reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mleko

czesc dziewczyny mam taki problem ze moja coreczka nie chce pic mleka na sam zapach zbiera ja na wymioty ma 19 miesiecy ja juz nawet prubuje kakao i mleko truskawkowe i dalej nic:(czy macie jakis sposub by zachecic dziecko do picia mleka z gory dziekuje

A może spróbuj zamiast mleka coś przygotować na bazie mleka?Budyń,deserki mleczne,kaszki,dodawaj do zupek i do pure mleka?Może po prostu ma taką awersję?Mój brat od 4 miesiąca zycia nie wziął do ust niczego z mlekiem a wyrósł na wielkiego chłopa:-D.Podawaj mięso,Fasolkę szparagową,produkty zastępcze i to będzie wystarczające.
 
reklama
do Rozyczka 75 dziekuje za rade sbrubuje wyprubowac:)czasem jak mala spi w nocy to podkladam jej butelke z mlekiem ale puzniej nad ranem wymiotuje:(ale tak to je ser jogurty,mieso i obiadki jej gotuje ale mleka juz sie nie dotknie:)PS MASZ SLICZNEGO SYNKA:)
 
witam jestem mama 14 mies. Nikoli,mam podbny problem niby stwierdono ze mała ma uczulenie na mleko krowie i teraz podaje jej bebilon peti2 tylko ze mała ostanio nie chce jesc nic innego niz tylko słoiczki i mleko nie wiem wogole co moge wprowadzac do jej diety jutro ide do pediatry niech mi cos konkretnie powie bo rece mi sie załamuja mała ma koło godz piatej rano jakby bole kolkowe bo sie przewraca jak posci bąka to lepiej ale na godz i pozniej znowu nie płacze tylko jeczy przez sen,ciagle mi kazdy moiw ze to przejdzie a ona juz ma 14 mies i co ja nie wiem nic konkretnego :(
 
ja karmie bebilon comfort ze względu na to ze miał kolki ale niedługo przechodze na inne, tylko zastanawiam sie jakie bo słyszałam, ze niektóre mleka rozpychają, a co wy sądzicie??






 
Ostatnia edycja:
Kolki mogły być równie dobrze spowodowane tym, że maluszek jadł zbyt łapczywie wskutek czego "połknął" z jedzeniem wiele powietrza, jak również dlatego, że pokarm był za gęsty. W dzieci karmionych mieszanką modyfikowaną szczególną uwagę należy zwracać na dopajanie. Najlepiej jest podawać dziecku wodę źródlaną (jak na przykład Mama i ja), na bazie której można przygotowywać również zupki, soczki, kaszki czy inne posiłki. Taka dieta pozwoli również wyeliminować często pojawiajaąy się u dzieci problem zaparć.
 
reklama
dzieci potrzebują mleka do 1,5 roku, więc mamy dzieci, które nie chcą mleka - nie martwcie się:)
 
Do góry