reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci :)

Świetny przepis na kisiel,zaraz ide robić małemu.Zapomniałam o tym ,a w dzieciństwie moja chrzesta takie cuda nam gotowała na wakacjach.
 
reklama
Gagatę lepiej ubierać niż żywić,
je jak smok.
co jej się nawinie - a nie wygląda! prawda shenkoka?
wiecznie cos mieli, ubostwia banany ale moze być też obrazek z przedszkola Zuzanny.
Mleka nawet nie próbuje, nawet przetworów bo u nas jest skaza... ale wogóle jestem zdania, że po ukonczeniu pierwszego roku jeśli wogóle coś z mleka krowiego próbowac to jedynie przetwory z serwatki. Samo mleko jest zbyt ubogie by podawać je takiemu maluchowi, u Zuzy wprowadzilismy po ukonczeniu 3 r,ż
 
Ile mleka w ciagu doby pija wasze maluszki? czy jest niezdrowe jezeli dziecko wypije wiecej niz jest na opakowaniu? pytam sie tylko dlatego, ze Zuzia miala wirusa ostatnio i mleko bylo dosc czesto bo reszte wymiotowala, tylko ze my kupujemy mleko 1+, bo takiego z butelki boje sie jeszcze dac ale mysle, ze po wolutku bede przyzwyczajac. w kazdym badz razie, na tym 1+ jest, ze dzienna dawka to 300ml, wiem, ze te liczby to tylko orientacyjnie ale co jezeli dziecko wypije wiecej o ok 150-200 ml takiego mleka, myslicie ze moze byc przebialkowana, za duzo zelaza itd? kompletnie sie na tym nie znam wiec pytam. Teraz Zuzia nawet w nocy budzi sie wiec tez daje mleko bo nie chce spac :(
 
właśnie miałam zadać to pytanie:-)
Ile mleka i kiedy piją wasze dzieci ? Przydałaby się skala porównawcza.
Maks ostatnio zaczął pożerać mleko jak smok (chyba za ten pierwszy rok kiedy pił ilości śladowe)
Pije 210ml przed snem 150ml o 24 w nocy:szok:(zostało mu po mojej operacji kiedy to moja mam sie nim zajmowała - nie wiem czy z tym walczyć czy zostawić mu na kilka miesięcy jeszcze) i czasem 120ml o 10na śniadanie
nie je kaszek za to jogurty i serki topione ale nie mam zielonego pojęcia czy to za dużo czy za mało:zawstydzona/y:
 
U nas pije ok 200 ml mleka plus łyżka kaszki ok 10 , ok 230 ml mleko plus też łyżka kaszki ok 20 na noc. W nocy sie budzi , wypija ok 100 ml mleka. Czasem w ciągu dnia zje jogrt lub troche sera białego.
 
U mnie Zośka rano przed wyjściem do żłobka pije mleko lub robię jej mleko plus kaszkę 210 ml (kakaowa the best). W ciągu dnia w żłobku są trzy dania a jak po nią jadę to głodomór już krzyczy, że chce jeść (bo je takie ilości, że jestem przerażona :p). Dostaje zazwyczaj parówkę jedynkę, bakusia serek, ciasteczka zbożowe. Cokolwiek mam pod ręką aby do domu zdążyć dojechać :D

W domu kolacja. Staram się robić coś innego. Czasem pasta jajeczna na kanapkach, czasem makrela ze szczypiorkiem, czasem najulubieńsza Zośkowa Krakowska sucha :p

a potem przed samym snem znowu mleko lub mleko z kaszką.

Co do mleka to Zocha mogłaby całymi dniami tylko mleko pić. Czasem jak ma dzień buntu to samo mleko pije.

Ogólnie to je już wszystko jak dorosły. Uwielbia dosłownie wszystko. Zero grymaszenia przy jedzeniu. No i oczywiście ja nic nie mogę zjeść sama :/

czasem jej daję normalne mleko ale je spieniam :) jak do latte. Czasem dostaje kakao. Ogólnie bardzo lubi...

Co lubi najbardziej? Jak robię sobie kawę to mi wyrywa szklankę za wszelką cenę (kiedyś dałam spróbować bo myślałam że wypluje :/)
 
Ostatnia edycja:
Szymon przed snem wypija od kilku dni ok.180-200ml mleka (wcześniej było 150ml), w nocy zje ok.200 i rano 180-200ml. Kaszek nie akceptuje- próbowaliśmy różnych firm, różnych smaków, gęstsze, rzadsze... nie ruszy i koniec. Za to bez problemu pochłania danonki, bakusie, monte...
 
reklama
Ja nie wiem ile Ania mleka wypija ;-)
w każdym razie z przetworów mlecznych zjada jogurt naturalny, serek wiejski albo zwykły twarożek i tyle.

jeśli chodzi o inne mleczne przetwory to mój mąż pracuje w branży. Nawet kontroler jakości zapytany w Zott co z ich produktów nadaje się dla dzieci powyżej roku, odpowiedziała że jedynie jogurt naturalny...
Monte to mieszanina stabilizatorów i emulgatorów żeby miało taką konsystencję jaką ma... Poza tym silnie alergizujące orzechy... Dla 4 latka ok, ale nie dla takiego malucha.
 
Do góry