reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

modyfikowane mleko sojowe??

reklama
Ja karmię piersią ale położna kazała mi unikać mleka sojowego właśnie ze względu na to, że może uczulać... Swoją drogą moje dziecko na wszystko co "może uczulać" reaguje kolkami i marudzeniem, a wysypki na pupie dostała po ... marchewce. Sama nie wiem jak to jest z tym uczulaniem :(
 
Mojej siostry córeczketo mleko uczuliło i teraz pija nutramigen, mała ma już 2 latka
 
Zdecydowanie uczula, tez przeszliśmy juz na Nutramigen, ale koleżanka miała podobny problem i po dłuzszym stosowaniu mały sie "przyzwyczaił", choć początkowo reagował wysypka. nie wiem czy to możliwe, zeby organizm "zaprzyjaźnił" się z alergenem?
 
Dziewczyny, to nie jest tak, że mleko sojowe "uczula". Uczula tylko osoby, które są na soję uczulone. Jeżeli jest jakiekolwiek podejrzenie alergii to stosujcie Nutramigen albo Bebilon Pepti.
 
reklama
W ogóle jest coraz więcej dostępnych nowych produktów sojowych, w tym takich dla dzieci (1-3 lat). Poszukajcie w swoich supermarketach. I jeśli dzieciak nie jest na soję uczulony, to się nie uczuli.
 
Do góry