reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mierzenie dziecka

Nie wiem gdzie to wyczytałaś, ja na tej stronce mam informację że można też zajmować centyl powyżej 97... nie ma żadnej granicy.
Jeżeli moja mała zajmuje 100 centyl to oznacza że jest za duża??

Wzięłam to z tej samej strony, która mi podałaś kilka postów niżej.
Szkoda, że nie mierzyłaś małej od urodzenia systematycznie, wtedy byłoby wiadomo, czy zawsze była na 100 centylu czy nagle tak urosła.
I w tym momencie właśnie masz odpowiedź na swoje pierwsze pytanie:-p, dlaczego tak ważne jest mierzenie dziecka;-). Ale myślę, że nie masz się czym martwić, przy wizycie u lekarza poproś o zmierzenie małej, bo wiadomo, że to są warunki domowe, a o kilka centymetrów łatwo się pomylić.
 
reklama
Wzięłam to z tej samej strony, która mi podałaś kilka postów niżej.
Szkoda, że nie mierzyłaś małej od urodzenia systematycznie, wtedy byłoby wiadomo, czy zawsze była na 100 centylu czy nagle tak urosła.
I w tym momencie właśnie masz odpowiedź na swoje pierwsze pytanie:-p, dlaczego tak ważne jest mierzenie dziecka;-). Ale myślę, że nie masz się czym martwić, przy wizycie u lekarza poproś o zmierzenie małej, bo wiadomo, że to są warunki domowe, a o kilka centymetrów łatwo się pomylić.

No teraz żałuje że jej nie mierzyłam, ale nawet do głowy mi to nie przyszło - bo skoro lekarz o niczym nie wspomniał... ach!!
W czwartek idziemy na szczepienie to poproszę o zmierzenie :-D Ciekawe czy dużo się pomyliłam :-D Może nasz pediatra powie mi ja dokładniej mierzyć małą w warunkach domowych.

Muszę tą stronkę dokładniej przejrzeć, jakoś nie mam czasu ostatnio :-D ALe sam pomysł mi się podoba, chyba można tam ustawić przypomnienie o następnym pomiarze.
 
Napewno dam znać, ale wydaje mi się że lekarka nie nasienie pomiaru na siatkę centylową. Sama to zrobię, może się nie pomylę :) hi hi hi
 
No i wszystko już jest jasne. Pomyliłam się w tym mierzeniu i to o 12 cm he he he
Pięlegniarka zmierzyła małą i ma 74 cm :) czyli 90 centyl - pani doktór na siatkę naniosła, więc błedu nie ma :)
Tylko zapomniałam się jej spytać o tą górną granicę siatki centylowej, czy jest ten 100 centyl.
 
No być może 97 centyl - nie spieram się bo się na tym nie znam :)
A moja ma 76 cm, pomyliłam się w poprzednim poście he he he
No a jaki jest najniższy centyl??? 3 czy jest coś niżej?
 
No napewno, ale nie ma jakieś dolnej granicy, bo niektóe dzieci wypadają poniżej 3 centyla. Kurcze!!! Tak teraz sobie myślę, że to okropne jak dziecko nie rośnie prawidłowo i jest np małe albo chude...
 
reklama
ania_zywa a przeglądałaś majowy numer "Rodzice małego dziecka"?? Jest info o tej całej kampanii.
I jest wzmnianka jak można policzyć dorosły :) wzrost naszych bobasów. Trzeba zsumować wzrost rodziców. W przypadku chłopca dodać 13 cm, a w przypadku dziewczynki odjąć 13cm i wynik podzielić na 2 :) He he he Ciekawe ile z tego się sprawdzi :)
 
Do góry