reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

Andzia moj zjada rano ok 7 mleko 160 ml , potem ok 10:30 - 11 znow mleko, potem ok 13-14 obiadek ok 100-110g bo wiecej mu nie wmusze. Potem kolo 16-17 owoce z kaszka manna, na kolacje mleko zazwyczaj o 18-19. Z tym ze budzi sie w nocy dwa razy ok 24 i miedzy 2 a 4 rano tez.
Probowalam podawac mu kaszke, ale od razu ma odruch wymiotny, a polplynnej z butli tez nie chce. W miedzyczasie podaje picie, biszkopta, chrupka kukurydzianego.
 
reklama
Witam się późno....:sorry: Andzia moja zjada rano koło 6-7 pełną butelke 240ml maleka z kelikiem ryżowym potem po 9 je jabłko albo banan a o 11 butelke znowu też pełną o 13-14 zjada pełną miseczke zupki 16 danonka 17 je mleko pełna butla kaszki i ostatnie karmienie zawsze jest przed 21 w nocy od dawna nie je w ciągu dnia potrafi wypić dwa czasem 3 kubki niekapki wody niegazowanej i między posiłkami je chrupki kukurydziane wafelki na lody czy czasem Nastka ją dokarmi lodami;-) jak ząbkowała to czasem były takie dni kiedy zjadała tylko dwie butelki melka za cały dzień plus zupa może tak być że nie ma apetytu to normalne jak tylko coś pije to jest ok:tak:
My mielismy gości dziś więc późno weszłam cały dzień nawet nie miałam kiedy laptopa włączyć A pojechał odwieść kolege na drugi koniec krakowa więc czekam aż wróci nie lubie siedzieć bez niego w domu dziewczynki śpią i niby nie sama ale wole jak on jest:sorry:
 
Witajcie niedzielnie!
Spróbuję coś teraz poczytać co u Was :)
Widzę, że dużo dziewcząt z zamkniętego ponownie zaczęło odwiedzać ten wątek :) Super :)
Wiolka - super że wytańczyłaś się na weselu :) Fajnie, że Julitka tak dobrze znosi takie imprezy, a zostawiłaś ją z nianią czy z kimś z rodziny? My mamy w październiku wesele mojej przyjaciółki 50km od naszego domu i nie wiem cały czas czy brać Małą czy nie, z kim ją ewentualnie zostawić i czy na noc wracać na wesele czy już zostać z nią w domu...ech...do tego czasu jeszcze trochę mamy więc zobaczę, ale już się martwie :)
Andzia - no faktycznie ciężko z tymi ząbkami, u nas też apetyt zawsze mniejszy jak bardziej Lenie dziąsła dokuczają
Gratuluję całej siódemki!!
Moja Lena też taka mamusiowa, teraz jak jesteśmy u dziadków to oni troszkę mnie odciążają ale i tak najlepsza jest mama - niestety nie wiem co z tym fantem zrobić :(
My cycusiowe wciąż ale oprócz cycusia Lena je trzy razy dziennie posiłki stałe, na 2 śniadanie kaszkę, na obiad zupkę lub obiadkowy słoiczek, na deser jakieś owoce, a reszta jak chce to dostaje cycusia no i w nocy też
Ela - gratuluję kolejnych ząbków! A Patryk sam opanował siedzenie?? Z brzuszka czy jak siada? Super :)
No i gratulacje dla męża :) Czyżby praca w jakiejś szwedzkiej firmie? Fajnie, że jakoś się układa.
Mnie angina zawsze latem dopada :( Chyba z tego gorąca bo zimnych napojów nie piję :(
Nathani - super, że się odzywasz :) może to przemęczenie to takie chwilowe, w związku z upałami??
A Ty w domu jesteś z Lenką czy wróciłaś do pracy?
Liwuś - miło znów Cię tu widzieć :) Widzę że Rozalka tak jak moja Lena, próbuje raczkować i dwa zęby są :) A do siadania się zbiera?? Bo u nas nic ne wskazuje na to :)
Majja - super że zaglądasz, jak Twój Synek?
Andzia - Lena też bawi się jedną zabawką maksymalnie 10 min, leży sobie na kocu na dywanie i ma wokół siebie kilka różnych zabawek i sobie łazi wśród nich i zawsze coś znajdzie a jak się jej znudzi to idzie zwiedzać pokój i najczęściej znajduje coś czego jej nie wolna ruszać :)
Ale ogólnie to bardzo lubi piłki i butelki plastikowe.
Dziewczyny, a jakie to zabawki motywują do raczkowania? Bo piszecie o nich, ale trochę to dla mnie niejasne :)
Basia - Lenka na szczęście od urodzenia jeszcze chora nie była, teraz tylko ja tę anginę miałam :(
Tak, my na Podkarpaciu u rodziców, jeszcze ten tydzień, w sobotę już mąż po nas przyjeżdża :) Pogodę mamy upalną przez cały czas, tylko jeden dzień było pochmurno i popadywało - a myślałam, że w Polsce odpocznę od węgierskich upałów :)
Ładne zdjęcie z Mateuszkiem masz w avatarze :)
A dla Majci to może w necie poszukasz jakiś przepisów co tu zrobić dla takich Maluszków aby było w miarę szybko a zdrowo :)
Mati biedny, omęczył się z tymi oskrzelami, mam nadzieję, że już lepiej po tym antybiotyku. 10kg - łądna waga!!
Andzia - my planujemy kupić nowy fotelik jakoś przed zimą - Lena jeszcze nie ma 8 kg :) ale ja chciałabym kupić taki od razu do 36kg ze specjalną wkładką do 18kg
A jakiej marki kupiliście ten Wasz fotelik??
Uff, kilka dni bez bb i dużo do nadrabiania :)
Miłej niedzieli wszystkim!
 
