reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Wiem że jeszcze mam czasu a czasu ale czy któraś z was orientuje sie jak sie zasiłek rehabilitacyjny załatwia i ile go jest? HELP ME


Mąż już jedzie do domku, ale narazie i tak jeszcze tu zotanę...

A z zasiłku własnie korzystam..., nie miałam z tym najmniejszego problemu. Firma mi przysłała druki (1 wypełniony przez nich, 2 - sama uzeupełniałam, a 3 - ginka), no i wszystko wypisane wysyłalam do oddziału ZUS. Chcieli ode mnie jeszcze karte przebiegu ciązy, to poszłam do ginki, zrobiłam ksero, potwierdziłam je u ginki i tez posłałam... i dotałam odpowiedz ze zasiłek przyznany do 13 lipca. Z tymże nie powiadomili firmy i wypłaty nie dostałam:baffled: Odrazu jak dotaniesz decyzje to trzeba to zgłosic w firmie. A jeżeli sami Ci nie wyślą z pracy tych druków to one są dostepne na stronie ZUS i bedziesz musiała sama do nich pojsc by Ci uzupelnili tą ich część. Aha... i najlepiej wysłać to juz 6 tygodni przed planowym koncem L4, bo jak pozniej to mozesz tez zostać bez kasy. Mam nadzieje, ze wszystko napisałam.. jak cos to pytaj, a postaram sie "wyrazniej" odp. Dzis jakos nie mam głowy:baffled:
 
reklama
Polna, to przez to, że już 3 dzien w pracy bez wytchnienia siedzę, już nie myślę:baffled:. Idę poplotkować do koleżanki co sprzedaje w stoisku obok:-D:-D. Musi mi mózg odpocząć:-p.
 
ale Wy tu skobiecie. to i ja Wam naskrobie, a co?
dosłownie dwa dni a tu ponad 15 stron, moja majak patrzy na mnie z wyrzutem i raz mi nawet kompa przy czytaniu wyłączyła
ale nadrobiłam tylko spamietac to wszystko...eh
madzik napewno zsługujesz na kogoś kto Cię będzie przede wszystkim SZANOWAŁ .może Cie nawet kochac do bólu ale bez szacunku nie poradzicie sobie przy wielu problemach które w każdym związku są.
Co do seksu w ciąży to róznie bywa ja przez pierwszy trymestr to na palcach jednej może półtorej ręki mogę policzyć te zdarzenia ,ale trudno myśleć o seksie jak się ma poranne mdłości do godz. 17 (haftowałam nawet jak widziałam beate kozidrak w tivi-pzrepraszam wszystkich fanów tej pani )
Za to od drugiego trymestru mój M. miał przerypane nigdy w życiu mi się tak nie chciało i potrafiłam go budzić w nocy mimo ,że wstawał codzień o 6 do tyrki-ciężarnej się nie odmawia;)
Byłyśmy z Mają u lekarza na kontrolnej wizycie bo maja taka ryba jest ,że widzi swojego peditre tylko podczas szczepień a wyjeżdzamy na dwa miesiace i woalałam pójść.i pochwale się wymiarami mojej małej modelki ma 75 cm. i waży 9900kg->jedna moja ręka mogłaby wystąpić w strongmenach .wogóle pani nachwaliła się Mai ,że tak pięknie się rozwija a same wiecei jak to na mamę wpływa chyab lepeiej niż komplement stricte do mamy:)
No i wielkimi krokami zbliża się nasza wyprawa musze zabrac chyab caly dom ...dwa miechy na plaży ...eh nie moge sie juz doczekać,strasznie sie ciesze ze moj M. zrezygnował z roboty.postanowiliśmy ,że od wrzesnia ja wracam do tyrki ,pózniej Majak do żlobka a on ogarnia nasz koralikowy biznes...w zwiaku z tym mamy dwa miesiace wakaacji!!!!!
pomyślałąm ,że jak wróce do roboty to już nigdy nie bede miala takich dlugich wakacji a to pierwsze wakacje majki wiec warto...
pozdrawiam Magda!
 
