reklama
  1. Uwierz, że jesteś ok. Masz prawo mieć gorszy dzień, masz prawo czuć się zmęczona i popełniać błędy. Najważniejsze, że masz prawo być z siebie dumna. Razem z Dove świętujemy Dzień Mamy Świętuj z nami. Konkursowo/

Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

Zamknij powiadomienie

mity i przesądy ciążowe

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez felqua, 3 Sierpień 2005.

1. felqua

felqua Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jakie najciekawsze przesady slyszalyscie na temat ciazy?
    Ja slyszalam na przyklad ze jak ma byc dziewczynka to przyszla mama ma problamy z cera itd. bo dziecko "odbiera" jej urode!

2. pytia

pytia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Na chłopca ma się ciągoty do kwaśnego i ostrego, na dziewczynkę - do słodkiego. Na chłopca bardziej rośnie sam brzuch, na dziewczynkę biodra ;D

3. reklama
  4. azik

azik Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jeden z przesądów mówi, że jak poprzednia dzidzia powie pierwsze mama lub baba tyo będzie dziewczynka, a jak tata lud dada to chłopiec.
    mój Piortuśpowiedział mama, no to spodziewam sie Nataszki :)

5. katiNJ

katiNJ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Slyszalam ze jak sie je kwasne i slone to chlopiec, a na dziewczynke je sie slodkie. Podobno tez jak ma byc chlopiec to mama ladnie wyglada, jak dziewczynka to brzydnie bo corcia zabiera urode.
    Chodze do amerykanskiego collegu i jedna z kolezanek byla w ciazy, a ze towarzystwo miedzynarodowe to zaczelismy rozmawiac o przesadach. I tak np na Kostaryce, w Peru i Brazylii twierdza ze jak mama ladna to dziweczynka, jak mama brzydnie to bedzie chlopiec. Jak sie je kwasno to na dziweczynke, jak sie je slodko to na chlopca. W innym z krajow natomiast jak mama jada duzo pomaranczy to ma byc dziewczynka. Cos tam bylo tez o piciu mleka ale juz nie pamietam. W kazdym razie wszystko na odwrot niz u nas. Z polskich ale juz chyba najbardziej bezsensownych przesadow to slyszalam ze nie wolno przechodzic pod sznurkami z praniem bo sie pepownia owinie dziecku wokol szyji. To to juz kompletna bzdura.

6. ilinka

ilinka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No a ja słyszałam że nie obcina się włosów w ciąży bo się skraca życie dziecku. Też głupi przesąd.

7. azik

azik Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    co do pepowiny: to nie wolno jeszcze na szyję zakładać centymatra krawieckiego, bo pepowina się owinie wokół szyjki

a co do patreznia na dzieci upośledzone bądź chore: nie wolno patrzeć bo i nasze takie będzie...
    mam zdrowego slicznmego synka: jestem pracuacym z dziecmi też upośledzonymi pedagogiem specjalnym :)

8. ANIK78

ANIK78 Marzec 2006 i Luty 2009

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ponoć nie można być chrzestną jak się jest w ciąży, bo dziecko może umrzeć - ja będę za 3 miesiące i w to nie wierzę. Kolejny przesąd to taki, że nie można przechodzić pod sznurkami na pranie, bo dziecko owinie się pępowiną.

9. azik

azik Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    z tą chrzestna - to mogę nawet uwierzeyć
    niestety chrzestna mojego pitrusia w 2 tygodnie po chrzecie poroniła w 8 tygodniu...
    tak jak ja teraz, to było prawie równo rok temu....
    wiem że to przypadek a nie spełnienie przesądu... ale jednak stało się

10. reklama
  11. Polly

Polly Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A ja slyszalam taki przesad ze jak sie zafarbuje wlosy na rudo to dziecko tez bedzie rude:) To samo z trwala... W Turcji natomiast uwaza sie, ze jak kobieta zje ugotowany mozg barana czy czegostam, to wtedy zmieni plec dziecka na chlopaka:) Pozatym- nie mozna podosic rak do gory bo sie poroni. Pytalam o to mojego lekarza i drugiego znajomego i obaj sie zdziwili i stwierdzili ze nie ma przeciwskazan medycznych... Wiec nie wiem czy to przesad czy prawda...

12. misia_q

misia_q Turbomama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a propos podnoszenia tych rąk do góry, to ja słyszałam, że za bardzo wysoko wieszać prania nie można bo się poroni... (tą czynność zwalam na męża)

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij powiadomienie