AsiaBp my mielismy niedaleko wiec je obie wzięliśmy zostawały z moją mamą :tak:kawał drogi będziecie mieć wiec ciężko ocenić czy będzie wam się opłacało tyle drogi wracać jak małą odwieziecie :sorry:U nas niedziela szybko zleciała zaraz ide się kąpać i do spania zmięta dziś jestem:confused2::-)
 
Andzia, jeśli chodzi o karmienie, to ja staram się zachowywać odstęp 3-4 godzinny. Jednak nasze dzieci są już w takim wieku, że powinny jeść rzadziej. Poza tym sztuczne mleko trawi się wolniej, więc ten odstęp min 3 godzinny musi być. Tak więc u nas wygląda to następująco:
6.00 - mleko
10.00 - zupka
13 - kaszka z owocami
17.00 - mleko
20.00 mleko

Oczywiście jakieś półgodzinne wahania w tym grafiku są. Wszystko zależy od tego ile zje mleka. Ninka max zjada 180ml, ale najczęsciej 110-130ml. Zupkę dostaje tak wcześnie, bo jak najpierw dostawała kaszkę, to nie chciała jeść zupki. Owoce dodaję do kaszki, żeby też wyeliminować jedno karmienie. Używamy Sinlac, którą robi się na wodzie, bo ograniczamy mleko ze względu na wysoki poziom wapnia we krwi. W międzyczasie dostaje chrupki i oczywiście picie. Od kilku tygoni nie budzi się już w nocy na jedzenie. Mleka niczym nie zagęszczam, bo Mała dobrze waży i nie ma takiej potrzeby. Rytm dnia jest w miarę wyregulowany
 
Hej ja nie mam sił bo dostałam @ i zdycham :confused2:

Andzia u nas jedzenie jest różnie.
Wstaje rano dostaje cyca.
Potem kaszki z łyżeczki na gęsto (sinlac miniama) ale je malutko plus cyc. choć chyba rezygnujemy z kaszek bo ma wzdęcia po tym.
Następnie cyc i dostaje warzywa ugotowane i je co chce i ile chce.
Potem cyc i je owoce w całości które uwielbia.
Po kąpieli cyc i spać a w nocy różnie ale jeszcze całej nie przespał.
W międzyczasie chrupki kukurydziane, bułkę raz dostał czasem coś tam wody łyknie.
Ale u nas na razie mleko jest nr.1 zresztą Wiktor to taki cycek jest :sorry:
 
Fiolka - przepraszam za wścibskość ale czy to Twoja pierwsza @ po porodzie?? Pytam bo wiem że tak jak ja głównie piersią karmisz a u mnie wciąż cisza z @ :sorry:
U nas ok, wczoraj Lena obraziła się na wszystko co dawałam jej z łyżeczki i tylko cycuś był na topie :(
Zobaczymy co będzie dziś. Miłego dnia!
 
Oj nie to już chyba moja 5 @ szybko dostałam jak na tak intensywne karmienie :eek:
A Wiktor ma podwyższoną temp. nawet 37.8 nigdy takiej nie miał.
Oj chyba te zęby go tak męczą :(

Asia ja tam się nie przejmuje mojego jedzeniem, podobno do roku czasu mleko jest głównym posiłkiem a reszty musi się nauczyć i tego się trzymam.
Ja już dawno dałam sobie spokój z łyżeczką przecież nie będę na siłe mu pchała :/
 
Nie dam rady nadrobić zaległości, napisze krótko co u nas, mamy trzeciego ząbka wyszła dwójka u góry i na razie spokój , staje na nóżki przy wszystkim, i chodzi za rączki a raczej biega po całym domu :-) u nas jedzonko i spanie jest ustalone
4.00-5.00 rano 180ml mleka
8.00 120 ml kaszki łyżeczką
10.00 spanie
11.00 obiadek od 100 - 180 ml różnie zależy jak smakuje
14.00 mleko 180 ml i spanie
17.00 owoce
20.00 mleko z kleikiem
 
reklama
Hej my dziś zrobiłyśmy trochę zakupów przedszkolnych chciałam Nastce kupic kurtke ale nie ma jeszcze u nas w sklepach :szok:taką na jesień wiec kupiłyśmy 2 bluzki trochę drobnych rzeczy do szkoły jeszcze z grubszego kalibru to książki i drobne rzeczy JUlita już dawno spi zaraz Nastke kłąde i wskakuje do łóżka:happy: Biore się od dziś za Nastke idzie na diete musi brzuch zrzucić bo ma naprawdę duży a ja nie mam siły jej podnosić:eek: Paulina gratuluje ząbka kolejnego :tak:
 
Do góry