reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

menu naszych dzieci

Nasz pediatra zalecił aby w 4 miesiącu wprowadzić soczki, 4 1/2 tarte jabłko a od 5 miesiąca zupki. Na razie się tego trzymamy :).A tak w ogóle to dzisiaj Lena ja straszliwie mało czyżby zęby zaczynały dawać o sobie znać? Echhh wszystko musimy przeżyć ;)
 
reklama
nie pocieszę cię ale ta walka z zębami to trwa prawie 2 lata :/ oczywiście z przerwami ale cieszę się że wiktor ma to już za sobą, teraz jeszcze Olek i finito :)
 
A my już jemy prawie wszystko, co można od 4. miesiąca.
Kaszki wcina tak, że mu się uszy trzęsą. Zupki uwielbia. Owoce - jeszcze trochę się krzywi, ale je:) Z soczków smakuje mu winogronowy z koperkiem włoskim z Bobovity. No i oczywiście już mleko następne. Jak na razie- odpukać - nic mu nie jest po tym menu. Mój żarłoczek kochany:-)
 
A my wcinamy juz mleko nastepne na noc kasza znaczys iemieszanka 2 miarki mleka 2 kaszy, kilka razy marchewka ale z butelki bo z lyzeczki dalje nie chce jesc a z jabluszkiem jeszcze czekam no i soczki kilka razy
 
Z racji tego, że u nas też tylko narazie może być gotowane, a sama gotować się boję mam pytanie: co jeszcze,oprócz marchewki z tych słoiczków wypróbowałyście i co ewentualnie warto jej dać? Nie ma chyba samych ziemniaczków, albo ziemniaków z marchewką?
 
ika_s- nasza julka prubowala juz wszystkie sloiczki od 4 miesiaca i nic jej nie jest. nie wiem jak w polsce ale tu sa sloiczki ziemniak z marchewka czy sama marchewka.ja zaczynala od deserkow....z hippa.bo kaszki julka nie chce jesc.pozdrawiam
 
Miłek je wszystko- kaszka na noc, zupka na obiad, choć daje już od 5 miesiące- uwielbia z mięskiem. Deserki - krzywi się na owoce ale wmuszam. Soczki pić może tonami a reaczej litrami. Najbardziej lubi jabłkowy i winogronowo - jabłkowy.
 
A my juz probowalysmy jabluszko ze smakiem:) soczek jablkowy i winogronowy ze smakiem marchewka, dynia a najbardziej smakowala jej jarzenowa:) a najbardziej plula ziemniakami ze szpinakiem nie dziwie sie jej bo byla okropna awygladala jak niespodzianka z pieluszki:p
 
reklama
Zazdroszcze Wam dziewczyny , codziennie daje Dominikowi kaszke z malinami i na nią się nie krzywi , zjada tak ok. 10 małych łyżeczek a potem zaczyna pluć:dry:.
Zupki, marchewki, bananki, jabłka- to jak kara dla niego, 3 łyżeczki i koniec. Ostatnio zjadł troche więcej marchewki z jabłkiem, może powoli znajde coś co lubi poza piersią. No i nie chce pić herbatek,soczków ani wody z butelki, kiedyś pił ładnie herbatki aż nagle zaczął pluć smokiem :szok:. Ostatnio zastanawiałam się czy przed snem oprucz cyca nie dawać mu też mleka w butelce z kaszką żeby mniej się w nocy budził ale po jego reakcji na butelke wątpie czy to przejdzie:eek:
 
Do góry