reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

My sie karmimy znowu. Wczesniej udalo mu sie zasnac bez mm. A jeszcze przystawialam do piersi, ale nawet ust nie chcial otworzyc :/
Nie zmienia to faktu ze nerwus z niego i krzyczy.

Dzag jaki skok w 6tyg? Przeciez w 5 byl dopiero co. To one co tydzien sa? Czy co...
U nas wczoraj wlasnie skonczone 6tyg mielismy.

Jeszcze gardlo mnie zaczelo bolec cholera jasna :/ to pewnie przez picie napoju, ktory stoi kolo lozka, bo jest zimny, a niby 20st mam w pokoju :O
 
reklama
Domi bo jest szkola ze skok jest w 5 tyg i jest szkola ze w 3 i 6. U mnie sprawdza sie ze byl w 3, 5 i 6:D
Mala przez dzien dala popalic ale wieczorkiem pozowlila sie mamie ufarbowac, po czym po karmieniu o 21 spala do teraz. To i tak sama ja wzielam na zmiane pieluszki bo juz mega sie krecila a wiedzialam ze jak sie wybudzi to bedzie alarm za cycem.

Dziewczyny czy to normalne na kp ze mala robi 1 ogromniasta kupe i np 2-3 kleksy??
 
Domi bo pozycja na brzuszku w naturalny sposób ustawia nóżki szeroko, tylko że Blanka nie bardzo lubi na tym brzuszku leżeć. Ale cóż trzeba to trzeba. Współczuję bólu gardła, tego najbardziej nie cierpię przy przeziębieniu.

Co do teściowych to ja na szczęście z moją widuję się rzadko, więc za bardzo nie ma okazji się wtrącać, ale jak już jesteśmy u niej to strasznie mnie czasem denerwuje, bo mówię że ma czegoś nie robić, a ona i tak to zrobi i jeszcze mi mówi czasem takim już naprawdę wkurzajacym autorytatywnym tonem, co robić. Mojej mamie jak powiem, że czegoś nie ma robić, albo coś robić inaczej to to uszanuje, ale wiadomo mama to mama, a nie teściowa :-)
Blanka nakarmiona, kupka zrobiona i teraz trochę szaleje w łóżeczku, ale nie krzyczy tylko sobie powzdycha i macha rączkami, ale w dzień po tym spacerze to dała popalić zwłaszcza pod wieczór, aż mama zauważyła, że już wysiadam i się pytała, czy ma ją wziąć do siebie, to się zgodziłam. Położyłam się i nawet nie wiem, kiedy usnęłam, a obudziło mnie dopiero niedawno stękanie Małej, nawet nie wiem, kiedy mama ją przyniosła do łóżeczka. Ooo Blanka śpi, więc ja też :-) ale długo nie pośpię, bo niedługo mąż do pracy będzie wstawał. Miesiąc wolnego mu się skończył.
 
Mój Syn podbija swoje rekordy! Dziś skończyłam Go karmić po 21 a obudził się dopiero o 4! Woooow! Oby Mu tak zostało, choć jak spojrzałam na zegarek to przestraszyłam sie i szybko do łóżeczka pobiegłam sprawdzić czy wszystko gra a Mały właśnie Sie przebudzal :-) kupiliśmy monitor oddechu. Któraś z Was uzytkuje? Ciekawe jak będzie się sprawdzać...

Quchasia, Adaś też ostatnio przez dobry tydzień robił jedna porządna kupę, już myślałam,że może to przez mm, które nieraz mu podaje,ale od wczoraj robi znów po 2-3, wiec to nie wina mm, pewnie taka przemiana materii :-)

Śliwka, Adaś też nie lubi być na brzuszku, 5 minut nie wytrzyma bez ryku....:-/

Domi, na gardło najlepsza woda z cytryna i miodem i imbir do tego, mi zawsze pomaga :-)
 
quchasia aha hihi no to by tlumacxylo wszystko :D noo ladnie Ci malutka pospala naprawde.. Jak wam sie to udaje to ja nie wiem. A z tymi kupami to chyba widocznie coraz lepiej z jej ukladem trawiennym i wszystko sie normuje, przynajmniej wg mnie, ale niech doswiadczone mamy sie wypowiedza takze :)

Sliwka rozumiem. Moj Oski tez nie lubi lezec na brzuszku, ale trudno. Ortopeda tez mi wspominal ze mam go klasc na brzuchu, ale nie dowiadywalam sie po co, dlatego pytam Ciebie ;) a mama aniol że zajela sie Blanka a Ty moglas pospac :tak: moja jak u mnie byla tez raz go wziela to spal cale 4h!! Szok, a ja w swoim lozku tez tyle :D

apolinka synus tyle spi po mm, szkoda ze kp tak nie dziala :) nie mam monitora oddechu i nie planuje kupowac. Ale daj znac jak sie bd sprawdzal. I dzieki za recepte na zdrowe gardlo ale cytryna odpada.. Ostatnio sie leczylam herbatami z cytryna, bozeeeeee co ja wtedy zrobilam mojemu dziecku :( nie chcialybyscie widziec jak wygladala jego buzia i szyja :( takze
UWAGA NA CYTRUSY!

