reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy Zakupoholiczki :P

Planowanie płci dziecka- kalendarz chiński

Tutaj jest coś takiego... :))
Tez można określić płeć dziecka ;)

Jeśli chodzi o wózek, to ja po synku mam roan marita i nie zamieniłabym go na żaden inny :))
Ale tak jak Sawi muszę się zastanowić nad wózkiem albo rok po roku albo bliźniaczym, bo różnica między Synkiem, a Dzidzią będzie malutka :)
Ubranka mam po Synku, też masę uniseksów :)) dla dziewczynki mam ciuszki po dwóch bratanicach, 5 córkach kuzynek... Ogólnie, to wśród bliskich mi osób jest 12 dziewczynek do 4 roku życia, a tylko dwóch chłopców :) Mój Adaś i kuzynki Szymek :)) więc dla dziewczynki mam skąd wziąć :)
Na pewno też coś kupimy, bo .... Już bym kupiła... Ale się wstrzymam... :)
 
reklama
No to według tego Chińskiego Kalendarza wychodzi mi drugi chłopak:-) Jak widzę, z pierwszym się sprawdziło, więc zobaczymy, czy i tym razem tak będzie;-)

Paula_zg to zupełnie odwrotnie, niż u mnie w rodzinie, gdzie urodziło się już 5 chłopa i tylko jedna dziewoja;-) I coś mi się wydaje, że teraz cała rodzinka po cichu liczy na drugą dziewczynkę:tak:
 
Paula _zg no właśnie mnie ten wózek również męczy ale m powiedział kategoryczne nie - kolejne graty w domu...no tak on na spacerrze był raptem pięć razy może;) a ja sama nie wiem mam xlandera Jaś bedzie już chodził zaraz zima i sanki więc chyba nie kupię pomyślę ewentualnie nad tą dostawką więc zimą plan taki ze fasola w głębokim Janek na sankach a i jeszcze pies (labek) do nas podłączony chyba jakoś damy radę nie?:)

a druga sprawa to łóżeczko - Paula co z łóżeczkiem na początku fasola ze mną wiadomo, może dorwę jaką ś używaną kołyskę tanio to wstawię do sypialni żeby Jaś miał spokój no ale po 3 miesiącach co? kupować wtedy Jasiowi łóżko z jakimiś zabezpieczeniami?
 
Jesli chodzi o kalendarz chinski to znalazlam jego dwie wersje i nie wiem ktora jest ta wlasciwa (o ile ktoras z nich jest) bo na przylad wedlug tej wychodzi mi dziewczynka (24 lata, grudzien)
Planowanie płci dziecka- kalendarz chiński
a wedlug tej chlopak
Chinese Gender Chart, Chinese Pregnancy Calendar, Chinese Gender Predictor Calculator

Ciekawi mnie natomist ten kalendarz linearny :D dajcie linka :D

JA jeszcze nie wiem, ciagnie mnie zeby na allegro poogladac rozne rzeczy dla maluszka i ledwo sie moge opanowac :D
 
Dorciaa nie mam pojęcia co zrobię z Adasiem...
Na wiosnę będziemy remontować pokój Adasiowi, taki w którym teraz są Jego zabawki, łóżko chyba kupię Mu duże, kazałam kuzynce się rozejrzeć za odpowiednim łóżkiem dla Adasia, w świecie mebli pracuje, mam nadzieję, ze coś wymyśli...
Adaś póki co jest dalej z nami w pokoju, tak po prostu jest wygodniej :) ale jeszcze trochę i trzeba będzie Go przeprowadzić... :)

Tak bardzo bym chciała już mieszkać w domku, tak byłoby łatwiej, więcej miejsca i wygodniej...
Ale jeszcze 1,5- 2 lata... :(
 
paula - w Ikei są fajne łózeczka dla dzieci, takie np. 160cm długie, nie zajmuję dużo miejsca i ładne do tego :)

tu na przykład takie zwykłe http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59851606, są z zabezpieczeniami, zgrabne i superowe :)

ja na pewno decyduję się na MUTSY UBRAN RIDER

images


i fotelik Maxi Cosi, musi być taki bo dużo jeździmy autem, wiec żeby było bezpiecznie...
a zanim dowiedziałam się o ciąży zamówiliśmy mebelki do pokoju Tysi, o takie:
VOX - Magnolia, dosyć dziewczęce, więc mam nadzieje że będzie druga dziewczynka, zwłaszcza że Tysia ma na ścianie kwiatki naklejone :)

a łóżeczko dla drugiej dzidzi będzie najprawdopodobniej takie: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00115751 zwykłe, bo po Martynie wiem, ze nie warto kupować za nie wiadomo ile łóżeczka :)

a co do ciuszków, to u nas właśnie jest dużo większych ubranek, te najmniejsze tylko sukienusie zostały, więc spioszki i pajace będziemy kupować :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja wam sie zapomnialam pochwalic :D U nas w szkole nauczyciele dostaja takie... prezenty :D z funduszu socjalnego na swieta. No i w tym roku w grudniu jak wybieralysmy co chcemy dostac to mnie cos cknelo i wzielam sobie taki dzieciecy kocyk akrylowy dla fasolki (nie wiedzac jeszcze ze jestem przy nadzieji.... moment wtedy jeszcze nie bylam bo to zdecydowanie przed owu bylo :D:) Jest mieciutki a zarazem nie jest cienki niebieskie ma tlo i kubusia puchatka z miodkiem i napis Winnie the Pooh :) Slodki jest, zrobie mu kiedys zdjecie to wam pokaze:p
Ale czuja mialam niezlego nie?
 
Do góry