reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

mity i przesądy ciążowe

felqua

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Jakie najciekawsze przesady slyszalyscie na temat ciazy?
Ja slyszalam na przyklad ze jak ma byc dziewczynka to przyszla mama ma problamy z cera itd. bo dziecko "odbiera" jej urode!

reklama

pytia

Rozwiązania
0
Na chłopca ma się ciągoty do kwaśnego i ostrego, na dziewczynkę - do słodkiego. Na chłopca bardziej rośnie sam brzuch, na dziewczynkę biodra ;D

A

azik

Gość
jeden z przesądów mówi, że jak poprzednia dzidzia powie pierwsze mama lub baba tyo będzie dziewczynka, a jak tata lud dada to chłopiec.
mój Piortuśpowiedział mama, no to spodziewam sie Nataszki :)

katiNJ

Miasto
Bialystok/USA
Rozwiązania
0
Slyszalam ze jak sie je kwasne i slone to chlopiec, a na dziewczynke je sie slodkie. Podobno tez jak ma byc chlopiec to mama ladnie wyglada, jak dziewczynka to brzydnie bo corcia zabiera urode.
Chodze do amerykanskiego collegu i jedna z kolezanek byla w ciazy, a ze towarzystwo miedzynarodowe to zaczelismy rozmawiac o przesadach. I tak np na Kostaryce, w Peru i Brazylii twierdza ze jak mama ladna to dziweczynka, jak mama brzydnie to bedzie chlopiec. Jak sie je kwasno to na dziweczynke, jak sie je slodko to na chlopca. W innym z krajow natomiast jak mama jada duzo pomaranczy to ma byc dziewczynka. Cos tam bylo tez o piciu mleka ale juz nie pamietam. W kazdym razie wszystko na odwrot niz u nas. Z polskich ale juz chyba najbardziej bezsensownych przesadow to slyszalam ze nie wolno przechodzic pod sznurkami z praniem bo sie pepownia owinie dziecku wokol szyji. To to juz kompletna bzdura.

ilinka

Rozwiązania
0
No a ja słyszałam że nie obcina się włosów w ciąży bo się skraca życie dziecku. Też głupi przesąd.

A

azik

Gość
co do pepowiny: to nie wolno jeszcze na szyję zakładać centymatra krawieckiego, bo pepowina się owinie wokół szyjki

a co do patreznia na dzieci upośledzone bądź chore: nie wolno patrzeć bo i nasze takie będzie...
mam zdrowego slicznmego synka: jestem pracuacym z dziecmi też upośledzonymi pedagogiem specjalnym :)

ANIK78

Marzec 2006 i Luty 2009
Miasto
Grodzisk Mazowiecki
Rozwiązania
0
Ponoć nie można być chrzestną jak się jest w ciąży, bo dziecko może umrzeć - ja będę za 3 miesiące i w to nie wierzę. Kolejny przesąd to taki, że nie można przechodzić pod sznurkami na pranie, bo dziecko owinie się pępowiną.

A

azik

Gość
z tą chrzestna - to mogę nawet uwierzeyć
niestety chrzestna mojego pitrusia w 2 tygodnie po chrzecie poroniła w 8 tygodniu...
tak jak ja teraz, to było prawie równo rok temu....
wiem że to przypadek a nie spełnienie przesądu... ale jednak stało się

Polly

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
A ja slyszalam taki przesad ze jak sie zafarbuje wlosy na rudo to dziecko tez bedzie rude:) To samo z trwala... W Turcji natomiast uwaza sie, ze jak kobieta zje ugotowany mozg barana czy czegostam, to wtedy zmieni plec dziecka na chlopaka:) Pozatym- nie mozna podosic rak do gory bo sie poroni. Pytalam o to mojego lekarza i drugiego znajomego i obaj sie zdziwili i stwierdzili ze nie ma przeciwskazan medycznych... Wiec nie wiem czy to przesad czy prawda...

