reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

Hej.
Ja jakoś nie miałam siły i czasu wejść.
Rano przyjechało łóżeczko i składaliśmy myśle jak ustawić wszystko teraz w pokoju i czy jest sens kupować dodatkową komódkę którą upatrzyłam w ikei.
Chyba będę musiała po prostu wyprać wszystko i ułożyć w tej komodzie co mamy a jest raczej dość duża.
Nawet obiadu dziś nie było kiedy zrobić, potem szkoła ale D. mnie tylko zawiózł bo wierci dziury na suszarkę nową taką http://p.**********/i2/p_new/27/25/suszarka-harmonijkowa-do-bielizny-100-cm-2-mocowania_0_b.jpg ekstra w naszej małej łazience :tak:
Było dziś o połogu i karmieniu piersią (najbardziej mnie rozbawiło jak połóżna powiedziała że w sytuacji nawału pakarmu kiedy nie mamy laktatora a dziecko najedzone możemy poprosić męża aby nam odessał :-D) bardzo pozytywnie, dużo się dowiedziałam.
Potem zakupy bo nic w lodówce już nie było.

Asia ja kupowałam tu Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

mnie dziś normalnie boli krocze :eek: czasem tak mam jakby mięśnie czy coś i brzuch pobolewa też .
Nie dam rady nadrobić, idę coś na kolacje robić mam też fotki mojego śmiesznego brzucha myślałam że padnę jak zobaczyłam go na zdjęciu jak arbuz a niby na chłopca jest szczpiczasty
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tylko którym terminem się sugerować bardziej ... a jak się pomyliłam co do okresu i wcale nie był wtedy kiedy mi się wydaje ... pierwszy termin mam wg. usg :errr:

Aurelka śliczny kombinezonik biały :))
 
Dziewczęta termin porodu z usg jest zależny od tego, jak szybko dojrzewa dzieciaczek. Im większy tym bardziej przyspiesza termin porodu, im mniejszy tym późniejszy poród sugeruje usg.
Termin wg om to wyliczone skończone 40 tygodni i jest najbardziej prawdopodobny, choć jeśli dzieciątko jest już na tyle rozwinięte jak 40 tygodniowe maleństwo to często zjawia się już w 38 tc.

Tu jeszcze kawałek artykułu:
Na podstawie pomiarów przeprowadzanych przez lekarza komputer w aparacie USG oblicza wiek ciąży i przybliżony termin porodu. Największą precyzję w obliczeniach uzyskuje się podczas badania wykonanego do 14. tygodnia ciąży. Dokładność wynosi wtedy kilka dni. We wczesnej ciąży mierzy się odległość od czubka głowy do kości ogonowej, później określone części ciała dziecka, np. wielkość główki, obwód brzucha płodu, długość kości udowej. Czasem termin porodu wyznaczony według badania USG jest różny od terminu obliczonego według daty ostatniej miesiączki. Jeśli rozbieżność ta jest mniejsza niż dwa tygodnie, nie ma powodu do obaw. Pacjentki często niepokoi również to, że np. pomiar główki wskazuje na inny wiek ciąży niż pomiar brzucha. Tymczasem niewielkie odchylenia są normalne, wynikają z faktu, że dzieci rosną w różnym tempie i – tak jak dorośli – różnią się między sobą wzrostem, wymiarami.
 
mi mówił gin że najbardziej wiarygodny jest termin z usg wykonanego między 12 a 14 tc... tylko ja wtedy chodziłam do innego gina który nie raczył mnie opisami usg i nie mam pojęcia jaki ten termin wtedy był.... raz miałam nawet rozbieżność 24 dni miedzy usg a om. za każdym razem mam inaczej :)
 
Aurelka kombinezon i rękawiczki super:-)
Fiolka dzięki za linka, aleś Ty pracowita dzisiaj;-)
Mnie dopadła zgaga, zdarza sie bardzo sporadycznie ale jest i pali!!!
Uciekam do wyrka bo zaraz "Prawo Agaty" a potem lulu bo rano do pracy. Dobranoc Brzuchatki i spokojnej nocki wam życzę:happy:
 
Mój gin na szczęście wpisywał to wszystko w kartę ciąży, wtedy pokazywało 24.11 i po cichu liczę na tę datę najpóźniej. To byłby 39 tc. Zobaczymy, bo jak Mała się nie odkręci to może wcześniej jeszcze zaproponują cc?
 
reklama
Mnie też zgaga męczy. :(
Zjadłam na kolację bułkę z serkiem topionym śmietankowym, kotletem z obiadu, musztardą i keczupem. ;D I to dlatego.

A teraz popijam zimne mleczko 1.5 % tłuszczu. Więc zaraz powinno przejść. ;)
 
Do góry