reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mój Mały odmawia mleka

Dołączył(a)
29 Czerwiec 2011
Postów
8
Miasto
Loughborough, UK/Praszka
Kubuś, który dzisiaj kończy 28 tygodni, od paru dni odmawia jedzenia mleka. Myślałam, że to przez ząbkowanie, że boli go przy ucisku, ale dzisiaj próbowałam dać mu mleko łyżeczką i też nie chce. Chętnie je wszystko inne, a mleka, szczególnie w południe unika skutecznie. Dodam, że rano je zawsze kaszkę na mleku, ale nie wiem ile razy dziennie moge dawać mu kaszkę, bo tę pewnie zjadłby ze smakiem. Po prostu nie jest już fanem samego mleka. Nie wiem też czy mogę już zastąpić jedną butlę pełnowartościowym obiadkiem? Normalnie jada tak: o 5 rano mleko (180 ml) o 8,30-9 kaszka na mleku (180 ml), ok. 12-12,30 mleko (180 ml), ok. 13,30-14 deserek albo obiadek (ale nieduzo, jakies 130 ml), ok. 15,30-16 mleko (180 ml) i po kąpieli znowu butla (180 ml) o 19,30. I właśnie przy południu zaczął grymasić i nie tknie mleka za nic na świecie. Dajcie znać, jak miałyście podobne problemy.
Dzięki
 
reklama
To moze byc przejsciowe, ale tez i na stale ;-)

mysle ze spokojnie mozesz mu zastapic 2 butle normalnym innym posilkiem. Jak nie chce jesc to nie zmuszaj. Daj mu jogurty, sery do obiadku, kaszki, ciasteczka maczane w mleku na podwieczorek.
Bo mysle ze tego on sie domaga. Przechodzenia na ''normalne'' jedzenie ;-)

moj juz tez ma zastapione 3 butle w ciagu dnia innym jedzeniem.
A starszak odkad skonczyl 1,5 roku w buzi mleka nie mial bo nim pluje, wiec przemycam w jogurtach ktore uwielbia, serkach i innych takich :-D

niestety dzieci to ciezki gatunek :-D
 
Megi391 moj syn odmowił mi picia mleka jak skonczył 5 miesiecy i nie było mowy nawet o kaszkach !Na widok butelki łyzki czy nawet kubeczka z mlekiem wykrecał sie mega czasami udało mi sie wdusic mu z 3 łyzeczki kaszki słodkiej ale niestety definitywnie skonczył z mlekiem jak miał niecałe 6 miesiecy!miałam mega problem co mam mu dawac do jedzenia ale jakos przetrwalismy:)
 
U nas też zdarzają się takie problemy, ale są przejściowe. I też zwykle dotyczy to nie wszystkich posiłków mlecznych, tylko niektórych i o tych samych porach. To mija i wraca. Jeśli Mały nie chce jednego mleka, to możesz czymś je zastąpić albo do tego mleka wsypywać łyżkę kaszki, skoro je tak lubi. Może jak poczuje smak, to wypije - moja koleżanka tak robiła i było skuteczne.
 
Witajcie
U nas jest ten sam problem, Maria nie chce pić samego mleka. Ale my jesteśmy na bebilon pepti, które jest wstrętne. Dziewczyna skończyła już piąty miesiąc i posmakowała w zupkach, deserkach i kaszkach, więc ma w nosie wstrętne mleko. Zastanawiamy się nad jego zmianą. Na razie dosypuję troszkę kaszki. Czasem to skutkuje, czasem nie.
 
U nas tez sie to zaczelo... :( mały wypije 50 ml i wiecej nie, z kaszką to jeszcze wypije ale tez nie zawsze. Owoce i zupki bardzo mu smakuja ale mleko.... jestesmy jeszcze na Bebilon Comfort, planujemy prejscie na bebiko 2 jak skonczy 6 miesiecy...moze cos sie zmieni...;(
 
Spokojnie możesz podawać już nowości, zupkę i deserki owocowe. Julka nie chciała pić mleka jakoś od 4 mca, ale ona była na pepti. Dodam, że ja tego mleka nie miałam w ustach nigdy, sam zapach mnie odrzucał. Kaszki piła ładnie, na kolację i sniadanie dostawała pół płynną z butelki, później jak już siedziała to oczywiście łyżeczką. A do mleka dosypywałam jej miarkę kaszki i czując jej smak wypijała mleko. Dziecku 6 mcznemu na butli możesz już zastapić posiłek mleczny na inne posiłki, więc podawaj. U nas w wieku 6 mcy jedzonko wyglądało mniej więcej tak:
6-7 - kaszka w butli/łyżeczką
10- deserek
13 - obiadek
16:30-17 - mleczny posiłek np biszkopty w mleku, jogurt naturalny z bananem, budyń z żółtkiem itp
20 - kaszka i do rana nie jadła już nic

do dziś je w tych samych godzinach tylko oczywiście co innego :-D No i mleko odrzuciła moja myszka w wieku 9 mcy na dobre. Musiałam więc podawać sery, jogurty i inne nabiałowe posiłki.
 
Beata a Twoja mala po podaniu obiadku ile czasu Ci wytrzymywala ,4h bylo?? Bo u mnie tez sie nagle zaczelo ze nie chce jesc mleka,myslalam,ze moze przez podawanie kaszy,wiesz za bardzo sie najada i nie chce potem mleka,ale dalam jej na noc kasze a nie w dzien i tez nie chciala jesc mlea,nie wiem cholera jak mam jej ustawic posilki. Obecni wyglada to tak:
7-mleko
10-deser
12-mleko
15-obiad
18-mleko
21-kasza
Moze powinnam pominac to karmienie o 12 mlekiem,nie wiem juz sama. Pomocy:)
 
reklama
a ile ml dajesz mleka?
u mnie troche sie poprawilo, dodaje 3 lyzeczki kaszki smakowej do mleczka (porannego o 7 i wieczornego o 21) i zjada prawie wszystko
 
Do góry