reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leeds

reklama
co tu taka cisza, gdzie wy wszystkie.
nie czytac tylko prosze tez pisac.
Zytasia jak dobrze pamietam przyjmowalas w zeszlym roku ksiedza, mozesz mi cos skrobnac na ten temat, znaczy czy sa ministranci no i tak szczeze to nie mam pojecia ile dac ksiedzu, zeby nie bylo ze za malo?:)

witam nowa mamusie:)rozgosc sie i pisz Gossha87:)
 
Postaram się, postaram :)
Też jestem ciekawa jak z tym księdzem...
Dopiero co ochrzciłam małą, więc pewnie do mnie też będzie chciał zawitać ;)
 
hej, przede wszystkim witam nowa mamusie! napisz cos o sobie Gossha, skad jestes, gdzie mieszkasz, itp.
Justys do zobaczenia w przyszly piatek, mam nadzieje.

Co do ksiedza to trzeba wczesniej zglosic adres. rozklad 'jazdy' jest na stronie www polskiego kosciola :-) Ofiara jest na zasadzie 'co laska', mysle ze £10 jest w sam raz, w koncu koleda jest raz w roku, ale £5 tez nie pogardzi (jak kogo stac, wiadomo). Justys, zadnych ministrantow nie ma. Jezdzi sam, pomodli sie, popyta co u Was, da obrazek i pojdzie. Trzeba miec bialy obrus, swiece, krzyz i pismo Sw, ale jak ktos nie ma to trudno,nie zbije :laugh2:
W zeszlym roku zadzwonil, zeby sie umowic czy nam pasuje ta i ta godzina, 2lata temu, przyszedl tak jak bylo napisane miedzy 13 a 20.
Nie bojcie sie dziewczyny- nie taki ksiadz straszny jak go maluja ;PPP

Pozdrawiam goraco!
 
Hey!
Szczegolnie witam nowa forumowiczke :tak::-D Zawsze to justyna wyciaga wszelkie dane od nowych mam, ale skoro tym razem tego nie zrobila to ja tym razem poprosze. Gossha napisz nam cos o sobie, gdzie mieszkasz (nie potrzebujemy dokladnego adresu, dzielnica wystarczy :-)), ile ma Twoja coreczka, czy to jedyne dziecko czy moze masz juz jakas wieksza gromadke, co porabiasz itd itp :-)
Z ksiedzem juz tuuunia powiedziala. Ja pisma sw. nie mam wiec nie klade (tzn mam biblie ale w 4 tomach albo biblie dla dzieci wiec chyba tego klasc nie bede :-)) zreszta w PL tez nigdy przenigdy nie kladlismy na stol pisma sw. i nigdy zaden ksiadz nie wspomnial o tym ani slowem wiec szczerze mowiac sie teraz zdziwilam ze chca :-) Swieczki stawialam zwykle tea lightery, tyle ze w swieczniczkach do nich stworzonych a nie kupowalam zadnych konkretnych. Ja dalam w tamtym roku 10funtow bo wiecej nie mialam, ale bylo mi glupio szczerze mowiac bo jak z kims rozmawialam to mowili ze dawali zazwyczaj 20. Chociaz jak tak sobie teraz mysle to faktycznie 10Ł jest wystarczajace w zupelnosci. Przyszedl sam, w PL zawsze sami szlismy do kosciola po wode swiecona, tu mial w tym takim swoim metalowym zbiorniczku, wiec luzik :-) Wszystko po klei mowil co mamy robic, tzn zeby ukleknac, a ze teraz zaspiewamy kolede, przed 2 zwrotka sie zatrzymal i spytal czy znamy jak znamy to spiewamy dalej itd itp. Usiadl na chwile, nie chcial kawy ani herbaty, pogadal, popytal co robimy, gdzie pracujemy i polazl. Ogolnie spoko bylo. Tez myslalam ze bedzie gorzej, bo to pierwsza moja koleda w zyciu ktora przyjmowalam sama w swoim domu, a potem sie okazalo ze na tyle wyluzowalam ze sie zapominalam i maz sie ze mnie smial ze co rusz jak mu cos opowiadalam to mowilam mu np "no, wiesz jak jest" zamiast grzecznego "wie ksiadz" :-)
Spojrzalam w ogole na rozklad i rozumiem ze skoro nigdzie nie ma jeszcze LS12 to znaczy ze my po 21 stycznia?:-) Moze akurat trafi jak gosci bede miala to bedzie jeszcze lepiej bo mama ma mi krzyzyk przywiezc bo w tamtym roku musialam z krzyzem kombinowac, no i zawsze luzniej bedzie jak bedzie mama, a do tego soltys z soltysowa ktorzy ksiezy goscili w chalupie nagminnie z okazji swojego "statusu spolecznego" takze spoko :-D
justyna - a co z tym spotkaniem ktore planowalas zorganizowac? bo ja w razie czego musze najpierw meza przewiezc w Twoje rejony zebym najpiew zobaczyla gdzie to co by sie nie zgubic :-)

