reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcóweczki 2011

Witam sie niedzielnie:-)
U nas dzis pogoda całkiem fajna,słoneczko,wiaterek i 23st.Poł dnia spedzilismy u tesciow przez co mała zaliczyła tylko jedna drzemke do południa,jeszcze w domku a tam juz nic nie spała i jak juz wrocilismy to było marudzenie wiec trzeba było szybciej wykapac i niunia spi juz od 20.Ciekawe jak długo dzis...
Vetus no własnie zauwazyłam ze ludzie dziwnie sie patrza jak dziecko lezy w wozku na brzuchu,nie wiem czemu? czy to jakas zbrodnia?;-) a my wczoraj miałysmy kapiel w duzej wannie ale Gocha miała radoche,probowała nawet kaczke utopic:-D;-)
Fifrus wiem jak sie martwisz bo mam tez problem z waga Gosi i tez poprzedni tydzien zaczeła ulewac a nawet po godzinie odbija i wymiotuje a jak na złosc ostatnio chce lezec tylko na brzuchu a nie moge jej zabronic bo sama sie kula.Mam nadzieje ze bedzie u Was wszystko ok.
Julia nie panikuj przeciez Ty tez ruszasz sie przez sen;-) moja mała tak harcuje przez sen ze czesto znajduje ja np w poprzek łozeczka albo do gory nogami:-D
 
reklama
Fiffi moja Ania miała robione usg jamy brzusznej i wyszło,że ma refluks fizjologiczny. Na własne oczy widziałam na monitorze jak mleczko cofa jej się do przełyku. Ale Ania rzadko ulewa, nie chlusta mlekiem i nie wymiotuje. Natomiast moja siostra ma synka, który miał refluks żołądkowo-przełykowy. Wykryli go dopiero w 9 m-cu życia. Wcześniej mały się męczył, ulewał, nie chciał leżeć płasko. A w wózku dostawał szału (leżenie na płasko+wstrząsy powodowały jeszcze większy ból w przełyku). Tyle,że on przy urodzeniu ważył 4300g i dobrze przybierał na wadze.
 
Ostatnia edycja:
mam nadzieję, że w czwartek lekarz mnie uspokoi. zważymy się i porozmawiamy, co z tym fantem zrobić.

Fifi a może spróbuj Bebilon Nutriton - w aptece bez recepty
Bebilon Nutriton jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego.
Preparat jest przeznaczony do stosowania:
  • w przypadku skłonności do ulewania u niemowląt i dzieci,
  • w żywieniu dorosłych, u których występują trudności w połykaniu.
Bebilon Nutriton jest preparatem, którego głównym składnikiem zagęszczającym jest mączka chleba świętojańskiego, uzupełniona w maltodekstryny. Nutriton nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy i sacharozy.
W żywieniu niemowląt, które ulewają po karmieniu, służy do zagęszczania mleka modyfikowanego lub preparatu mlekozastępczego (stosowanego w żywieniu dzieci z alergią pokarmową). Może być także stosowany przy karmieniu piersią.

U nas fajnie zadziałał
 
my juz po kapieli dzis w "doroslej" wannie z mamusia radochy bylo co niemiara
mili Ty mi o burzy nie pisz bo u mnie wtedy z netem jak u Ciebie i same szkody :baffled: ładnie dziewczynki waza
 
Ewe zazdroszczę Ci tej wanny:-):tak:Chętnie poleżałabym sobie i się zrelaksowała:-p Ja mam tylko kabinę prysznicową:crazy:
 
mila w zeszlym roku jakos mniej ich bylo :wściekła/y: teraz non stop
spring wanne mam nawet z hydromasazem mam u gory o taka:rofl2: Poolspa Wanna + System Economy 2
a prysznic na dole prysznic
 
Fifi- łącze sie w bólu moj tez od wczoraj ulewa:zawstydzona/y: co nigdy mu sie nie przytrafialo:no: teraz po zjedzeniu mu sie ulewa strawionym mleczkiem doszła biegunka nawet jak bączka walnie to popuśći no i brak apetytu:-( nie wiem co to:no: mam nadzieje ze jakiś wirus albo co ale jak do konca tygodnia nie przejdzie to pójdę do lekarza...

Spring- no to mnie załamałas tym refluksem:-( ze nawet 9 miesięczne dzieci mogą go mieć:zawstydzona/y:ja myslałam ze tylko maluszki buuuuuuu


powiedzcie mi czy przy refluksie chlusta dziecko pokarmem strawionym/niestrawionym czy tylko ulewa???bo ja juz sie pogubiłam
 
reklama
[Spring- no to mnie załamałas tym refluksem:-( ze nawet 9 miesięczne dzieci mogą go mieć:zawstydzona/y:ja myslałam ze tylko maluszki buuuuuuu

powiedzcie mi czy przy refluksie chlusta dziecko pokarmem strawionym/niestrawionym czy tylko ulewa???bo ja juz sie pogubiłam

Do 6 m-ca jest tak zwany refluks fizjologiczny, pod warunkiem że "przepływ zwrotny" z żołądka do przełyku nie jest zbyt duży. Gdy trwa to powyżej 6 m-ca lub dziecko ulewa często, dużo-mówimy o refluksie jako chorobie. To czy mleko jest strawone czy nie nie jest zależne od wielkości refluksu tylko od tego kiegy pokarm się cofnie czy od razu po karmieniu czy np. po 1h
 
Do góry