reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Kanady jestescie????

Kana, Tobie i tak dobrze, bo Toronto i okolice, to chyba najwieksze skupisko polonii, wiec szansa na duuuzo znajomych rodakow;) Ja coprawda nie narzekam , bo mamy fajna paczke znajomych i w Montrealu, a w sumie to teraz glownie brak czasu i zajefajna zima ograniczaja mozliwosci towarzyskie;)
A tak na marginesie dziewczyny macie tutaj wiecej rodziny? Wasi mezowie (partnerzy) to Polacy, czy tutejsi?
Lizard, a Ty gdzie sie "zakotwiczylas" w Kanadzie?
 
reklama
Pryzybela faktycznie tutaj jest sporo Polaków :) na szczęście:) poznałam już kilka bardzo fajnych ludzi:)
Mój mąż jest Polakiem ...przyjechaliśmy tutaj razem, ale mam tutaj tez mamę, jej męża i jego rodzine:) wiec nie jest tak strasznie pusto...

Lizard a Ty skąd jesteś? Nam tez cieżko się tutaj tak do konca odnaleźć...także myśle, ze Cię rozumiem:)

Pozdrawiam i mam nadzieje,ze sobie częściej popiszemy:)
 
Kana - szczesciaro!:) Jak ja bym chciala miec tutaj rodzicow i moja siostre chociaz.... to bym wtedy mogla powiedziec ze jestem tutaj w pelni szczesliwa;-)
Nie myslalam, ze to napisze, ale chociaz ciesze sie ze mam tutaj tesciowa ​hehe , niemniej rozlaka z najblizszymi to jest najgorsze dla mnie, zwlaszcza ze ta odleglosc taka okrutna....
 
Pryzybela no fajnie, ale cała resztę rodziny Tesciowa- a mam naprawdę wspaniała, tatę z partnerka, brata, szwagierke, dziadków z którymi byłam bardzo zzyta i masę przyjaciół zostawialam w Polsce i faktycznie ta odległość jest przytlaczajaca.... Tęskno strasznie... W ogóle jakoś nie jestem przekonana na 100% czy tutaj zagoscimy na stałe....

A Ty jak długo już tutaj jesteś? Przyjechalas z myślą o pozostaniu tutaj?
Pozdrawiamy wiosennie:) bo u nas pięknie słoneczko świeci i nawet jest cieplutko paaaachnie wiosna:)
 
Hm... wlasciwie to sobie uswiadomilam ze nic nie myslalam przyjezdzajac tutaj hehe.
Wlasnie mi 6-ty rok leci w Kanadzie. Wczesniej to nawet niewiele wiedzialam o tym kraju, ale jak sie tak zastanowic to w sumie na stale jechalam, bo do meza, ktory tutaj od przeszlo 20 lat mieszka a wyemigrowal jako nastolatek.
W sumie, to myslelismy nawet troszke zeby gdzies w Europie zamieszkac, ale teraz z dziecmi, to jakos by tak bylo ciezko sie organizowac na nowo....
Gdyby nie skype, to ta odleglosc od PL by mnie wrecz dobila.... Najgorsze jak cos sie niefajnego dzieje z kims bliskim, a tu ani pomoc nie mozna, ani nic z tak daleka....

No ale zeby nie bylo - nie narzekam za bardzo. W gruncie rzeczy mam przy sobie swietnego meza i cudowne dzieciaki, wiec teraz tutaj jest moj dom:)

Jejciu wiosna juz u Was pachnie? Ja to sie narazie nawet nie ludze, ze szybko do nas ciepelko zawita, chociaz jak slonce swieci to naprawde mocno grzeje, szkoda tylko ze przy tym mroz sciska i bialo dookola;)
 
On tutaj Biało to było tylko kilka dni, a mrozek niby jest... Ale taki -1stopien to praktycznie tak, jakby go nie było:) jeszcze jak słoneczko zaswieci to już zupełnie:) dzisiaj tez pięknie, wyszalalysmy się na placu, Mariczka biegała jak szalona:)

No słyszałam właśnie o tych ogromnych mrozach tutaj ,ale póki co na szczęście nie miałam okazji ich poczuć...aczkolwiek nie mówię chop, bo do prawdziwej wiosny jeszcze troszkę czasu :)

No to Ty już tutaj troszkę czasu mieszkasz... Ja nie wiem czy to jest TO nasze miejsce na Ziemi... Myśle, ze w przeciągu pól roku ostatecznie podejmiemy decyzje... Co i jak z nami:) Marczce się tu podoba, ma swoich przyjaciół i wcale nie chce wracac do Polski... Hahaha

A Twoje dzieciaczki jak? Ja wiem , ze one znają tylko Kanade, ale córeczka chodzi gdzieś do przedszkola? Mówi już po angielsku? Moja tak łapie te wszystkie podstawowe zwroty i czasem już używa ich zamiast polskich:p

Pozdrawiamy serdecznie:)
 
Mamuski kanadyjskie o ile tutaj jakies zagladaja..... powiedzcie mi cos wiecej o ciazy w Kanadzie...bo wlasnie okazalo sie ,ze spodziewam sie drugiego bobaska i jestem przerazona..... Jak ktos chcialby mnie troszke wiecej doinformowac bylabym wdzieczna.....nawet na priv:))))
 
Hej hej...ja mam dwa bobaski ha ha urodzone w Canadzie Viktoria ma 5 lat a Gabi 3..pytaj jesli cos cie interesuje,,,jesli jestes tutaj legalnie,,nie ma problemu z opieka prenetralna,,,jesli wsszystko jest dobrze,,wizyty tez nie sa za czeste dwa , trzy usg w czasie ciazy,,,nie badaja tez ginekologicznie w czasie oczekiwania na bobaska,,,w szpitalu po porodzie szybciutko wychodzisz jesli wszystko ok:):) ja z druga corcia juz w ten sam dzien:):)ok pytaj jesli cos interesuje Cie szczegolnie:)
 
reklama
Witam Wszystkich. Ja przeprowadzilam sie do Kanady dwa miesiace temu, mieszkam w Milton, ON . Moja corcia ma 5 lat i bardzo chetnie nawiazemy kontakt z mamai z regionu z dziecmi w tym samym lub podobnym wieku.
 
Do góry