reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mity i przesądy ciążowe

z tym podnoszeniem rąk to mama marudzi mi od poprzedniej ciązy, nie mozna wieszać firanek, prania, wkładać nic na górna półkę, ale w szpitalu mi to potwierdzili.
w sumie fajny orzesąd, nie muszę wieszać firanek... :)
 
reklama
ja slyszalam ze nie wolno w ciazy robic na drutach, bo sie dziecko owinie w pepowine i sie udusi... cos kiedys bylo u nas w dalszej rodzinie, wiec nie mam zamiaru robic sweterkow dla dzidzi :)
a z podnoszeniem rak..tez slyszalam, tylko chodzi bardziej o gwaltowne podnoszenie rak, bo wtedy moze sie lozysko oderwac od macicy i mozna poronic. mojego meza babcia stracila wlasnie tak jedno dziecko, takze cos w tym musi byc...
 
Nie słyszałam o tych rękach...ale wygląda na to, że coś w tym jest. Kurcze, jak tak dalej pójdzie, to za chwilę będę się bała poruszyć... ::)
 
I o to chodzi! Przytakujmy na wszystkie przesady i lezmy brzuchami do gory (to stwierdzenie w ciazy nabiera calkiem innego znaczenia!)
 
Dziewczyny, to co pizecie to jest nic w porównaniu do tego co ja przeżywam!!!
My mieszkamy z moją babcią to jest dopiero skarbnica przesądów:
-nie można nosić nic na szyi w ciąży bo dziecko będzie owinięte pępowniną
- broń Boże pić piwo w ciąży bo urodzi się dziecko z dużą głową
- nie można siedzieć z podwiniętymi naogami w fotelu albo na kanpaie bo dziecko w takiej pozycji się urodzi
- jak się przestaraszysz to nie wolno sie nigdzie dotknąć bo dziecko będzie miało myszkę
- jeśli dziecko urodzi sie z czerwoną plamą na twarzy ('ogień) to znaczy, że mąż uderzł ciężarną
- nie wolno sobie robic zdjęć z innym dzieckiem bo tylko jednemu będzie się szczęściło
- nie wolno podnosić rąk do góry bo pępownina się okręca wokół szyi
-nie można dawać takiego samego imienia jak ktoś w najbliższej rodzinie bo jedno z nich umrze albo będzie miało katastrofalne życie
- no i oczywiście wszystko co robisz w ciaży jak się zachowujesz tak później będzie zachowywało sie twoje dziecko
Jedną ciążę jakoś przeżyłam teraz jestem w 8 tyg. i jeszcze duuuuuuużo przede mną. Na każdym kroku strażnik-babcia pilnuję abym przestrzegała wszystkich zabobonów bo a nóż widelec, a ona uwielbia mówic później : a nie mówiłam!
 
ja tam nie jestem przesadna...zawsze robiłam wszystko na przekur....przed matura np.obciełam moje długie włosy,wyrzuciłam zeszyty....na studniówce nie miałam czerwonej bielizny....i co?...i zdałam mature....:):):)
 
Nie wierzę w przesądy, ale Azik dałaś mi do myślenia :( nie wiem co robić :( A jeśli poronię i będzie to wynik działania złego ducha?? Co byście zrobiły na moim miejscu dziewczyny, bo chrzest ma być za jakieś 2 miesiące??
 
reklama
Do góry