reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

reklama
@SylwiaHelena ja biorę Tardyferon fol od jakiś trzech miesięcy, jak nie lepiej. Podobno to najlepiej przyswajalne żelazo Na początku mi lekko wzrastała hemoglobina ale mimo to lekarz nie był zadowolony. Musisz jeść tak żeby pomóc wchłanianie. Nie zaleca się nabiału przy braniu żelaza bo hamuje. Ja robię tak że jem po zażyciu tabletki po 30 min np
szynkę z pełnoziarnistym pieczywem. Nabiał jem ale nie jak biorę żelazo czyli np na drugie śniadanie. Ogólnie wyniki mam lepsze także dieta też robi swoje. Cierpliwości a wyniki powinny być lepsze. Ja też się zalamywalam bo jadłam mięso i brałam Tardyferon a tu leciutki wzrost tylko.
 
@luigi89 tylko, że u mnie ciągle spada, nic mi ten lek nie pomógł.
Mam 11.3, a lekarz przypisał mi żelazo kiedy wynik z hemoglobiny był 11.9. I przez miesiąc spadło mi 0.6. Przy czym poleciały w dół erytrocyty i hematokryt, a to jest jedno od drugiego podobno zależne.
 
@SylwiaHelena ale to też musi iść z dietą wg mnie. Sama tabletka to widocznie nic nie daje. Coś mówił lekarz co masz jeść żeby te wyniki poprawić? Równie dobrze może Ci przepisać inne tabletki i będzie tak samo. Trzeba jeść produkty bogate w żelazo. Mój lekarz jest też zwolennikiem jedzenia dużej ilości mięsa w ciąży.
 
@luigi89 jak miesiąc temu mi przypisywał żelazo to nic nie mówił o diecie. Sama jadłam rzeczy, które zawierają żelazo. Mięso jem normalnie, nie mam do niego żadnego wstrętu w ciąży. :) A możesz powiedzieć jakie produkty Ty spożywasz bogate w żelazo? :)
 
Na żelazo super działa sok z buraka, ja w poprzednich ciazach jak leciało mi na łeb i szyję to buraki pomogły.
Pietruszka zielona dodawana wszędzie też robi robotę.

11,3 jak na 3 trymestr to nie jest jeszcze źle, bo normy są niższe
 
Ja jem głównie mięso. Na śniadanie i kolacje po dwa plastry szynki. Pietruszke też sobie kładę na kanapkę. Buraki czasami piłam ale nie widzialam poprawy i lekarz mówił że też te buraki niekoniecznie ale wszyscy twierdzą że pomagają. Aha jak jem mięso to z czymś kwaśnym. Głównie ogórki i kapucha kiszona. Jem też fasolę, groch i brokuły. Nabiał też ale tak od czasu do czasu. Po jajkach mi ostatnio niedobrze.
 
@luigi89 jak miesiąc temu mi przypisywał żelazo to nic nie mówił o diecie. Sama jadłam rzeczy, które zawierają żelazo. Mięso jem normalnie, nie mam do niego żadnego wstrętu w ciąży. :) A możesz powiedzieć jakie produkty Ty spożywasz bogate w żelazo? :)

Aha i jem dwa kawałki mięsa na obiad , jednego ziemniaka czy garstkę ryżu plus ogórek czy surówke.
 
reklama
Do góry