reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

reklama
no to super widzimy sie jutro :) Jola jakie pieluszki nosi twoja mała? bo mam jeszcze dwie paczki dwójek jedne libero i jedne pampera wiec chętnie oddam.
 
to Ci jutro przyniosę :) ciuszki głównie 68 poza spodenkami bo te na 74.ale jz popralam tez bodziaki nA 74 wczoraj bo te na 68 już się robią małe..
 
witam dziewczyny
trochę mnie nie było... już wróciłam z Polski
wróciłam strasznie zmęczona bo mieliśmy dużo spraw do załatwienia i wszystko w bardzo krótkim czasie, ale w końcu uporaliśmy się ze wszystkim
dla Łucji mam już chyba wszystko i zaczynam już robić pranie... będę też pakować torbę do szpitala w razie W... tak więc odświeżam stare zapytanie: co wziąć ze sobą do szpitala?
u mnie to będzie wyglądało prawdopodobnie tak że w szpitalu spędzę min 3 doby po porodzie bo jak wiecie mieszkam daleko - 200 km do szpitala, mąż jak będzie miał szczęście to będzie spał ze mną w jednej sali, a jak nie będzie miejsca to będzie musiał iść do hotelu/hostelu albo jechać do domu i potem po nas przyjechać
tak więc na pewno muszę mieć ze sobą kosmetyki i ubranie dla mnie i dla niego, piżamy, koszulki do karmienia, klapki itp... a ze spraw higienicznych - podkłady, podpaski, majtki poporodowe... to tam jest?
no i co dla dziecka? tam wszystko dają i tylko rzeczy na wyjście i podróż do domu?
 
sofianka jak tam u ciebie? synek się przekręcił? czy masz już coś ustalone z lekarzami co do porodu sn czy cc?

a mam do was dziewczyny pytanie, bo muszę jeszcze kupić dla Łucji wypełnienie do pościeli - kołderkę na rozm 80x100 oraz poduszkę 35x40, w Polsce nie było takich wymiarów a tu jak patrzę w Princessie nie jest to tanie, ok 500 kr nowa kołderka... może któraś z was ma na sprzedaż albo zna kogoś kto chciałby sprzedać??
 
Hej
Edyta do szpitala weź sobie tylko kosmetyki a dla maluszka rzeczy na wyjście bo tam wszystko dostaniesz są piżamy podkłady ręczniki a maluszek dostanie kaftaniki i pieluszki. Ja brałam biustonosz do karmienia i dres zeby w ciagu dnia w pidżamie nie chodzić. Możesz tez zadzwonić na oddział i zapytać co ci bedzie potrzebne ;)
Jesli chodzi o wypełnienie to ja powinnam miec tylko muszę poszukać ale to dopiero w weekend bo teraz nie bardzo mam czas dam ci znac ;)
 
Witam mamusie i przyszle mamusie :) spodziewam się maleństwa i juz mam 24tc ;D Przyjechalam do męża na jakiś czas i zastanawiamy sie czy rodzic tutaj czy wrocic do Polski... Boje se strasznie tej calej papierologii jaka jest zwiazana z urzedami, nie znam języka a mąż się go uczy dopiero. Mam takie pytanie czy bedziemy mogli sie starac o becikowe jesli bym urodzila w Polsce? Mąż pracuje tu na umowe o prace, o rodzinnym wiem ze bedzie sie nalezalo ale czy becikowe?

Jest może ktoś z Bekestua albo okolic? :-) Pozdrawiam was serdecznie
 
reklama
Edyta, tak, tak.. przekręciło się to moje dziecię i grzecznie sobie nietoperkuje ale w niepewności byłam dosłownie do wczoraj. Dostałam skierowanie na usg bo położne od kilku tygodni nie potrafiły jednoznacznie stwierdzić jak mój Aleks jest ułożony a wręcz twierdziły, że są prawie przekonane o tym, że pod żebrami czują główke a na dole słodką pupcię. Stresowałam się cholernie ale to wczorajsze usg w szpitalu rozwiało wszelkie wątpliwości. Mój mały ma już 2,9kg :tak:
Swoją drogą gratuluję tym położnym doświadczenia skoro aż 4 mnie badały i straszyły ułożeniem pośladkowym. :confused2:

Renatka, jeżeli masz numer personalny to becikowe ci się należy bez względu na to gdzie zamierzasz rodzić. Należy wam się oczywiście jeszcze barnetrygd. :blink:
 
Ostatnia edycja:
Do góry