reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

reklama
Witam!:) ale napisałyście tych postów. Zaczęłam was czytać, a pod koniec wszystko zapomniałam :-D chyba mam straszną sklerozę w ciąży... Utkwiły mi jednak posty z waszych ciśnień. Ja w pierwszej ciąży miałam ciśnienie książkowe, a w tej mam od 120/80 po 135/80.
Wczoraj byłam na usg tarczycy i okazało się, że powiększyły mi się guzki. Martwię się tym, spać nie mogłam w nocy na dodatek zawieruszyły mi się badania z poprzedniego roku, a jutro mam wizytę u lekarza:/

Ostatnio robiłam badania na toxo igg i igm - wyszły negatywne więc tu mnie to ucieszyło:) a u was jak z badaniami na toxo?

Mamuśki które idą na usg zobaczyć dzidziusia oczywiście trzymam kciuki aby wszystko było w porządku!!!

Ja niestety wizytę u gin mam dopiero 31, a kolejne usg mam dzwonić po 15 grudnia ponieważ chodzę na prenatalne bo u nas jest konflikt serologiczny :( muszę kontrolować przepływ krwi pępowinowej itd... więcej stresu niż radości ale grunt żeby wszystko było w porządku.

Od razu przepraszam, że mało co się udzielam ale moja córka to straszna internautka i staramy się z mężem dużo przy niej nie siedzieć na laptopie więc jeśli będę mogła to z chęcią będę się udzielała, mam nadzieję, że mi wybaczycie i nie będziecie mnie ignorować...
 
Hej dziewczynki!

Oj mnie taka pogoda zupelnie nie nastraja pozytywnie!
Jeszcze teraz czekam caly czas na decyzje kredytowa i stresuje sie coraz bardziej!!:/a bankom sie nei spieszy bo niby do czego:)
Kurcze dziewczynki powiedzcie mi czy myslicie ze moge na pare dni odstawić ten FEMIBION NATAL 2? bo najpierw swedziala mnie klatka piersiowa a teraz w zgieciach na nogach dostalam takiej juz mniej ładnej wysypki:( i nie wiem czy to od tego ale po za tym biore tylko duphaston ten femibion urinal wit c i rutinoscorbin i nei wiem czy nie jest to za duzo:/ a swedzi!!
Wczoraj moj maluszek sprawil mi ogromna radosc bo pierwszy raz ruszyl sie tak ze czulam takie szturchniecie a nie takie przelanie sie:))normalnie usmiech na buzce w sekundke:)

Jejq ja mam wizyte dopiero 6.11 wiec jeszcze troche ....ogólnie nie lubilam nigdy wizyt ale jak czytam was i wiem ze to uspakaja moglabym chodzic chyba jeszcze czesciej:)))
 
Przeczytalam slowo "rosol" i juz wiem co bedzie za mna chodzilo caly dzien ;) Tez tak macie? Ze mnie maz sie smieje bo juz 3 wieczor z rzedu lata do sklepu po cos co zobaczylam w filmie/programie i musze to natychmiast zjesc ;)

Mam pytanko do bardziej doswiadczonych Mamus - miala ktoras z Was w ciazy lozysko ktore wyksztalcalo sie jako przodujace a potem przesunelo w gore? Bo mi wlasnie siedzi na razie strasznie nisko ale gin mowi zeby jeszcze sie tym nie denerwowac, bo do 20tyg sa szanse ze sie jeszcze przesunie.

Dorcia, ja z czytaniem i zapamietywanjem forum mam to samo ;) Dochodze do konca i jaj przychodzi do odpisywania to zapominam co kto napisal ;) Ja tez wlasnie dzis zaczelam terapie na tarczyce.

Marteczka, faktycznie sporo tego bierzesz... Mozliwe ze cos sie tak miesza ze Ci wywoluje reakcje alergiczna. Ja lykam obecnie zelazo, Prenatal Classic, Prenatal DHA i Euthyrox 25 i zadnych objawow skornych nie mam. A moze jakies kosmetyki to swedzenie u Ciebie poteguja?

Dolaczam do klubu uzaleznionych na forum ;) Chyba czesto czytam i o Was wspominam bo juz nawet maz sie mnie pyta przy sniadaniu co slychac na forum ;D

Wspominalyscie o niskim cisnieniu ja zazwyczaj i przed kawa i po mam w okolicach 90/60. Tylko od kilku tygodni mam wrazenie ze po kawie robi mi sie, paradoksalnie, slabo i kreci w glowie wiec ostatnio pije Inke ;)
 
Ostatnia edycja:
za mną raczej chodzi coś nie bardzo określonego i tylko mnie frustruje, bo chcę coś zjeść dobrego ale nie wiem co... smak mam raczej na kwaśne, jak zrobiłam żurek to mąż nie mógł zjeść, a mi bardzo smakował :happy:

co do przesuwania się łożyska to niestety nic nie wiem.

Dorcia pisz kiedy dasz radę i się nie przejmuj

Goga mnie też męczą mdłości, to chyba dziecko urosło i ciśnie na żołądek. Ale to chyba nie wróży szybkiego końca tej przypadłości:no: z Majką tak nie miałam. A na porodówce mdłości to inna historia, to od skurczów.

lizzy kuruj się koniecznie, jak coś Cię bierze weź paracetamol przeciwzapalnie, to może zdusi bakcyla w zarodku.