Asiowo a po co zakład pracy informować skoro chorobowe zus mi na konto przelewa... Mi napewno zakład pracy tego nie wyśle tylko będe musiała do księgowej jechać :-/ No ale załatwie to sobie już teraz i niech papiery leżą przygotowane bo później nie wiadomo jak sie będe czuła... Dziękuje za info... Jak przyjdzie do składania i nie będe czegoś wiedziała to napisze :-)
 
Dzień dobry dziewczny dzis tylko wpadlam sie wprzywitac i spadam do lozka bo ledwo stoje na nogach cala noc nie spalam ryczalam tylko no i apetytu nie mam w glowie mi sie strasznie kreci i brzuszek strasznie boli;( odezwe sie moze wieczorem... no i jeszcze musze sie spotkac z tym moim niby A. ahhh kolejne tylko stresy i nerwy:/
pozdrawiam i zycze milego dnia
 
:no:
Asiowo a po co zakład pracy informować skoro chorobowe zus mi na konto przelewa... Mi napewno zakład pracy tego nie wyśle tylko będe musiała do księgowej jechać :-/ No ale załatwie to sobie już teraz i niech papiery leżą przygotowane bo później nie wiadomo jak sie będe czuła... Dziękuje za info... Jak przyjdzie do składania i nie będe czegoś wiedziała to napisze :-)
Zus rozlicza się z Twoją firmą, bo wypłaty jednak ciągle bedziesz dostwać ze swojej firmy... . To sobie sama ściągnij te druki ze str ZUS i juz z tymi drukami, najlepiej do jakiejs kierowniczki albo kogo tam masz, Oni to muszą wypisać i oddać Ci wypełnione, reszte dalej sama załatwiasz... ale Ty masz jeszcze czas jak dopiero 100 dni Ci mija... Musisz tez dokładnie wiedziec kiedy Ci się bedzie konczyc L4.
 
Dziewczyny zdjęcia są już w wątku zamkniętym jakby co;-). Ja pewnie się przez weekend nie poudzielam, także proszę mnie nie zasypywać milionami postów:-p:rofl2:. A ja jeszcze godzinkę i idę do domu;-).
 
Asiowo mi zus pieniądze wysyła więc zasiłek podejrzewam że też... mój zakład pracy nie lubi sie w takie rzeczy bawić... a L4 bede miała gdzieś tak do początku września a termin 26... czyli jakoś 22 dni jakoś mi zabrakną

Widziałyście to? ten sędzia ochrone dostał bo w internecie znaleźli pogróżki na niego...;-)
 
Czesc Dziewuszki :) Jak dzionek :?? U mnie zaczal sie przyjemnie na polku chlodno i fajnie da sie oddychac :) a pozatym to ta dalej nie przywiozla kasy a miala byc wieczorem i na dodatek moj R wrocil wczoraj ostro nabombiony :/ Wkuirzyl mnie bo obiecla ze wypije Symbolicznie !!! Ach z tymi chlopami:/

Polna no to niania z Ciebie dzsiaij :paaa i napisz przepis na ten filet z mintaja :p:p Robisz jakies pysznosci a nawet sie nie pochwalisz :p

Asiwo trzymaj sie :) a jesli Ci leci cieknie to moze udaj sie do lekarza ?? Powodzenia :)\a jak piszesz ze juz czop wypada to gnaj predko:) bo mi o 9 rano czop wypadl a pozniej kapalo ze mnie troszke a na nastepmny dzien prze 7 rano urodzilam :)

Olenka ja slyszlaam ze jak sie sni cora to bedzie syna ale nie wiem czy to sprawdzone :p uu mnie tak bylo wiedzialam ze bede miec synka a i tak w snach zawsze byla corcia :p a teraz to wogole dzidzia mi sie nie sni :( no ale coz :)

KasiaF87 ja widziaalm ja strzelili tylko , akurat mi sie udalo tak tarfic bo pichcialam obiadek i zerkalam tylko :/ ale koszmar chamstwo a tak dobrze sobie dawali rade a tu kiszka prze idiote sprzedawczyka !a co do tego zasilku to nie mam pojecia :)

Madzia zycze dobrego wyboru :)

Netgirl a Tobie powodzenia i trzymam kciuki :)
 
reklama
NETGIRL kiedy zapytałam mojego lekarza kiedy mogę mieć następne to mi powiedział ,że wszystko mam zdrowe i wogle ale poleca dwa lata między jednym porodem a drugim...,że ponoć organizm potrzebuje się zregenerować, tym bardziej jeśli karmisz piersią to zawsze jest ryzyko przedwczesnego porodu (nie strasze Cie- ma to związek z wytwarzaną oksytocynąi dotyczy już końcówki -może twoja Despi już nię będzie ciumkać)
ja szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać, pytałaś się swojego gina i powiedział,że można wcześniej?
Chciałabym już się zabrać do roboty:-p
pozdrawiam Magda
 
Do góry