reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mierzenie dziecka

reklama
To czekam aż mój smrodek się obudzi i spróbuję :)
A właśnie wyczytałam że dziecko powinno się mierzyć o tej samej porze, najlepiej przed południem bo z upływem dnia wzrost sie zmienia... Ciekawe!!!!
 
Hej, no i zmierzyłam smrodka :) Tak orientacyjnie, bo się strasznie wierciła to wyszło ok 83 cm :)
Czyli według siatki centylowej zajmujemy 100 centyl :) to chyba dobrze ?? :)
 
Hej, no i zmierzyłam smrodka :) Tak orientacyjnie, bo się strasznie wierciła to wyszło ok 83 cm :)
Czyli według siatki centylowej zajmujemy 100 centyl :) to chyba dobrze ?? :)

Hmmm:-D. No to chyba coś nie tak zmierzyłaś:-p:rofl2:. Moja Hania ma ponad rok i mierzy 79cm:-p. Poza tym 100 centyl? Do 90 chyba trzeba sie zmieścić:-D. Zmierz jeszcze raz hihi:-D.
 
Hmmm:-D. No to chyba coś nie tak zmierzyłaś:-p:rofl2:. Moja Hania ma ponad rok i mierzy 79cm:-p. Poza tym 100 centyl? Do 90 chyba trzeba sie zmieścić:-D. Zmierz jeszcze raz hihi:-D.

Dobrze zmierzyłam - jak na warunki domowe :-)
Ja jej kupuję ubranka na 86 :happy: albo na 12-18 miesięcy - zależy jaka jest numeracja :-)

A ile cm miała Twoja Hania jak się urodziła?? Moja Jagoda 57 :-)
Synek mojej koleżanki jest młodszy od mojej o miesiąc i już ma 80 cm :-)
 
Ja też kupuję ubrania na 86cm, a jak chcę trochę większe to na 92cm. Hania jak się urodziła miała 56cm, na szczepieniu w wieku 13 miesięcy miała 79cm i lekarka powiedziała, że mieści się w 90 centylu i to i tak graniczna wartość jest.
 
Ja też kupuję ubrania na 86cm, a jak chcę trochę większe to na 92cm. Hania jak się urodziła miała 56cm, na szczepieniu w wieku 13 miesięcy miała 79cm i lekarka powiedziała, że mieści się w 90 centylu i to i tak graniczna wartość jest.


No to z tego wniosek że mam olbrzymkę :-)
A 100 centyl nam wyszedł jak wprowadziłam dane na stronce Kampania Rosne-Zdrowo.pl || niskoros�o��, centyl, zdrowo rosn�, ilona felicja�ska
Nie ma żadnego ograniczenia że trzeba się zmieścić w 90 centylach, niby czemu miało by tak być???
 
Nie ma żadnego ograniczenia że trzeba się zmieścić w 90 centylach, niby czemu miało by tak być???

Nie wiem, ja tylko powtarzam słowa mojej pediatry:-D. A oto co znalazłam w necie:
"Nagły spadek na dużo niższy centyl może świadczyć o chorobie. Średnia waga i średni wzrost to pięćdziesiąty centyl. To oznacza, że połowa dzieci w tym wieku ma takie wymiary. Maksymalny, 97. centyl pokazuje wartości wagi i wzrostu dla dzieci dużych, a 3. centyl - jak się łatwo domyślić - dla tych najdrobniejszych. Cały obszar pomiędzy 3. a 97. centylem pokazuje granice normy. Zaznaczając wagę i wzrost na siatce, można samemu narysować krzywą rozwoju dziecka. Zasada jest prosta: nawet jeżeli przebiega ona powyżej albo poniżej średniej, ale wznosi się systematycznie - nie ma powodu do niepokoju. Dziecko jest po prostu większe lub mniejsze niż jego przeciętny rówieśnik, ale rozwija się harmonijnie."
Czyli maksymalny centyl to 97. Jeśli dziecko cały czas się na nim utrzymuje to wszystko OK;-).
 
reklama
Nie wiem gdzie to wyczytałaś, ja na tej stronce mam informację że można też zajmować centyl powyżej 97... nie ma żadnej granicy.
Jeżeli moja mała zajmuje 100 centyl to oznacza że jest za duża??
 
Do góry