reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko nie chce pić, co robić??

reklama
witaj :-D
mój synek ma tak samo .... daje mu np soczek w butelce to wypycha języczkiem albo bawi sie smoczkiem zamiast pić... w sumie to powinien pić bo karmiony jest sztucznym mlekiem:-( no ale nie chce ... wiec daje mu łyżeczka i wtedy bardzo chętnie pije ... sam otwiera nawet buźke jak widzi picie :-) pozdrawiam :-):-)
 
Od jakis 2 miesięcy odkąd skończyło się to nasze upalne lato moja córka pzrestała pić napoje. czasem ciut jej wcisnelam ale był to łyk lub dwa a teraz od kilku dni już w ogóle nie chce mi nic pic procz melka modyfikowanego z kaszka. Czy to jakos niekorzystnie wplywa na jej zdrowie? Ja juz nie wiem co robic probowalam wielu rzeczy roznych smakow ale ona jak tylko poczuje ze to napoj od razu wypluwa. Od 3 dni dostaje kakao i nie powiem jest zachwycona i je pije chetnie ale kakao to proszek czekoladowy z mlekiem czy to mozna nazwc piciem? Miala ktoras z was kiedys taki problem? prosze was o rady.
Pozdrawiam
 
wiem co czujesz, mój ma to samo. Nie wypije ani herbatki ani soku ani nic! nie tknie się wody, tylko mleko. A to juz po 9mies mozna dawac kakao???? Bo moze bym spróbowala...
 
Daffi u nas to samo, nic nie smakuje ani herbatki ani woda z glukozą, czysta też nie. Ja to albo wlewam jej na siłę do buzi- wtedy się krztusi oczywiście albo robię słabe mleko ;-) tzn na 60ml wody zamiast 2 miarek mleka daję 1. Jak smakuje mleczkiem to pije ;-)
 
dziewczyny nie przesadzajcie z tym pojeniem na siłę. Dzieci nie są takie głupie. Normalne zdrowe dziecko, które ma dostęp do jedzenia i picia w 21 wieku nie umrze z głodu ani z pragnienia. Widocznie mleko im wystarcza. Kupcie im jakies fajne kolorowe niekapki (polecam kubek lovi) pozwalajcie napić sie z własnej szklanki i bawcie się tym. Na siłę najczęściej nie działa.
 
No moja ledwie chwyciła grzechotkę, kubek to odległy jeszcze pomysł, poza tym dławi się piciem. Ja jej nie poję w ogóle po tym jak musiałam robić jej usta-usta. Tylko rzadkie mleko, poza tym pije to mleko co 2,5-3 godz wiec się nie odwodni. :)
 
Nie wspomnialam o wodzie ale o tym to ona nawet nie pomysli. wszytsko co dam od razu po probie pluje zaciska buzke i odwraca glowe albo zaczyna wrzeszczec. i nie wiem czy to zdrowe ze dziecko nie spozywa zadnych napoi procz mleczka. co do kakako ja daje bo nie wychowuje idealnie wg schematow i moje dziecko probowalo juz wielu rzeczy.
ale czy kakao ktore jest na mleku mam traktowac jako napoj/ mam nadzieje ze sie jej odmieni bo kiedys nie umiala zyc bez herbatek swoich.
Jesli chodzi o niekapki to ona pila ładnie z niego pzrez dluzszy czas etraz sie nim bawi! grzyie go bo ten gumowy ustnik i tyle a korzystam z aventa niekapka.
nie chcialam byc jakas wyrdna matka ktora nie napaja dziecka alewidze ze duzo dzieciaczkow takich łobuziaków jest. zapytam jeszcze pediatry.
 
reklama
MamoPaulinki dopiero teraz zobaczylam, że Twoja dzidzia taka mała. To już w ogóle nie musisz sie martwić gdy dziecko nie je pokarmów stałych to może ale nie trzeba dopajać. Maks nie pił do 6 miesiąca dopiero potem załapał. Przecież mleczko to napój - robicie je z wody prawda? chodzi o to że po posiłku stałym może się dziecku chcieć pić po mleczku już nie więc kakao jest ok.
 
Do góry