reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Hej, już jesteśmy w domu:-)
Później opisze co i jak i wstawie zdjęcia, mała jest zupełnie inna niż Miśka- je i śpi, bez wiszenia na mnie. Ja też szybciej czuję się lepiej fizycznie, dzięki masażom prowadzonym przez studentki z awf:tak:
 
reklama
Keyko witaj

Aurelia dobrze, że wzięłaś Mikusia do mamy na oddział, pewnie go dokładniej zbadali niż w przychodni.

Ja właśnie usiłuję znaleźć jakiegoś dermatologa dla Ani. Ale albo nie przyjmuje bo nie mają kontraktu albo przyjmuje dzieci od 5 roku albo dodzwonić się nie da.
Ostatnio byliśmy u okulistki we wsi obok i zaleciła okulary bo Ania ma niby mała wadę wzroku. Wczoraj byliśmy w centrum zdrowia dziecka w Wawie i tak okulistka aż się zaśmiała jak to usłyszała i mówiła, że to normalne u dzieci w tym wieku i tylko trzeba ją obserwować.
 
Keyko, super że ju jesteście w domku. Czekamy na zdjęcia Oli :tak: Fajnie, że tak szybko doszłaś do siebie.

Mojej też przydałaby się dermatolog. Łuszczy się jej skóra na głowie, takie żółte malutkie łuseczki. Nie wiem, czy to może być jeszcze w tym wieku ciemieniucha? Posmaruję jej dziś oliwką i zobaczymy. Już zmieniłam jej szampon i bez zmian.
 
Ja też się witam.

Kwiateczek, to jest najlepszy sposób żeby dziecko się nie rozczuliło na maksa. Ja też tak robiłam, no ale moja skrzywiła się przez 2 dni, a potem już nawet nie miała czasu żeby mnie ucałować. Kondzio na pewno się przyzwyczai, tylko musisz go konsekwetnie zostawiać i nie robić przerw.

Niestety chodzi tylko w srody i czwartki wiec nie sadze ze bedzie jakas poprawa,zbyt duze przerwy:baffled:
Keyko witaj:-)
Aurelia trzymam kciuki oby nic powaznego nie bylo.
 
KEYKO witaj dzielna kobieto!!! Już nie moge się doczekać zdjęć twojej Olci!! Opowieści też chętnie posłuchamy.

Widzę że nie tylko u nas problemy dermatologiczne.
Migotka
co prawda nie u dużej ale u małej córci, teraz strasznie łuszczy się skóra na głowie, mimo że kąpię w Emolium i główkę tez polewam tą wodą.

A wczoraj byliśmy na pierwszym szczepieniu. Kluska waży już 6090 g:szok: i mimo że była mniejsza przy porodzie od Hani to już troszkę ją przegoniła z wagą (Hania dokładnie w tym samym wieku 7 tygodni 6040 g).

Pytanko do biorących tabsy. Od poprzedniego poniedziałku biorę Novynette i już 11 dni mam okres :eek:. Dzwoniłam do gina i kazał przyjśc jutro ale cięzko sie zarejestrować i nie wiem czy się dostanę.
Nie wiem co myśleć. To pierwszy listek jaki zażywam i chyba zrezygnuję. Wciaz boli mnie podbrzusze, kręci mi się w głowie i mam mdłości, a krew jest żywo czerwona i jest jej wciąz dużo.
Po porodzie już nie krwawiłam a miałam tydzien temu robione USG macicy jajników więc tam podobno wszytsko w porządku. Więc to raczej wpływ tabletek anty. Chyba sama sobie odpowiedziałam na pytanie hehe:sorry:
 
Ostatnia edycja:
Keyko- czekamy na foty i opowieści.:tak:
hannah- ja nie tabletkowa ale pamiętam opowieści Oli, że po tabletkach ma ciągle krwawienie ... Chyba je odstawiła. Tego nie pamiętam. Może coś w temacie uchowało się na zamkniętym wątku o zdrowiu.
Kawał kobietki Ci rośnie.
Migotka- Miku tak ma czasami, szczotkuję mu głowę tą niemowlęca szczoteczka do głowy i wykruszam.
Z tym mężem to mnie zadziwiłaś :eek: tzn z alternatywnym sposobem pozbywania się materiału genetycznego.ja chyba o czymś innym myślę:-p
mm- z tymi okulistami to jest dramat. Tak łatwo można schrzanić dziecku wzrok a mimo to szafują opiniami jakby chodziło o zakup kilograma marchwi.
 
Dziewczyny!!!
Chyba wpadłam na trop. Podczas leczenia zapalenia piersi, brałam Augmentin i jednocześnie karmiłam piersią.
Informacja na ulotce:
Augmentin
Przed zażyciem leku należy poradzić się lekarza.
Preparat Augmentin może być stosowany w okresie laktacji, ale należy pamiętać, że istnieje ryzyko wywołania uczulenia u niemowląt przez jego śladowe ilości wydzielane do mleka kobiecego.
Myślę że wysypka mogła się wziąść od tego antybiotyku.
Dzwoniłam do pediatry i potwierdziła że tak mogło być. Zobaczę jak przestane podawać fenistil czy sytuacja się powtórzy. Jeśli nie, to znaleźliśmy przyczynę.

Szopek
dziękuję poszperam troszke na tym wątku.:-)
 
Witam,U nas deszczowo od rana:baffled:Dostałam wczoraj arkusz diagnozy przedszkolnej i Vanesska dostała 2 punkty wiecej niz przewiduje punktacja ;-)znaczy to ze nadaje sie do szkoły;-)
Keyko witaj :-)
Hannah ja mialam przedłuzający sie okres ale po zastrzyku anty. Pote sie unormowalo.Po tabletkach bylo ok.Ale wiadomo sa rozne tabletki,roznie organizmy reaguja.....
Kwiateczek w przedszkolu dzieci potrafia plakac w pierwszej grupie i nawet dwa miesiace,bedzie dobrze:tak:
Aurelia nie jeszcze nie podjeta decyzja,tzn niby tak ale jeszcze nie kupiliśmy.:baffled:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam
Hannah sprawdzisz w najblizszych dniach,prawdopodobnie to antybiotyk:baffled:
Iwonka mam nadzieje ze tak dlugo to trwac nie bedzie bo oszaleje.Dwa dni w tyg to malo by sie przyzwyczajic ale dzis juz bylo lepiej.Zerwala go pani znowu ze mnie ale postalam pod drzwiami i nawet nie wiem czy 5 min plakal a bywalo ze ponad godz:no:Pytalam sie czy potem jeszcze plakal ale nie:-)Dzis tez byl wyspany,tatus wzial go do siebie do spania,nie sluchal wcale mnie ze on go od nas uzaleznia jeszce bardziej pozwalajac mu spac cala noc z nami.ale nie obudzil sie w ogole:sorry:nawet na siku,mialam odstawic na noc pampersy bo zadko byl mokry.myslalm juz o tym od 3 dni i wlasnie od 3 dni sika:baffled:
 
Do góry