reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

menu naszych dzieci

No ja narazie jestem na starcie. Zaczynamy jeść kleik. Dzis był 4 dzien i mały dzis mial rozwlnienie- moze mu przejdzie. Moze i zaczelabym wczesniej, ale nie chcialam juz cudowac na urlopie. Zreszta i tak przyjechalismy, zmienilismy wode do kapania i malemu pojawila sie tarka na twarzy:-(A w pl mial taka sliczna buzienke:tak: Jesli wszystko bedzie ok to od soboty zaczniemy jesc cos innego, tylko musze poczytac co to bedzie.
 
reklama
Moj Oskar najbardziej lubi wlasnie kaszke malinowa, ale on to wszystko lubi oprucz szpinaczku z ziemniakami:tak:Poza tym wszystko zje i wypije.
 
Ika - ja podaję Kubie dużo rzeczy, bo wybór słoiczków jest ogromny
I tak:
1. śniadanie - mleko
2. śniadanie - kaszka (zazwyczaj jakaś smakowa, np. jabłkowa albo brzoskwiniowa)
obiad - zupa (jarzynowa, marchew z ziemniakiem, dynia z ziemniakiem, ziemniaki ze szpinakiem, brokuły z kaszką, marchewkowa z ryżem - producenci Hipp, Gerber, Bobovita) - zjada cały słoiczek
deser - owoce (jabłuszka z owocami leśnymi, jabłko z bananem i brzoskwinią, brzoskwinie z bananami - głównie Hipp). Owoców zje maks. pół słoiczka
kolacja - mleko z kleikiem ryżowym, albo "Przysmak na dobranoc" z Hippa (kaszka manna z mlekiem i owocami)
Do picia w ciągu dnia: woda (bez cukru czy glukozy), soczki (najbardziej lubi te z Bobivity, czyli jabłkowy, winogronowy z melisą, winogronowy z koperkiem włoskim, winogronowy z dziką różą i maliną)
Dokarmianie w nocy - mleko

Wszystko je normalnie. Nic nie wyrzucam :)
 
aggy, ale kaszka manna nie jest od późniejszego miesiąca zalecana ze względu na gluten?
 
Moja pediatra powiedziała, że od 4. miesiąca można podawać kaszkę mannę, ważne, żeby zacząć przed 6. miesiącem. Jeśli przekroczy się 6. miesiąc to trzeba czekać do wieku, kiedy jest ogólnie zalecane podawanie glutenu. Nie rozumiem dlaczego tak jest, ale można ponoć. Ja podaję i nic mu nie jest.
 
Hej
Dostaliśmy przyzwolenie na zupki :-)

I na starte jabłko :-) i sok z marchewki :-)

I na mleko mamy:-p:sorry::sorry:;-):tak:

A więc pewnie za jakąś chwilę zaczniemy :-)

Co do glutenu to każdy ma co innego do powiedzenia - nam na razie kazano tylko zupki :-)

I dziewczyny pamiętacie że różne są zalecenia dla dzieci karmionych piersią a mlekiem modyfikowanym :evil::rolleyes2:
 
My powoli praktykujemy rozszerzanie diety Maryniczki, ale niestety nie wygląda to narazie różowo. Jadła już marchewkę z bobovity i z gerbera. Pluła nią dalej niż bym się mogła po niej spodziewać. No i nawet jak jakoś wepchnęłam ze 3 łyżeczki, to pół nocy nie spała i jeszcze ją troszkę podsypało. Dodatkowo z Gerbera nie znosi tych słoiczków, bo coś tam dają, co jej szkodzi, ale jeszcze nie wiem co. Natomiast wczoraj przełamała się i zjadła 3/4 słoiczka zupki jarzynowej Bobovity ze smakiem, do tego łyżeczką. Pięknie i szeroko otwierała buzię, załapała od razu technikę i dziś w nocy nic jej nie było. Ani plamki na buzi też. Poza tym nie cierpi kleiku ryżowego i jeszcze chyba bardziej kaszki ryżowej z mlinami. Dałam nam już też do zrozumienia, że nie zamierza ponadto pić soków Bobovity z ziołami. A mnie, nie powiem, smakowały, bo ktoś to musiał w sumie dopić.
No i jeszcze mam pytanie- czy taki słoiczek to już zamiast 1 posiłku powinien być? Bo jak wczoraj go już upchnęła, to nie chciała mleka, a za to potem nie wytrzymała nawet godziny i musiałam butelkę zrobić. Jak to jest u Was????
 
Ika u nas ani deserek ani zupka nie zastępuja podsiłku srednio co cztery godziny oliwka pije gęstąkaszkę bez względu na to co zje w międzyczasie ale może teraz się zmieni skoro do menu dodaję już mięsko.
 
Ika - Kuba po zupie wytrzymuje mi ze 3 godziny, ale on zjada cały słoiczek. Jak jest głodny wcześniej, to daję mu owoce, "dopcha" się tą połową słoiczka i dopiero na kolację mleko. On je teraz rzadziej, ale za to więcej.
 
reklama
:dry:Dominik rano o 6-7 dostaje pierś
około 9 kaszke mleczno-ryżową z malinami (już się kończy i kupimy inny smak)
ok 11 pierś i spanko
o 13- 14 coś ze słoiczka, niestety nie smakuje mu nic poza marchewką z jabłkiem hippa, dzisiaj zjadł pół słoika najwięcej jak na razie .Zupek nie lubi, czasami jak mam ziemniaczki na obiad podjada z mojego talerza i o dziwo szeroko buźke otwiera:eek:.
Przez reszte dnia króluje na razie pierś.
Za pare dni 5 miesięcy i kaszke manną wprowadzimy.

Soczków ani wody nie pija, herbatek też nie bo smoczkiem pluje jak mu butle do buzi daję, uparciuch jeden.
 
Ostatnia edycja:
Do góry