reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

reklama
dzień dobry :tak:
U nas piękna pogoda tylko wiatr trochę za zimny wieje :baffled:
Spacerek mamy już zaliczony. Moja chodziła dzisiaj po takim podeście na placu zabaw i na cały głos komentowała: "Czyż to nie wspaniałe " :-D Albo "dzieci powolutku, uważajcie" - tak jakby ona nie była dzieckiem :-D
 
jeszcze w małym łóżeczku:tak:, nie zauwazyłam, żeby było mu za ciasno;-),
przymierzamy się do przemeblowania jego pokoju i wtedy kupimy juz łózko dla starszaka:tak:

Wojtek też jeszcze śpi w łóżeczku ze szczebelkami. I też mu nie jest za ciasno. A normalnego łóżeczka to jeszcze dłuższy czas nie zamierzam kupować.
A próbowałaś stosować te metody z książek ? 3-5-7 i jej odmiany? U nas był problem z nocnym przebudzaniem się Wojtka jak miał troche mniej niż rok. Wyeliminowałam najpierw ewentualne powody przebudzania jak strach, pragnienie itp itd.I wyszło, że przebudza się nawykowo.

One są trochę drastyczne, te sposoby dla niektórych mam. Ale ja już miałam tak dosyć tych częstych pobudek, że nie widziałam innego wyjścia. I pomogło. Nie wiem jak to by było ze starszym dzieckiem.
Albo chociaż poczytać co tam piszą i jakoś wypośrodkować?
 
kaskada, u nas ta metoda chyba sie nie sprawdzi:confused2:, bo Piotrek różnie zasypia po nocnym przebudzeniu, raz wystarczy pogłaskać go po głowie i powiedzeć ciiiiiiiiii, a raz trzeba posiedzieć chwilkę, czasmi podac pić, a czasami połozyc sie obok na kanapie:eek:, za kazdym przebudzeniem chodzi o co innego i jak trafię od razu, to szybko zmykam do swojego pokoju:sorry:

a potrafi tez przespac całą noc bez ani jednej pobudki:szok: i takie lubie najbardziej:-D,

w południe zasypia sam, po prostu kładę go daje buziaka i wychodzę;-)

a dzis w piaskownicy Piotrek bawił sie ze starszą 5-letnią dziewczynką, byli tak zajęci, że szkoda mi go było zabierac do domu:-D,
fajnie, ze te nasze dzieciaczki potrafią sie juz bawic z innymi dziećmi:tak:, ta zabawa jest taka ciekawsza, zajmująca:-)
 
a dzis w piaskownicy Piotrek bawił sie ze starszą 5-letnią dziewczynką, byli tak zajęci, że szkoda mi go było zabierac do domu:-D,
fajnie, ze te nasze dzieciaczki potrafią sie juz bawic z innymi dziećmi:tak:, ta zabawa jest taka ciekawsza, zajmująca:-)


Masz rację :tak: Moja ostatnio na działce z 4-latką się bawiła. Fajnie razem współdziałały, rozmawiały, córcia bardzo obserwuje inne dzieci i je naśladuje. Słodko się to ogląda :happy:

Młoda wstawała, zje obiad i idziemy dalej na dwór. U nas też jest zimny wiatr niestety, ale w słońcu cieplutko.
 
Hej, my dziś wolne mieliśmy,ale i tak cały dzień zabiegany! Rano zakupy, sprzątanie obiad, potem spacer i jeszcze o 17 ślub kierownika, padło na mnie, bo reszta w pracy :-) jak wróciłam to miałam dość! Mam wrażenie że z drugą ciążą to tak jakby na luzie,czasem nawet zapominam :-( może jak pójdę na zwolnienie to usiade na tylku :-) :-) :-)Ignas też lubi się bawić ze starszymi dziećmi, zwłaszcza kopać piłkę z 5 letnim sąsiadem i wszystko za nim powtarza i tak ładnie na niego mówi: simon :-)
 
Witam
my dziś grillujemy w porze obiadowej u dziadków:tak:
muszę się pochwalić że moja szkuda dała przekupić się misiem lubisiem i zrobiła siku do nocnika:tak: wcześniej zasygnalizowała że chce:tak: założyłam jej majteczki i zobaczymy czy uda się drugi raz:sorry:
u nas najfajniejsza zabawa jest z siostrą cioteczną która ma 11 lat;-)
 
czesc :-)ja tak na szybko sie przywitac chcialam :-)bylam dzisiaj na zakupkach i jestem haapy :-D:tak: kupilam Niunce 2 pary spodni ,bluzeczke+rybaczki ,spodniczke nexta :-)za przystepna cene ;-)i humorek lepszy :tak::-) aaa i jeszcze bluzke ala polarek :rofl2:
 
dzień dobry, my buszujemy po dworku cały czas :-)

Ewela, coś mi do głowy z waszym sapaniem przyszło (napiszę na spokojnie wieczorem), powiedz, czy P. śpi ze smoczkiem?

 
reklama
ale się dzisiaj dotleniłam:szok: od rana na świeżym powietrzu nawet słonko mnie delikatni musnęło:tak: młoda wylatała się a u babci są atrakcje pies, koty, królik;-) cały zwierzyniec pilnowała:-D
 
Do góry