Jak go wczesniej karmilam tak teraz dopiero o 6 sie karmilismy znowu. Hm to kawalek czasu pospal smacznie. Za to ja o 4 jak sie zerwalam z lozka i z predkoscia swiatla trafilam.do laxienki.bo obudzily mnie silne mdlosci. Stalam nad ubikacja i tylko z buzi.mi slina w postaci wody leciala. Udalo mi sie nie zwymiotowac, uf, bo nienawidze wymiotowac :/ ale wiaderko na wszelki wypadek zabralam kolo lozka. Na szczescie jest w miare ok.

No i maly zamiast spac to sie wierci w lozeczku i cos jeczy. Pewnie po chwili bd musiala.go.wziac na rece... Ale licze ze zasnie hah.
 
Moje jeczace nad ranem dziecko wlasnie jest w trakcie wystepu: jezczy,wierci sie, steka i zamiera i tak w kolko;)

Domi co cie tak ns wymioty wzielo? Zjadlas cos??? Ja cytrusow jeszcze nie jadlam, za to na szczecie mala nir jest uczulona na kakao i moge jesc czekolade;)

Widze ze dzis noc dluzszego spania dzieciaczkow;)
 
Apolinka no ładny wynik synusia :D
Właśnie mi Blanka pobudkę zrobiła. A że jadła 1,5 h temu, więc to nie alarm głodowy, wzięłam ją do siebie do łóżka i teraz smacznie śpi obok :-) Nie wiem, dlaczego, ale od jakiegoś czasu rano nie chce sama w łóżeczku leżeć.
Dziś nad ranem dostałam @. Mąż odetchnął z ulgą, bo sobie wkręcił, że znowu w ciąży jestem :) I mam jeszcze pytanie odnośnie tamponów. Jak myślicie czy już mogę ich używać? Jestem po cc więc chyba nic złego nie powinno się dziać... A gina mam dopiero za 3 tygodnie, więc dopiero wtedy go zapytam, a nie cierpię samych podpasek używać... :-/
 
Domi, Adaś śpi tak długo po KP :-) co prawda dałam mu wczoraj mm, ale o 15, bo wcześniej na cycu wisiał 2godz i dalej ryk :-/ ja jadłam mandarynki, ake w sumie po jednej dziennie, i nic Młodemu nie było :-)
Muszę kakao wypróbować, bo uwielbiam, w ciąży co drugi dzień piłam :-)

Śliwka,, już okres? O kurcze! Myślałam,Że dłużej bez niego będziemy, już się odzwyczailam tego comiesięcznego rytuału :-)
 
Apolinka no ładnie synuś pospal;) zazdroszcze;)
Quchasia no proszę jak mala pospala:)
Śliwka moja mała też zbytnio nie lubi na brzuszku leżeć ale kładę ja choć na chwilę ;)
Moja niunie kilka meczyla ale nie wydaje mi się ze od mm bo cały tydzień dostawala a kolke dopiero wczoraj miala i w nocy też a ja po 4 się sciagalam żeby dac bo wcześniej cycusia ciagala i zasnęła o 5 i o 6 pobutka bo brzuszek bolał ale po 20mon zasnęła ale już o 7 wstała dałam espumisan butle swoje mleka i dalej marudzi a ja już nie mam sily:/ z Mają do lekarza dziś na kontrolę i kupię w aptece takie krople inne na kolki może pomogą a pi za tym to zaczęła mi od wczoraj ulewa znowu nie wiem co jej jest :( ale wiem że jest zmęczona i ja też. O po malu usypia to sciagne mleko na później i się zdrzemne w salonie bo ona w bujaku a już Maja też wstała ale bajeczki ogląda moje kochane dzieciątko :)
Domi a ta reklama to Bebilonu tak się w pl nazywa:)
Co do laktacje może to ten kryzys co piszecie i minie zaraz bo jak nie to będę się zastanawiać nad przezuceniem jej na mm choć bym nie chciała jeszcze.
 
reklama
Apolinka no ja też myślałam ze może chociaż jeszcze z dwa, trzy miesiące będzie spokój a tu klops...
Gosia biedna Twoja Agatka że tak się męczy a Ty razem z nią :( mam nadzieję że te nowe krople pomogą. My odpukać na razie nie wiemy, co to kolka i oby tak już zostało. Trzymaj się kochana.
 
Do góry