reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

maluszek na BASENIE

ania.antoś

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2005
Postów
112
cześć. co myslicie na temat nauki pływania niemowląt, moja coreczka ma 4 miesiące i zastanawiam się nad pierwszym pojściem na basen, oczywiście z wodą ozonawaną nie chlorowaną. ;)
 
reklama
Ja uwielbiam wodę i nie mogę się doczekać kiedy zabiorę mojego szkraba na basen, wiem że lepiej zawsze skonsultować taką decyzję z pediatrą, a potem szaleć do woli.Podobno im wcześniej oswoi się dziecko z wodą, tym lepiej, bo potem łatwiej nabawia się lęku przed wodą.
 
Moje dzieci już nie są maleńkie i zamierzam wybrać się z nimi na krytą pływalnię. Mam nadzieję, że będą zadowolone. ;D
 
Podobno maluchy to uwielbiają, ja mam na szczęście w okolicy basen ze specjalnymi zajęciami dla niemowlaków i zamierzam zabrać tam synka jak tylko będzie już w 100% pewnie trzymał główkę. Myślę, że będzie zachwycony, już teraz najbardzej lubi jak kąpiemy go w dużej wannie, gdzie podtrzymywany za łebek macha sobie w wodzie rękami i nogami na nic nie natrafiając, cieszy go to szaleńczo.
 
margot, mój też się uwielbia kąpać, ale my go kąpiemy w jego wanience, chciałabym spróbować "Twojego kąpania"
czy Wy się z nim kąpiecie czy "sam sobie pływa" ?
 
my chodzimy na Kasprzaka, są tam zajęcia z centrum Mama Tata i Ja- polecam, ale Oskar miał juz 7msc jak zaczeliśmy, teraz pewnie przerwa wakacyjna i wrócimy we wrześniu.
natomiast basen z wodą ozonowana jest chyba na Potockiej, ale nic nie wiem na temat tamtejszych zajęć.
podzielę się tylko informacją, że niestety woda ozonowana, owszem jest zdrowsza dla skóry dziecka ale ozon nie eliminuje wystarczająco bakterii jakie w tej wodzie są, więc tak naprawdę lepszy chyba już ten chlor.
poza tym drogie mamy w jakiej wodzie kąpiecie swoje maluchy w domu?
pozdrawiamy



basen023eu.jpg
 
Magdabial, kilka razy kąpaliśmy się razem z nim, a teraz po prostu wsadzamy go do wanny głebokiej, tylko podtrzymujemy za główkę i ewentualnie trochę pod paszki (sama znajdziesz najlepszą pozycję), fika sobie i ma taką frajdę, że aż miło patrzeć!

Podobno zajęcia na basenie najlepiej zaczynać przed ukończeniem przez dziecko 6 miesiąca, bo do tego czasu maluchy mają naturalny odruch zatrzymywania oddechu pod wodą i nie krztuszą się.
 
No ja też tylko czekam zeby zaczać chodzić z Karinką na basen ;D
Teraz kąpiemy ja w jej wanience,ale czasem w dużej wannie i jest zachwycona :p
 
Witam!
J atez się zastanawiam czy wziąć moja Różyczke na basen. Troche się obawiam ,że złapie jakąś "france". Od 3go miesiąca kąpiemy nasza Rózyczkę w dużej wannie. Jest przy tym duzo zabawy. mała chlapie i szuka zabawek. Polecam
 
reklama
Mój syneczek też pływa w wannie.Zdarza mu się nawet zanurkować .I to prawda że dziecko w takim wieku nie krztusi sie wodą .Nie wiem jak to robić , ale gdy wyciągam go z pod wody to oddycha normalnie dalej.
Od września idzemy na basen.W Krakowie kilka basenów z zajęciami dla niemowlaków.
Także wkrótce zaczynamy na dużej wodzie.
 
Do góry