reklama

Mycie zabkow

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez czarna784, 29 Październik 2011.

1. czarna784

czarna784 Fanka BB :)

Hej:)
    Slyszalam,ze zaleca sie teraz mycie niemowlakom zabkow juz od samego poczatku,jak tak owy sie pojawi,jakiej szczoteczki najlepiej do tego uzywac i czy potrzebna jest tez pasta,sa jakies specjalne dla niemowlat?

2. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

hej
    pasta jest chyba dopiero po roku
    na pierwsze ząbki najlepiej używać szczoteczki nakładanej na palec, jest najwygodniejsza, dodatkowo można przemywać jamę ustną gazikiem zwilżonym przegotowaną wodą ;-)

3. reklama
  4. gosiagro

gosiagro Mama czerwcowa 2010

Ja myje ząbki mojej córeczce od momentu kiedy pojawił się pierwszy ząbek a miało to miejsce w 6 m-cu. Jest specjalna pasta bez fluoru dla maluchów od 6 m-ca życia, nazywa się Nenedent Baby i sprzedawana jest od razu z nakładką na palec. Później przeszliśmy na malutką szczoteczkę dla dzieci i córeczka myje juz sobie ząbki sama, choć często trzeba po niej poprawiać;-);-)
    Nenedent Baby, pasta do zębów bez fluoru, 20 ml + szczoteczka - Apteka Internetowa Dbam o Zdrowie

Ostatnia edycja: 30 Październik 2011
  5. fikusek1988

fikusek1988 Mama Alanka:)

ja mylam od pierwszego pijawienia sie zabka,jest pasta z ziajki ktora jest wlasnie od pierwszego zabka:) mylam od poctaku normalna szczoteczka dla dzieci.

6. wampi

wampi ..::..::..::..

7. benfica

benfica Fanka BB :)

Ja zaczęłam myć ząbki niedawno, Gabryś ma już 4. Używamy pasty nenedent baby.

8. beacia858

beacia858 Gość

my myjemy zabki od kiedy pojawil sie 2 zabek.uzywamy sylikonowej szczoteczki z canpola i pasty z ziajki od pierwszego zabka.

9. mała_czarna

mała_czarna Fanka BB :)

10. reklama
  11. kasiamala

kasiamala Aktywna w BB

Ja myłam małej ząbki od pierwszego jaki się pojawił pierw szczoteczką na palec a potem tą jordan fajna jest :)
    A pastę miałam nenodent czy jakoś tak od pierwszego ząbka.

A ważne jest dla zębów żeby maluch nie zasypiał z butlą.

12. agniecha_bebecha

agniecha_bebecha Mama Majozy

a jak jest z tzw wypluwaniem hmm pozostałości po paście. My dorośli sobie radzimy a maluchy jak?? Nie brałam jeszcze pod uwagę pasty ,ale widzę,że myjecie pastą . Dzieci połykają tą postę czy jak :sorry2:

Poleć forum