reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusiowe dolegliwości różnorakie

Ja też się nie lubie lenić, a ostatnio nie mogę się do niczego zmobilizować. Dobrze, że mój Ptyś jest cierpliwy i kochający i rozumie. Szczególnie, że wciąż mu przypominam, że jak się dziecko urodzi, to będę taka biedna... ;) Leńmy się dziewczyny!!!
 
reklama
dziewczyny nie martwcie sie o koty wcale nie trzeba sie ich pozbywac dlatego ze malenstwo jest w domu , jedyne zalecenia jakie czytalam to to zeby kicia nie zostawal sama z dzieckiem , bo wiadomo ze koty chodza swoimi drogami i cieplo malenstwa przyciaga je niesamowicie i chcialyby sie przytulic do dziecka i tym samym zrobic mu krzywde a druga sprawa to ze dzieciece plucka nie sa jeszcze tak w pelni silne i rozwiniente i siersc kota moze troszke przeszkadzac ale nie do przesady zeby pozbywac sie kociaka ;D ;D ;D

my nie mamy zadnego kotka ani pieska ale mysle ze gdybym miala dom z ogrodem to napewno bysmy mieli dzieci uwielbiaja zwierzaki domowe ;D ;D ;D
 
oglądałm zdjęcia sierpniówek i widzę, że niektóre mają potężne rozstępy, ale zdecydowana większośc ich nie ma. wiecie może kiedy zaczynają się pojawiać ?
 
To zalezy gdzie te rozstepy? Ja nie mam na brzuszku, ale mam na piersiach (podobnie jak moja mama i bratowa jak byly w ciazy) mimo ze dbam i smaruje i chodze w biustonoszu.
 
A to noszenie stanika cos pomaga...? ja nie nosze lubie wolnosc...hihihihi a slyszalam ze to fakt posiadania rozstepow przez najblizsze w rodzinie kobiety to jakos tam predystynuje...no cuz rodzine sie kocha a smarowac sie trzeba i bez tego....a czy to pomaga to nie wiadomo ::)
 
co do rozstępów to w pierwszej ciąży pojawiły mi się na piersiach (bo zawsze malenkie były  :p i nie wytrzymały), brzuch czysty, a kilka dni przed porodem pojawiło mi się po 2-3 na obydwu pośladkach. Na szczęście to miejsca którymi nie afiszuję się przed nikim poza moim R.  ;D.
Mam nadzieję że teraz mi nie przybędzie.
A czytałam gdzieś, odnośnie tych preparatów przeciw rozstępom że nie zdołają one zatrzymać tego procesy, jedynie w pewnym stopniu ograniczyć, bo to zależy od elastyczności naszej skóry ::), ale używać nie zaszkodzi,  no nie :p ::).
 
ja używam oliwki bambino, od niedawna zamiennie ze zwykłym balsamem nawilżającym, sporadycznie krem nivea, po oliwce z oliwek swędziała mnie skóra, Lucyann większości kobiet stanik jest niezbędny i faktycznie pomaga utrzymać cyce w należytym kształcie, ale niektóre nie noszą i nic się nie dzieje, to chyba jest uwarunkowane genetycznie, eh chciałabym tak
 
Oj pewnie tez bym tak chciala ale boje sie ze moje " jabuszka" zmienia sie w "gruszeczki" po ciazy ;D tzrba przejzecfotografie rodzinne powiadasz.. zobaczymy jak tam prababcia wygladala..
 
Ja podobnie jak dorotak brzusio gładziutki po poprzedniej ciąży jak i teraz, zero rozstępów ale starałam się zawsze użwyac jakis mazidel regularnie na brzuch wówczas penaten a teraz mustellę. Na bioderkach niewielkie i mój mąż mówi że on nic nie widzi ( nie wiem czy mnie pociesza bo wzrok ma raczej dobry ;) ). Za to nie piersiach jest ich sporo ale biust w tak krótkim czasie 1,5 roku tak radykalnie zmienial swoje rozmiary że mnie te rozstępy nie dziwią. Najpierww ciązy nieznacznie się powiększyły ale jak karmilam latem 2003 kiedy były takie upaly jak w tym roku to miałam takie balony ::) bo mała nic innego nie piła żadnych herbatek nic do 6 mies. a piediatrzy i położne zalecali ze jak bobas tak dobrze wygląda to mam dobry pokarm i mam nie dopajac tylko jak córka ma pragnienie to ją do didusia. Natomiast jak odstawiłam od piersi na dobre już to tak mi wszystko spadło że miałam mniejszy niż przed ciążą. Teraz znow się powiekszył i nawet powiedziałabym że bardziej niż w poprzedniej ciązy.
Tak więc dziewczyny wydaje mi się że biust bardziej jest narażony na rozstępy, bo brzusio ma mięśnie można w ciąży i po cwiczyc regularne to i skóra będzie w lepszym stanie natomiast cycki to można tylko w biustonosz włożyc :D
 
reklama
Blue mi sie wydawalo ze piersi jest latwiej wycwiczyc ja po silowniach i basenie mialam ladne i okragle a brzusio to teraz ciezko zeby sie nie napinal .. i uda niestety tez sa narazone tylko jeszce tyleczek mozemy sobie potrenowac to moje akie skromne zdaniea te dziewczyny ktore mialy plaski napiety ladny brzuszek maja duzo wieksze predyspozycje do rozstepow niz te z okraglymi tluscioszkami.. przykro to pisa ale niestety przed chwila jeszcze to sprawdzalam..calusy i miego cwiczenia ;D ;D ;D ;D
 
Do góry