reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młoda mama

Dołączył(a)
17 Maj 2022
Postów
2
Dzień dobry. Jestem na tym portalu nowa. Mam 22 lata i jestem w 3 miesiącu ciąży. Odkąd dowiedzialam się, że będę mama. Wciąż nawiedzają mnie myśli, że nie poradzę sobie z nową rzeczywistością. Czy was też "nawiedzają " takie myśli? Jak sobie z nimi radzicie ?
 
reklama
Ja mam w tym roku 36 a miewam chwile że się nad tym zastanawiam 😄
A potem przypominam sobie kuzynkę która urodziła pół roku temu i dopiero co 20 skończyła. I radzi sobie rewelacyjnie.
Także życie, tylko życie pokaże nam co i jak i czy damy radę.
Jak nie my to kto 😉😊👍
 
Hej. To całkiem normalne. Ja jak zaszłam w ciążę miałam to samo choć była to planowana i przemyślana ciąża. Moje życie zmieniło się całkowicie. Ciąża i dziecko mnie również zmieniło. Inaczej już patrzę na świat. Powiem tak okres do dwóch lat był najpiękniejszym i najgorszym etapem w moim życiu. Czeka na Ciebie wiele decyzji typu które mleko podać, jakie szczepionki wybrać, co robić podczas choroby, jechać do lekarza czy nie jechać. Oczywiście każdy człowiek jest inny i inaczej przystosowuje się do nowej rzeczywistości. Generalnie nigdy nie żałowałam decyzji o założeniu rodziny nawet jak było ciężko. Często wracam do lat kiedy jej nie było do tej beztroski ale kiedy kładę się obok niej wieczorem i patrzę na jej słodka buzię to jestem szczęśliwa 😊 gdzie nigdy jakoś specjalnie nie pałałam miłością do dzieci. Poradzisz sobie . Wszystko jest kwestią organizacji. Nie wiem czy masz partnera i czy będzie Cię wspierał ale to też jest ważne. Twój strach jest naturalny. Ja ponadto kompletnie nie wiedziałam nic o dzieciach ale dużo czytałam, analizowałam i starałam się dokonywać jak najlepszych wyborów. Podsumowując - większość kobiet na świecie jest było i będzie na Twoim miejscu i jakoś dają radę to Ty też dasz 😉
 
Dzień dobry. Jestem na tym portalu nowa. Mam 22 lata i jestem w 3 miesiącu ciąży. Odkąd dowiedzialam się, że będę mama. Wciąż nawiedzają mnie myśli, że nie poradzę sobie z nową rzeczywistością. Czy was też "nawiedzają " takie myśli? Jak sobie z nimi radzicie ?
Ja miałam 24lata jak zaszłam w ciąże ja bardzo się cieszyłam bo staraliśmy się o dziecko 🙂ja dałam sobie radę a byłam we wszystkim zielona dużo czytałam też 🙂
 
Dzień dobry. Jestem na tym portalu nowa. Mam 22 lata i jestem w 3 miesiącu ciąży. Odkąd dowiedzialam się, że będę mama. Wciąż nawiedzają mnie myśli, że nie poradzę sobie z nową rzeczywistością. Czy was też "nawiedzają " takie myśli? Jak sobie z nimi radzicie ?
Ja mam 33 lata.
3 poronienia za mną teraz jestem w 4 ciąży i mam czasem takie myśli że chyba sobie nie poradzę.
Myślę że to jest normalne zachowanie człowiek się boi to nowy stan i chce jak najlepiej dla tego małego człowieczka ❤
 
Hej. To całkiem normalne. Ja jak zaszłam w ciążę miałam to samo choć była to planowana i przemyślana ciąża. Moje życie zmieniło się całkowicie. Ciąża i dziecko mnie również zmieniło. Inaczej już patrzę na świat. Powiem tak okres do dwóch lat był najpiękniejszym i najgorszym etapem w moim życiu. Czeka na Ciebie wiele decyzji typu które mleko podać, jakie szczepionki wybrać, co robić podczas choroby, jechać do lekarza czy nie jechać. Oczywiście każdy człowiek jest inny i inaczej przystosowuje się do nowej rzeczywistości. Generalnie nigdy nie żałowałam decyzji o założeniu rodziny nawet jak było ciężko. Często wracam do lat kiedy jej nie było do tej beztroski ale kiedy kładę się obok niej wieczorem i patrzę na jej słodka buzię to jestem szczęśliwa 😊 gdzie nigdy jakoś specjalnie nie pałałam miłością do dzieci. Poradzisz sobie . Wszystko jest kwestią organizacji. Nie wiem czy masz partnera i czy będzie Cię wspierał ale to też jest ważne. Twój strach jest naturalny. Ja ponadto kompletnie nie wiedziałam nic o dzieciach ale dużo czytałam, analizowałam i starałam się dokonywać jak najlepszych wyborów. Podsumowując - większość kobiet na świecie jest było i będzie na Twoim miejscu i jakoś dają radę to Ty też dasz 😉
Dziękuję bardzo za odpowiedź 💗
 
Hej, ja też w tym roku kończę 22 lata i jestem w 4 miesiącu ciąży ;) Też czasami nawiedzają mnie takie myśli, co będzie po porodzie, czy dam sobie z tym wszystkim radę 🙈 Chciałabym też nie zapomnieć o sobie w tym wszystkim i boję się, że narzucę na siebie zbyt dużą presję. Mam nadzieje jednak, że dobrze sobie poradzę i nie zawiodę 😁💪 Masz wsparcie ze strony rodziny i partnera?
 
Ja mam 34 lata, ciaza bardzo wyczekana. Rodzę pod koniec lipca a też już powoli zaczynam się obawiać, porodu i tego jak dam sobie radę z taką kruszyną
 
reklama
Ojejku wspomniałam jak moja mama pierwsze dziecko urodziła w wieku 17l, a zrobiła to w ogóle w wieku 16lat, to coś nie normalnego,, to nazywam młoda mama😃 aż włosy zjeżyły mi się na głowie, niewiem jakie myśli miała, ale poradziła, choć przyznaje się często że sama była dzieckiem
 
reklama
Do góry