reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moczenie 5-latka w nocy

Shadow*

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Sierpień 2010
Postów
109
Miasto
Zgierz
Dziewczyny czy macie jakis sposób na nauke sikania w nocy. Mój młody tak mocno śpi, że nie kontroluje oddawania moczu i rzadko zdaża sie sucha noc. Próbowałam już chyba wszystkiego począwszy od wybudzania po nagrody itp. Robilismy badania ogólne moczu oraz na posiew i wszystko jest ok. Moja młodsza córa ma 3 latka i od 8 miesięcy juz nie siusia w łóżko, a synek 5 letni niestety nadal :(
 
reklama
Moja córeczka też tak długo sikała. Zazwyczaj znosiłam ją (piętro niżej) do toalety tak ok. 11-12 w nocy, gdy się wierciła. Nie budziłam jej bo wtedy strasznie płakała, więc brałam ją na śpiąco. Sama z tego wyrosła.
 
Chyba najbardziej pomogło jak mąż ponownie wyciągnął nocnik, żebym tyle jej nie nosiła. Chociaż ja wolałam nosić, bo nocnik mały i często się coś rozlało.
 
Można nie dawać wieczorami pić, ale nam to nie wiele pomagało. Tak już jest, twardy sen. Nieraz budziłam się mokra kiedy córka ze mną zasypiała.
 
moja czterolatka jak za dużo wypije tez zdarza jej się zsikać chyba, że szybko zaniesiemy ją przez sen do łazienki a oznaką, że chce siku często jest jej wiercenie się i marudzenie przez sen wtedy biegiem na ręce i do łazienki
 
A rozmawiałaś z pediatrą na ten temat?
1. Może być nadmiar wrażeń w ciągu dnia (warto rozmawiać i tłumaczyć, że np. wszystkie dzieci chodzą do przedszkola)
2. Wspomniane powyżej - za dużo picia wieczorem.
3. Bakterie w moczu
4. Zaburzenia czynnościowe pęcherza - dobrze poprosić o USG, by lekarz mógł ocenić pracę zwieraczy. Później wykonuje się ćwiczenia (np. jak zrobi siusiu, to potem musi wydobyć jeszcze kropelkę, odwlekanie momentu pójścia na sedes). W ostateczności są lekarstwa powodujące zahamowanie produkcji moczu i jednocześnie regulujące pracę pęcherza (by zwiększyć jego objętość).
 
reklama
Witam, proponuje obserwacje dziecka w ciągu dnia. Proponowaną obserwacją chce zwrócić uwagę na ilość wypitej przez dziecko wody w ciągu dnia oraz częstotliwości korzystania z toalety. Proponuje , aby zachować ten problem między wami ułatwi to wam komunikację bez skrępowania. Proszę , aby w miarę możliwości oraz miejsca przebywania ustalić stałe pory korzystania z toalety. Nie będą to oczywiście bardzo stałe pory w punkt to nie możliwe ale np przed posiłkiem , przed wyjściem , przed snem itp. Proponuje rozmowę na temat fizjologi z dzieckiem. wysłuchać jego punktu widzenia oraz jak rozumnie te czynności . Może występować lęk o którym możemy nie wiedzieć. Tak naprawdę istnieje wiele przyczyn problemu. Wpływy mają również nadmiar nagromadzonych emocji , konflikt w rodzinnie odczuwany przez dziecko , problemy w przedszkolu , czy zwykłe zakłopotanie dziecka. Zwróć uwagę na wyciszenie dziecka jeśli zachodzi takie zjawisko . Zwykła rozmowa i zainteresowanie dzieckiem wiele zmienia i pozwala pomóc .Bardzo polecam ci książkę o rozwoju psychologicznym dziecka. Znajdziesz tam wiele pomocnych rad oraz wyjaśnień . Sama skorzystałam z tej autorstwa Sidney M. Baker , Luise Bates Ames pt " Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat "
 
Do góry