reklama

misia_q

Turbomama
Miasto
Wrocław
Rozwiązania
0
a propos podnoszenia tych rąk do góry, to ja słyszałam, że za bardzo wysoko wieszać prania nie można bo się poroni... (tą czynność zwalam na męża)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
PiesdlaStasia Szkolenie "Alergik z psem - mity i fakty" - 01.12.2012r. Fundacja "Pies dla Stasia" Ogłoszenia - Warszawa 0
N PROŚBA: Kot, a ciąża, noworodek, niemowlak MITY, STEREOTYPY Ciąża, poród, połóg 26
sarat Fakty, mity i ciekawostki dotyczące ciąży !! Dzieci urodzone w styczniu 2012 41
M Marchewka - prawdy i mity Żywienie dzieci - porady 4
Gosik93 Przesądy, dawne zwyczaje dotyczące dzieci. Noworodek 12
wydrussia91 Płeć:) przesądy i przeczucia:) Dzieci urodzone w lipcu 2011 42
zanka07 Płeć i przesądy Archiwum mam majowych'11 360
Cukiereczek_wwy Kiedy zacząć kupować ubranka - przesądy!!! Przyszłe mamy 62
G Przesądy i zabobony Pamiątki z okresu ciąży:-) 61
madzia81 zabobony , przesądy i wrózenie płci z kształtu brzucha Ciąża, poród, połóg 412
Norge Babcine przesądy.....dotyczące ciąży .... Dzieci urodzone w październiku 2007 19
isia_83 Denerwujące przesądy i inne głupoty... Dzieci urodzone w czerwcu 2007 21
kate_less Przedporodowe obawy, przesądy, rady... Dzieci urodzone w grudniu 2006 358
kanga_aga przesądy ciążowe.. Dzieci urodzone we wrześniu 2006 102
A PRZESĄDY Dzieci urodzone w kwietniu 2006 28
eg16 Przesądy Dzieci urodzone w listopadzie 2005 31
B Oświata a wypłata l4 ciążowe Potrzebuję porady 32
Karpati2019 L4 ciążowe Potrzebuję porady 17
K Urlop wychowawczy a chorobowe ciążowe Porady prawnika 0
L Testy ciążowe z moczu i beta HCG z krwi Staramy się 3
PrzyszłaMama91 Ogrodniczki ciążowe Ogłoszenia - Trójmiasto 1
Mar87 Wynagrodzenie chorobowe - pierwsze ciążowe na 28 dni Potrzebuję porady 18
AnSalie Nasze ciążowe brzuszki :) Forum Główne 0
N Ciążowe brzuszki Ciąża, poród, połóg 1
A Objawy ciążowe Ciąża, poród, połóg 63
R Pozytywne testy ciążowe a brak pęcherzyka ? Potrzebuję porady 7
N Pozytywne testy ciążowe, ujemna beta hcg Potrzebuję porady 26
A L4 Potrzebuję porady 10
K Badajcie kreatynine ! Zatrucie ciążowe Ciąża, poród, połóg 6
U L4 w ciąży a zmiana etatu i umowa na czas określony Potrzebuję porady 57
P Ciążowe brzuszki Majowe mamy 2020 210
P Sprzedam ubrania ciążowe z H&M za symboliczne pieniążki :) - nieaktualne Marcowe mamy 2020 2
SalsaPL Ubrania ciążowe XXXXXXL ;) Ciąża, poród, połóg 11
D Ciążowe paranoje Styczniowe mamy 2020 7
1 Testy ciążowe Potrzebuję porady 2
H Testy ciążowe Potrzebuję porady 2
P Nasze brzuszki ciążowe Lutowe mamy 2020 0
M Testy ciążowe Potrzebuję porady 14
L Praca w centrum handlowym, zwolnienie "ciążowe". Potrzebuję porady 12
Malinka_22 Testy ciążowe..... Potrzebuję porady 15
Paulina97 Nasze objawy ciążowe Czerwcowe mamy 2019 21
Milena34 W jakim sklepie Potrzebuję porady 6
Słodka775 Ubrania dla kobiet w ciąży. Potrzebuję porady 17
K Brak miesiączki a negatywne testy ciążowe. Potrzebuję porady 8