reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

O to tu już widzę różnicę pokoleń.
Dla nas kultowy jest Przystanek Alaska. Czyli ubiegłu wiek 🤣
Alternatywy 4 i Stawka większa niż życie 🤣🤣🤣🤣🤣
Róznica pokoleń chyba jednak nie, postrzegania i gustu prędzej 😁 Przystanek Alaska to rok 1990, a Przyjaciele 1994 więc niewielka różnica - ja osobiście kocham oba seriale, ale na przykład z Alternatywami 4 i Stawką większą niż życie nie przepadam, choć z pewnymi wyjątkami stare polskie komedie uwielbiam (przykładowo nie znoszę pasjami Samych swoich).
 
reklama
Róznica pokoleń chyba jednak nie, postrzegania i gustu prędzej 😁 Przystanek Alaska to rok 1990, a Przyjaciele 1994 więc niewielka różnica - ja osobiście kocham oba seriale, ale na przykład z Alternatywami 4 i Stawką większą niż życie nie przepadam, choć z pewnymi wyjątkami stare polskie komedie uwielbiam (przykładowo nie znoszę pasjami Samych swoich).
Ja właśnie Samych swoich lubię 😃
 
Poproszę link do kalendarza 😃
Ja mam koszulki z friendsami m.in - Smelly Cat, i z świątecznym pancernikiem (będzie idealnie na święta) 😂
Ja uwielbiam Rossa z jego smutnym- "Hi", trzema rozwodami i Unagi 😂

Edit : nawet miałam koszulkę jak z Anastazją byłam w ciąży 😂
O moje tereny, słynny mieleński jelonek 🤣
 
Poproszę link do kalendarza 😃
Ja mam koszulki z friendsami m.in - Smelly Cat, i z świątecznym pancernikiem (będzie idealnie na święta) 😂
Ja uwielbiam Rossa z jego smutnym- "Hi", trzema rozwodami i Unagi 😂

Edit : nawet miałam koszulkę jak z Anastazją byłam w ciąży 😂
a to właśnie jest w tegorocznym kalendarzu

20211023_142323.jpg
20211023_142414.jpg

ja miałam od nich

 
O to tu już widzę różnicę pokoleń.
Dla nas kultowy jest Przystanek Alaska. Czyli ubiegłu wiek 🤣
Alternatywy 4 i Stawka większa niż życie 🤣🤣🤣🤣🤣
nie, no Przystanek Alaska był ekstra, oglądałam, ale dawno go już nie było w tv. Z Alternatywy 4 utkwił mi jeden tekst w pamięci: Wie pani jak to teraz wygląda? Jak ***** w lesie!!! 😂😂😂- Anioł do babki, która zawiesiła brązowe zasłony zamiast zielonych, jak wszyscy na jego polecenie😂
 
reklama
Ja też karmiłam piersią I pewnie bym to robiła dalej gdybym miała pokarm , ale każde karmienie przez kilka tygodni kończyło się wrzaskiem o jedzenie a bliskość o której mówisz to u nas było ciągnięcie pustego cycka i frustracja dlaczego noe mogę mieć go w buzi 24 h/ dobę i w takim sensie to napisalam kiedy przejscie na mm jest dla dziecka lepsze, nie rozumiem dlaczego ja czy kto inny miałby płakać nad zakończeniem takiego karmienia jak moje czy podobnego bo nie ma o co , owszem problemy są przy każdym karmieniu piersią ale czasem tak jak u nas więcej jest dużo więcej wad niż zalet i wtedy się podejmuje decyzję o zakończeniu kp i o co płakać że moje dziecko było i jest spokojne i najedzone a bliskość mieliśmy i mamy cały czas przez przytulanie i kangurowanie 🥰.
może poprostu nie jestem aż taką emocjonalną osobą i podchodzę zadaniowo 😉
A no pewnie, jeśli o to Ci chodziło to jak najbardziej wtedy zakończenie kp jest jedynym i najlepszym wyjściem by oboje z dzieckiem byliście zadowoleni, mały był najedzony a Ty odetchnelas 😉
Wcześniejsza wypowiedź zabrzmiała tak jakby ogólnie, że nie rozumiesz jak można płakać, że nie karmi się piersią 😉 Ale tu chodziło o Twoja sytuację, więc luzik.
Hehe u nas nie tak łatwo z tym niestety:oops:

A czy jest tu któraś mama której dziecko nie lubi spać w śpiworku?
Co innego u Was się sprawdza?
Ubrać dwie warstwy?To pewnie też będzie afera:oops:
Bo moja niby spała ładnie na początku a teraz afera jak nie wiem co...niby śpi a w nocy próbuję się z niego wydostać i się budzi niestety:(
Moja śpi pod ciepłym kocykiem i się nie odkrywa w nocy, jedynie jak podnosi nogi to koniec koca daje sobie pod nogi 😜 Ale ja mam czujny sen, więc jak się przebudzę to zawsze sprawdzam czy jest przykryta i jak coś to ją przykrywam 😜
Śpiworka nigdy nie używaliśmy.
Ale musisz odstawić? Zależy Ci na tym? Ja też wracam ale odstawiać nie planuję. Dobrusi też nie odstawiałam a w pracy bywałam i 9 godzin, plus dowiezienie jej z domu i z powrotem. Dzieci się adaptują do takiego rytmu dnia i zazwyczaj piją rano, po powrocie do domu i wieczorem plus w nocy.




Za to lubię Locke and Key i zaraz będę oglądać drugi sezon.
No ja bym chciała ja karmić dłużej niż do roku, tak półtorej roku chciałabym, zależy jak to wyjdzie. Ale zależy mi właśnie na kp. Ale nie wiem jak to połączyć z pracą. Czy w ciągu dnia nie będzie jej ciężko bez piersi itp. Jak u Was to wyglądało? Te początki, by dziecko przyzwyczaić, że przez te 8-9 h nie ma cycka.

Ps. Też lubię Locke and Key i będę oglądać 2 sezon, bo właśnie wyszedł 😁
 
Do góry