A ja w niedziele pojechalam z Maja na farme i polezlismy do Fun Barn. Tam jakos widocznie gdzies upadla i bolala ja mocno reka. Nie moglam jej dotknac w ta reke, ani nie chciala jej podniesc. Nic, zero. Nie jestesmy panikarzami i do lekarza chodzimy tylko jak juz naprawde trzeba, ale stwierdzilismy ze skoro nie mozna jej dotknac i jak tylko poruszy to zaczyna plakac mocno i lzy leca jak grochy to jedziemy. No i tradycyjnie odczekalismy swoje 3 godziny w szpitalu, mimo ze ludzi bylo naprawde niewiele i zanim doszlismy do gabinetu to Maja juz z checi zabawy chyba sama sobie powoli ta reke rozruszala. Najpierw ciut podnosila, potem cos juz lekko lapala, a potem juz nawet jak sie przewrocila to sie o nia podpierala do wstania. Az zla bylam ze tyle tam sie nasiedzielismy. Jak widac czlowiek zdazy wyzdrowiec zanim go zechca obejrzec ;-) Mam tylko nadzieje ze kiedys w razie jakiegos wypadku nie uczepia sie tego ze zrobilam jej "kuku" w reke bo mimo ze w gabinecie juz nic jej nie bylo to wczesniej w karcie zapisane bylo ze boli i ze nie chce ruszac. A po Twojej historii justyna strasznie sie boje jakiegokolwiek przewrocenia po ktorym potrzebna bedzie interwencja lekarza.

Juz mialam konczyc i mi sie przypomnialo. Justyna - jak jeszcze nie wyslalas tej aplikacji na wolontariat ktora ci dawalam to nie wysylaj. Ja poszlam tam ostatnio na spotkanie z ta kobiecina, zadnego bialego czlowieka w poblizu, ale to pikus. Ogolnie wydaje mi sie to kompletnie niepotrzebne w naszym przypadku. Okazuje sie ze sama mam szukac kobiet w ciazy, w tym przypadku polek, ktore bede uswiadamiala i nawracala. A mysle ze niewiele jest polek ktore sa na tyle niedouczone i zacofane zeby nie pojsc do lekarza w ciazy. Tym bardziej ze nawet jesli nie znaja jezyka, to kazda z nas ma tu znajomych ktorzy mogliby w razie czego pomoc, albo sa tlumacze. Opieke zapewniaja ale jednoczesnie moga opiekowac sie tylko czworka dzieci i ma mi dac znac czy bedzie miejsce dla Majki. I ja szczerze mowiac mam nadzieje ze nie bedzie, bede miala bardzo latwa i konkretna wymowke dlaczego jednak nie chce brac w tym udzialu :-)
ok, lece do meza bo przyszlam do gory tylko "na siku" :laugh2::rofl2:
Pozdrawiam!
 
a wlasnie nie pytalam zeby nie bylo ze znowu ja:)haha wyciagam informacje.

niedawno bylam u kisedza bo bedziemy chrzcic mala , luzik pogadalismy ale wiecie koledy nie przyjmowalam wiez tak pytam co i jak, dziki za podpowiedzi. ma dzwonic co do koledy.

Zytasia, rozmawialam z Tunia i mowi ze moze wpasc w piatek, procz ciebie i jej odezwu nie bylo, jesli tobie pasuje zapraszam za tydz w piatek, jesli nie wpadaj kidy tobie pasuje, bedzie nam milo.

nie ma mnie jedynie w przyszly wtorek jaed wyrabiac paszport.
ale sie juz ciesze w marcu jade na kilka tyg do polski, i mam nadzieje ze kupimy ten dom, trzymajcie kciuki
banki w polsce mowwia ze zdolnosc kredytowa mamy, ale ten dom na wsi to dla nich zadne zabezpieczenie. wiec moze byc ciezko, ale co tam mam nadzieje ze sie uda
 
Aj zapomnialam Zytasia dobrze ze z mala ok, a co do aplikacji to wkoncu nie wyslalam, bo zapomnialam.
u nas w children center wiem ze szukaja wolontariuszy , na co nie wiem jest podany numer zeby dzwonic
 
Jestem z Morley
Moja córunia ma prawie 8 miesięcy i jest to moje pierwsze dziecko :)
dzięki za wiadomości w sprawie kolędy
organizujecie jakieś spotkanie forumowiczek?
 
Gossha Morley to w sumie niedaleko odemnie, ja mioszkam okolice White Rose Center.
pisalam kilka dni wczesniej, jak jeszcze do nas nie dolaczylas ze zapraszam fomurowiczki do siebie na kawke , wiec jesli masz ochote wpadaj, Tunia wpada w piatek co do reszty nie wiem?
chetnych zapraszam
 
reklama
Do góry