Marteczka ja od kiedy skończyłam brać kwas foliowy nie łykam absolutnie żadnych witamin i wspomagaczy i bardzo mi z tym dobrze. Wyniki mam wszystkie rewelacyjne, więc lekarz potwierdził, żebym się nie faszerowała.
Pamiętam że mnie mdliło po witaminach w pierwszej ciąży, ale że swędzi skóra? może odstaw na jakiś czas, weź wapno i poobserwuj. Na pewno krótka przerwa nie zaszkodzi Tobie ani dziecku.
 
Jouluatto jeśli można wiedzieć to co masz dokładnie z tą tarczycą?

z badań wyszłomi, że tsh jest w normie ale mówiła mi wczoraj lekarka, że muszę odwiedzić endokrynologa;/ bo skoro nie robiłam tam badań to muszą zobaczyć co i jak,a co do tsh to ono nie zawsze wskazuje prawdę podobno trzeba zrobić tsh4 i tsh16? albo 3? nie pamiętam nawet co mi mówiła bo ja od razu to załamka i łzy w oczach:-D ale jutro się wszystkiego dowiem.

Mamuśki, a co do kawy to ja nie pije w ogóle, 4lata temu uwielbiałam kawe pół na pół (połowa szklanki kawy i połowa szklanki mleka do tego 2łyżeczki cukru) :-D potem miałam problemy z mostkiem i zaprzestałam więc tak już zostało do dziś. Teraz wiem, że jak napiłabym się kawy to zaraz dostanę bólu głowy, a właśnie ostatnio często miewam bóle głowy przy zmianie pogody, a wy sobie jak z nimi radzicie? ja zażywam apap ale bardzo sporadycznie bo wiadomo lepiej unikać :) no i oczywiście zimne okłady które funduje mi mój mąż :-D

Ostatnio od miesiąca nie mogę się wyleczyć z anginy;/ brałam antybiotyk przez 5 dni po dwie tabletki na dobe, po kuracji przez tydzień było ok potem znów wróciło i tak się męczę kolejne dwa tygodnie, a domowe sposoby nie pomagają:-(

beatka dziękuję, bo przy pierwszej ciąży na grudniówkach jak się nie odezwałam max 2 dni to mnie przekreślili lub ignorowali mimo że nie miałam dziecka ale źle znosiłam pierwszą ciążę przy tej przynajmniej nie mam wymiotów co bardzo mnie cieszy więc rozmowa z lwem jest przeszłością :)
 
Ostatnia edycja:
beatka dziękuję, bo przy pierwszej ciąży na grudniówkach jak się nie odezwałam max 2 dni to mnie przekreślili lub ignorowali mimo że nie miałam dziecka ale źle znosiłam pierwszą ciążę przy tej przynajmniej nie mam wymiotów co bardzo mnie cieszy więc rozmowa z lwem jest przeszłością :)

bo my kwietniówki, zauważyłam, jakieś takie wyjątkowo przyjazne jesteśmy :-) na innym kwietniowym forum się chciałam wprosić, to kompletna ignorancja :baffled:
 
Dorcia może zły antybiotyk dostałaś? z mojego doświadczenia jedyny skuteczny i niezawodny jest augmentin, 7 dni i z głowy. Mąż mnie raz nie posłuchał i wziął co mu lekarz dał, jakiś inny lek i po tygodniu znowu miał anginę :crazy:

a no na forach to niestety różnie bywa... ja też byłam tutaj na wrześniówkach 2005 i było miło, aż się skończyło. jakieś pretensje, zaczepki. trudno się mówi. dziewczyny miały czasami pretensję, że np ja czy któraś nie odpisujemy "równo" wszystkim na ich posty... no sorki, ja odpisuję jak mam co odpisać, a nie będę każdej po kolei pisała: 1. nie wiem co ci poradzić 2. nie znam się 3. nie rozumiem etc.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze raz dziękuję, że mnie tak miło i serdecznie przyjęłyście do waszych rozmów:)

beatka ja dostałam rulid150g ale czytałam, że uszkadza łożysko więc sprawdzał mi dokładnie na usg i powiedział, że gdybym go zażywałam w 5tyg ciąży to bym miała na bank uszkodzone a że to było 10tc to jest ok:)
a co do augmentin on nigdy na mnie nie działał :(

GoGa
właśnie zauważyłam więc dziękuję jeszcze raz:) ale wiesz nie raz znajdą się osoby typu zazdrosne i mają wielkie "ale" jak ktoś dołączy do grona mnie to akurat dali odczuć na grudniówkach ;)
 
reklama
kochaniutkie ja uciekam bo córka nie daje mi spokoju:) jeśli znajdę wieczorem chwilę to wpadnę jeśli nie postaram się jutro, więc wybaczcie mi jeśli moja aktywność będzie o połowę mniejsza niż wasza ;) pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie po raz pierwszy i kolejny;-) miłego dnia wam życzę!!!

Niektórzy co prowadzą te fora i ustalają sobie, że inni mają się dostosować do ich wymagań to myślą, że chwycili Pona Boga za nogi... ehhh nie mam do nich słów bo dyrygować to mogą sobie w pracy jak mają kim, a tutaj po prostu powinno być tak, że jak ktoś ma czas to odpisuje bo obowiązki domowe pochłaniają czas, niestety ale taka jest rzeczywistość, a życie nie kręci się tylko na serfowaniu po necie :D przykro mi, że te osoby tego nie rozumieją :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry