reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam chyba problem z imieniem

Ja dziewczynce od zawsze chciałam dać na imię Milena, więc to już postanowione . Natomiast mam problem z imieniem dla chłopca , bo ja chce Janka , a tatuś Dawida :p Które lepsze ?
 
reklama
Lilula, jedno i drugie fajne... Tez mialabym problem. U nas bedzie Karol i juz musze uswiadamiac czesc znajomych, ze spodziewamy sie chlopca, nie dziewczynki - dla nich w tym brzmieniu to imie zenskie, bo gdyby chlopak, to Carl lub Charles. Zwykle mialam imie gotowe nim urodzilo sie dziecko, ale opowiem Wam o pewnej kinderniespodziance...
Urodzilam corke - wiedzialam, ze jesli bedzie cora, to Maria (Marynia), wiec happy, ale niespodziewanie lekarz zapowiedzial, ze za chwile bedziemy rodzic drugie. To bylo 19 lat temu, kiedy USG wykonywalo sie jedynie w podejrzeniu anomalii, a u mnie wszystko bylo cacy w ciazy, nawet tetno bylo slychac jedno. Zaskoczenie ogromne, wrecz oslupienie. Kiedy urodzilo sie drugie dziecko i zaprezentowano mi go (wraz z klejnotami), podobienstwo pewne nasunelo mi skojarzenie z niemowlecym zdjeciem mego mlodszego brata i wyrwalo mi sie: "Jezus, Maria, Wojtek!" Na co pan doktor: "Jezus Maria to moze nie, ale Wojtek moze zostac - to chlopiec." I tak Wojtek zostal Wojtkiem. :-D
 
Klaczek nie zla opowiesc:D ale sie usmialam hahah

Lilula jako ,ze jestem mama Jana polecam Jana,bardzo ladne i uniwersalne imię;)

U nas cala ciaze mial być Antoś,w ogole nie rozwazalam ani przez sekunde Jana.A po urodzeniu jakos tak mnie drgnelo(wlasciwie przed sala operacyjna czekajac na cc) i mowie mojemu,jak bedzie mial ciemne wlosy to Jan a jak jasne to Antek.Wchodze na sale operacyjna panie pytaja co bedzie ja mowie chlopczyk,a one sie pytaja o imie.Ja mowie ze jeszcze nie wiem,i prosze by powiedzialy zaraz jak go wyjma jakie ma wloski,czy czarne czy jasne bo od tego zalezy imie.I gdy go wyjeli ja zamiast spytac sie czy zdrowy czy wszystko ok,to wypalilam jakie ma wloski?dostalam odpowiedz ,ze ciemne.I zostal Jan.

Jasio ciemnych wlosów nie ma badz co badz i nigdy nie mial raczej taki ciemny blond,ale mokre to wiadomo zawsze ciemne.Teraz nie wyobrazam sobie by byl Antkiem nie pasowaloby to do niego.

W przyszlosci dla corki mam wybrane Emilka,jesli dane mi by bylo miec jeszcze jedna corke (planujemy 3) to Kalinka.A dla synka podoba mi sie Aleksander ale nie Aleks tylko Olek jak juz cos,albo Wojciech.
 
Maziajka, mnie do smiechu wtedy nie bylo. Poszlam rodzic jedno duze dziecko, a wrocilam z dwoma mniejszymi.:-D Tydzien sie z tego szoku otrzepywalam! :-D USG to jednak niezly wynalazek. Przynajmniej wiem, ze tym razem lokator jest na pewno jeden, tylko kopie jak mala osmiornica.;-)
 
dla synusia... Starszy ma na imię Alex z X na końcu podobnie w Polsce jest problem z wpisaniem u mnie było bez problemu...
no i w styczniu miała być dziewczynka a jest chłopak :-) Zastanawiam się nad imieniem Alan i Eryk co wybrać ???

Ja wybrałabym imię Alan, ale zdecyduj według siebie żeby ci się podobało.
 
Do góry