reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje dziecko nie chce pić, co robić??

reklama
Daffi moj tez dzis wciagnal 100ml kubusia rozcienczonego z woda wiec moze to jest to ;-)

hihihi dobrze ze cos sie w koncu udalo bo juz chwilami bylam bezradna a tyle sie slyszy ze dzieci powinny pic napoje.. przeciez ona tyle roznych posilkow je zapycha sie nimi i popic trzeba bo to mozna zamulic sie niezle.
jak np po ziemniaczkach czy jajecznicy takiej dla dzieci....
 
Moja Nikolka również nie chciała pić. Dawałam jej wodę z glukozą, wodę zwykłą. Dopiero jak miała chyba pół roku a może wcześniej zaczęłam jej dawać herbatki z koperkiem Bobovita, później również kupowałam herbatki owocowe. Pije też czasami soki, ale muszę Niuńci rozcięczać z wodą, bo tak to by nie chciała pić. bo są dla niej za słodkie.
 
Maluchu karmione piersią, często nie chcą pić, ponieważ nie odczuwają pragnienia. Nie jest to abslutnie powód do niepokoju - pamiętajcie, że mleko mamy w zupełności wystarcza. Warto jednak zachęcać smyka do picia gdy rozszerzamy dietę - im więc pokarmów gęstych i sycących, tym więcej wody powinno dostawać dziecko. Najbezpieczniej podawać maluchowi wodę butelkowaną - np. Mama i ja, oraz niesłodzone herbatki - i tu uwaga: wiele herbatek dla dzieci dosładzanych jest glukozą, dlatego zawsze warto czytać etykiety! soczki najlepiej rozcieńczać - maluch nie powinien wypić więcej niż 120 do 150 ml soku dziennie.
 
Niunia niedawno jeszcze ładnie piła soczki czy wodę z kubeczka. W tej chwili kiedy gdy podaję jej kubeczek (w chwilach desperacji butelkę, z której nigdy nie piła) odpycha go. tak, jakby nie chciała pić. A przecież 8-miesięcznemu malcowi już chyba sama pierś nie wystarczy. Przecież nie mogę jej dopajać łyżeczką albo strzykawką od syropu... Czy trezba to przeczekać czy powinnam się martwić?
 
Moja Kluseczka też nie chce pić... nawet, jak wmuszę w nią trochę wody lub soczku (maksymalnie 30ml dziennie!!!) to i tak zaraz chce cyca! Mleka modyfikowanego też nie chce... próbowałam już 4 rodzaje i wszystkie wylądowały na końcu w koszu na śmieci :/ chciałabym karmić do roku. Mała ma już 9 miesięcy i przez jej niechęć do picia jakoś nie widzę końca karmienia piersią :/
 
Mój synek ma prawie 7 miesięcy i nie chce przyjmować żadnych napojów.Toleruje jedynie mleczko , zupki i jabuszko.Krzywi sie nawet na wodę i niec wiem jak zachecic go do picia.Jesli macie jakies doswiadczenia prosze o wskazówki.
 Jeśli karmisz go piersią, to w mleku matki jest wystarczająco wody, która zaspokaja  jego zapotrzebowanie na płyny. Jednak podejmuj stale próby, podawaj mu na różne sposoby, z łyżeczki, z kubeczka.  Z czasem zacznie pić. 
 
reklama
Witam.
Mam problem z Moim rocznym synkiem. Chodzi o to, że nie chce nic pić. Odmawia mleka, kaszki, wody, soków. Próbowałam podać butelką, kubkiem niekapkiem, zwykłym kubkiem, łyżeczką, za pomocą słomki i nic. Nie mam już pojęcia co zrobić. Proszę o pomoc
 
Do góry