reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

reklama
Olcia, ja byłam pierwszy raz u gin 20.04, lekarz stwierdził, że nie wygląda to na ten tydzień który wychodzi z OM, widziałam tylko mała kropeczke, zalecił przyjść za tydzień po tygodniu przyszłam widać już było pęcherzyk wg. OM powinien to być 6t 4d, a wg USG 5t 3d., zleciła przyjść po tyogdniu i to była ta wizyta poniedziałkowa teraz wg OM 7t 4d, wg USG 6t 1d, czyli wynika, że ciąże mam 10 dni młodsza niż z OM, ale to właśnie na tej wizycie zobaczyłam dopiero serduszko. Nie martw się i może umów się na wizytę za tydzień dla własnego spokoju :) Ja już jestem na L4 i tak zostanie do końca ciąż, ze względu na szkodliwe warunki w pracy. U nas dziś iękna pogoda, mąż wyjechał będzie dopiero jutro, a ja nie mam pomysłu co z tym wolnym czasem robić :-(
 
saaraa i drugie tez będziemy miały prawiem w tym samym wieku:-D
Dziewczyny jak niemiałam dużych obiawow tak na 3tyg przed koncem I trymestru się nasilily:baffled: mdli mnie nie miłosiernie i nie mam na nic sily ale jeszcze 3tyg i przejdzie:-) a czytałam ze to normalne ze miedzy 9 a 12 tc się nasilają obiawy bo jest najwyższy hormon ciąży lece poleżakować:-)
 
Saaraa jak bedziesz chciala wrocic do pracy to wrocisz ja bralam zwolnienie co ok 3 tyg az w koncu musialam zostać na nim do porodu,

Gosia25 oby przeszlo ;), ja mialam mdłości, wymioty do ok 6 miesiaca, wrazliwosc na zapachy chyba z 1,5 po porodzie jeszcze :0, niektore na porodowce jeszcze wymiotuja, takze regoly nie ma.
 
hej!!!!!!!!!:
a mi sie nic nie chce dziewczyny- tylko bym lezala sobie- to poczytam i zasypiam, to zjem i spac mi sie chce ehhhhhhhhhhh. zaraz ide po mala do pzredskzola i na plac zabaw chyba pojdziemy bo ladna pogoda jest.
i nie mam zadnych objawow- tylko cycki bola i spac sie chce troche i ejsc wicej a tak to nic.
i dzis 7 dzien bez papierowa :-)

saaraa ja nie wiem jak to jest z pzrerywaniem zwolnienia- wiem zekozystniej finansowo wychodzisz jak jestes na ciaglym bo masz wtedy 100 % placone za zwolnienie ciazowe. ja bylam cala ciaze i etraz tez tak bedzie- szkodliwe waryunki pracy.
 
Przez cala ciaze jest 100% czy ciągłe czy z przerwami tu z wyliczen inaczej nie wyjdzie, i ciągłość znaczenia nie ma,
 
Saaraa ze zwolnieniem jest tak że przez pierwsze 30 dni płaci Ci pracodawca a po 30mdniach ZUS... no i tu zależy w jakim sektorze pracujesz bo jak u prywaciarza to nie będzie mu do śmiechu jak będziesz co 2 -3 tyg wracała a on nawet nie może mieć zastępstwa bo i tak płaci tylko cały czas Tobie. W państwowych firmach często to olewają ale nie zawsze.

Jak dla mnie to bardziej fair w stosunku do pracodawcy jest (jeśli są tylko wskazania) jak jesteś na ciągłym zwolnieniu. Wtedy mogą sobie na spokojnie zatrudnić kogoś na zastępstwo.

jestem padnięta, syn wspaniale wystąpił 0 tremy :D
 
kassia181 a gdzie pracujesz ? ja też zostanę już na L4 już do końca ciąży ze względu na szkodliwe warunki
 
zozzolka powaznie? a nie ejst tak ze pzrez pierwsze 30 dni masz normalne a potem dopiero 100%? i mi sie wydawalo ze tylko w wprzypadku zwolnienia ciaglego

tanczzemna na bloku operacyjnym :) a ty?
 
Ostatnia edycja:
reklama
w firmie gdzie produkuje się sterylne aparaty medyczne, kroplówki pediatryczne, onkologiczne. Aby sterylność była zachowana panuje tam nadciśnienie, no i te wszystkie rzeczy są klejone rozpuszczalnikami.
mamy pokrewne zawody :D
 
Do góry