reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mierzenie dziecka

Hej dziewczyny trochę się wtrącę do rozmowy o centylach.
To są tekie jakby procenty statystyczne mówiące o tym ile dzieci na jest większe/mniejsze od mierzonego i jak np. Hania jest w 90 centylu wzrostu znaczy to że tylko 10 % dzieci w jej wieku jest od niej większe a 90% mniejsze ( jest wysoka) i powinna utrzymywać 90 centyl mniej więcej i wiedomo wtedy że zdrowa jest żadnych np. witamin jej nie brakuje.Może byc dziecko w 100 centylu ( poprostu jest b duże w swoim wieku ) zwłaszcza jeśli rodzice są bardzo wysocy jak nie to lekarz wie już czy się martwić czy nie bo zna dziecko.
Co do centyli wagowych i wzrostowych to nie muszą być takie same ( choć to ideał oczywiście dziecko w 3 centylu wzrostu ( " niskie jak na swój wiek") lepiej jakby miało też niski centyl wagi ( chude) ale niestety nie zawsze tak jest.
Mam nadzieję że nie namieszałam za bardzo w wyjaśnieniach.
 
reklama
Onlymama, nie widziałam:-D. Ale pomysł fajny, muszę policzyć, czy się sprawdzi;-).
Anniaa, no właśnie masz racje, że to tak jest;-). Każdy inaczej obierze to w słowach a obie miałyśmy to samo na myśli:-).
 
Anniaaa dokładnie tak jest jak napisałaś !!! Najważniejsze żeby regularnie mierzyć dziecko i kontrolować jego rozwój i wzrost.

aniu_zywa mojej Jadze z tych obliczeń wyszło 162cm...malutko :(
 
Dziewczyny, te obliczenia to raczej taka ciekawostka tylko, no bo pomyślcie: jeśli rodzice mają kilkoro dzieci, to wychodzi na to, że wszystkie powinny mieć ten sam wzrost ;-):rofl2: a chyba rzadko tak się zdarza. Np. ani ja ani moja siostra nie mamy tyle, ile wychodzi z tych obliczeń :-)
 
reklama
Dziewczyny, te obliczenia to raczej taka ciekawostka tylko, no bo pomyślcie: jeśli rodzice mają kilkoro dzieci, to wychodzi na to, że wszystkie powinny mieć ten sam wzrost ;-):rofl2: a chyba rzadko tak się zdarza. Np. ani ja ani moja siostra nie mamy tyle, ile wychodzi z tych obliczeń :-)

No przecież żadna z nas tych pomiarów nie bierze na poważnie :-D
 
reklama
Do góry