reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
w 4 tyg mialam już ładnie 0,7 ale ze teraz się nie wchłaniał mi dobrze eutyrox to podskoczyło. Dawkę mam duza poniewaz praktycznie nie mam tarczycy bo jestem po terapii radioizotopem jodu bo wcześniej mialam nadczynność i wole tarczycowe. Później mialam do wyboru operacja albo radiojod, więc wybrałam radiojod. Dlatego muszę dużo suplementowac lekami bo skoro tarczycy nie ma to skądś muszę dostarczać tyroksyne.

Jeśli zmieniałaś dawkę to zaleca się zrobienie badań po około 4 tyg ponieważ w wynikach nie widać od razu tylko z opóźnieniem.


Tak jeszcze jako ciekawostkę dodam że po radiojodzie w 2015 roku jak nie mialam dobrze dawki dobranej to moje ths wynosiło 149 😲 to był dopiero kosmos. Ale przez te moje wszystkie przejścia z tarczyca to już bym mogła doktorat napisać 😅 ostatnio zmieniłam lekarza i będąc na pierwszej wizycie mowie do niego " Pan do mnie mówi jak do innego lekarza jak wszystko zrozumiem" I faktycznie tak że mna rozmawia ☺
To rzeczywiscie przeszłaś wiele! O mamo 146 TSH 🙈 Ja mialam raz 6,5 i objawy takie, ze myslalam, ze oszaleje, co Ty musialas czuc przy 146 to pewnie masakra. Dobrze Cie wiec miec na forum jako endokrynologa 😘
 
Dziewczyny, a lekarz rodzinny może kontrolować tarczycę? W poprzedniej, straconej ciąży miałam tarczycę 2.6 i mój gin twierdził, że jest w porządku, nie chciał mi nic przepisać 🙄 obecnie mam 1.6, wiadomo na NFZ ciężko znaleźć endokrynologa i długie terminy, a znowu iść prywatnie, zapłacić 200 zł za wizytę i dowiedzieć się, że muszę brać Euthyrox i co kilka tygodni wchodzić na dwie minuty do gabinetu, żeby powiedział, czy zwiększamy lub zmniejszamy dawkę i bulić za każdą wizytę to średnio. Jak to wygląda u Was? Macie jakieś teleporady, chodzicie do rodzinnego, czy endokrynolog prywatnie/NFZ lub Wasz ginekolog to ogarnia? 😀
Mysle, ze dobry ginekolog jest zawsze zainteresowany tarczyca/TSH bo to jest bardzo ważne w ciazy i wiaże sie właśnie z utrzymaniem ciazy etc.
Ja jak zobaczyłam wynik 2,5 to od razu umówiłam endokrynologa, ale w miedzy czasie jak bylam na USG i powiedziałam ginekolog o wyniku kazała zwiekszyć dawke i nie isc juz do endokrynologa tylko sprawdzić badaniami TSH Po 4 tygodniach.
 
To rzeczywiscie przeszłaś wiele! O mamo 146 TSH 🙈 Ja mialam raz 6,5 i objawy takie, ze myslalam, ze oszaleje, co Ty musialas czuc przy 146 to pewnie masakra. Dobrze Cie wiec miec na forum jako endokrynologa 😘
Z samopoczucia to "tylko" nagle zaczełam spać po 16h na dobe :O to były moje początki z niedoczynnością i jak poszłam do lekarza ze skierowaniem sie umowić, a na którym miałam napisany wynik TSH to pani do mnie z rejestracji wyszła i mówi:
-dobrze się Pani czuje?
-Tak, a dlaczego Pani pyta? - odpowiedziałam
- Bo z takim wynikiem może Pani w każdym momencie wpaść w śpiączkę.
Wyobraź sobie jakie było moje przerażenie jak mi to powiedziała. o_O
 
Kurde, ja mam TSH 2,7, gdyby nie wy to bym nawet się nad tym nie zastanawiała. Umówiłam się na wizytę bo jeszcze do tego mam bakterie w moczu... norma 130 a mam 330...
 
Z samopoczucia to "tylko" nagle zaczełam spać po 16h na dobe :O to były moje początki z niedoczynnością i jak poszłam do lekarza ze skierowaniem sie umowić, a na którym miałam napisany wynik TSH to pani do mnie z rejestracji wyszła i mówi:
-dobrze się Pani czuje?
-Tak, a dlaczego Pani pyta? - odpowiedziałam
- Bo z takim wynikiem może Pani w każdym momencie wpaść w śpiączkę.
Wyobraź sobie jakie było moje przerażenie jak mi to powiedziała. o_O
Oni tam pewnie byli gotowi wzywac pogotowie jak zobaczyli ten wynik.
Ja przy moim “skromnym” 6,5 mialam straszna suchość calego ciała, okropne uczucie jakby skóra, śluzówku, wlosy wszystko wyschło na pieprz i oczywiście senność
 
reklama
Ja badania będę robiła krótko przed kolejna wizytą. Ale z pierwszej ciązy nauczona doświadczeniem, jeśli wyniki wychodzą zle, np w moczu warto zmienić laboratorium. Pół ciąży brałam różne leki, nie potrzebnie. W jednym zawsze miałam bakterie, w drugim nigdy... 😕
 
Do góry