reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mierzenie dziecka

Teraz to już sama zgłupiałam:-D.
Moja Hania na przykład cały czas utrzymuje się na 90 centylu i lekarka mówi, że jest wsio ok, bo systematycznie i rośnie i przybiera na wadze.
Jeśli na przykład dziecko jest na 30 centylu i utrzymuje go za każdym mierzeniem to też jest ok, bo rośnie w swoim tempie, wiadomo, że każde dziecko jest różne. Ale jeśli np. raz jest na 50 centylu, później na 30 itd to już są jakieś wahania i coś nie tak, jak powinno. Taka była moja teoria do tej pory:-D. ALe teraz to już sama zwątpiłam:-p.
 
reklama
Teraz to już sama zgłupiałam:-D.
Moja Hania na przykład cały czas utrzymuje się na 90 centylu i lekarka mówi, że jest wsio ok, bo systematycznie i rośnie i przybiera na wadze.
Jeśli na przykład dziecko jest na 30 centylu i utrzymuje go za każdym mierzeniem to też jest ok, bo rośnie w swoim tempie, wiadomo, że każde dziecko jest różne. Ale jeśli np. raz jest na 50 centylu, później na 30 itd to już są jakieś wahania i coś nie tak, jak powinno. Taka była moja teoria do tej pory:-D. ALe teraz to już sama zwątpiłam:-p.


Widzę że to wcale nie taki prosty temat :no:

MI się wydaje że wszystko jest OKi jeżeli dziecko mieści się pomiędzy 25 a 50 centylem... A źle jeżeli jest między 10 a 3. Musze poszperać na ten temat w necie w wolnej chwili. Jak coś znajdędam znać.
Teraz to tym bardziej chcę mieć jasność jak to jest....
 
Widzę że to wcale nie taki prosty temat :no:

MI się wydaje że wszystko jest OKi jeżeli dziecko mieści się pomiędzy 25 a 50 centylem... A źle jeżeli jest między 10 a 3. Musze poszperać na ten temat w necie w wolnej chwili. Jak coś znajdędam znać.
Teraz to tym bardziej chcę mieć jasność jak to jest....

Myślę, że najlepiej udać się do pediatry i zapytać o szczegóły:tak:.
A Hania cały czas na 90 centylu jest,ale nasza pani doktor mówi, że jest dobrze:tak:.
 
Aniu gdybym miała wporzo pediatrę to bym nie musiała zakładać tego wątku... Ale chyba już wiem co i jak. Znalazłam na stronce, że nawet jeżeli dziecko jest poniżej 3 centyla to wcale nie oznacza że musi być chore :) jednak na wszelki wypadek lepiej udać się z nim do lekarza.
I wszystko jest wporządku jeżeli tor wzrostowy dziecka utrzymuje się w tym samym przedziale centylowym :) czyli tak jak pisałaś :)
 
Jak wieczorem znajdę chwilę, to zagłębię się dokłądniej w temat. Teraz muszę się wziąść za gotowanie póki mały smordek śpi :)
 
Ha:-p, mimo że tak mnie zakręciłaś to jednak dałam radę:-D.


Sama się zakręciłam :-D
Właśnie wyczytałam, że pomiary powinny być wykonywane o tej samej porze dnia a najlepiej w godzinach przedpołudniowych. Znalazłam całą instrukcję :-)
A jak robi to lekarz?? stawia przy jakieś miarce?? czy tak jak kiedyś na wadze i mierzy taką specjalną podziałką??
A jak moja mała jeszcze nie stoi to jak mam ją sama zmierzyć??
 
Hanie mierzyła pielęgniarka zawsze na tej wadze z miarką. A jak poszłam z nią na szczepienie po skończeniu roku to już na stojąco, bo się położyć nie chciała:-p.
Ja w domu czasem jak Hanie z ciekawości chciałam zmierzyć to kładłam ją na leżąco na wezgłowiu łóżka, i mierzyłam, oczywiście trochę na oko, bo nie prostowałam nóżek:tak:.
 
reklama
Wiesz, ja ją kładłam, zaznaczałam gdzie czubek głowy i gdzie stopy (stopy na oko), zdejmowałam ją i dopiero mierzyłam. Wiadomo, że to taka prowizorka, dla zabicia ciekawości:-D.
 
Do góry