reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naczyniak!!!

agag28 ma rację - naczyniaka mozna usuwać, ale najczęściej potem nawraca i trzeba to robić kolejny i kolejny raz, a blizna jest coraz większa. wypukłe naczyniaki wchłaniają sie same do 6-7 roku życia.
 
reklama
Czy któraś z mam przerabiała to ze swoim maleństwem?Moja 4 miesięczna córeczka ma naczyniaka na lewej piersi.Podczas badania w 3 dobie życia lekarz zauważył,maleńką plamkę nieco jaśniejszą niż reszta skory.Po dwóch tygodniach plamka zaczęła robić się coraz bardziej czerwona i wypukła.Pediatra przy każdej wizycie sprawdza naczyniaka ale pomimo to niepokoje się tym:(

Witam

Jeżeli chodzi o informacje dot. naczyniaków polecam forum naczyniaki.pl.
Polecam również konsultacje u dr. Dariusza Wyrzykowskiego (Klinika w Gdańsku) - mieliśmy kontakt z różnymi lekarzami i uważamy dr za najlepszego specjalistę w kraju.
Z dr można się skonsultować za pośrednictwem wspomnianego forum. (temat - Pytania do dr. Wyrzykowskiego).
W naszym przypadku naczyniaki zostały wycięte (naczyniak jamisty u 6 miesięcznej dziewczynki, na powiece oczka wielkość 4x2x2 cm i przedramieniu).
Dla nas forum naczyniaki.pl jest nieocenioną skarbnicą wiedzy!!!

Pozdrawiam
 
moja niunia ma koło oczka i teraz niezle sie wystarszyłam...

każdego naczynika należy "traktować" indywidualnie
u każdego dziecka rozwija się inaczej, z rożną intensywnością, w różnych miejscach ....
link do historii naszego przypadku
Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom :: Zobacz temat - Naczyniak jamisty (truskaweczka) w kąciku prawego oczka.
polecam jeszcze lekturę ulotki
Poradnik dla rodziców dzieci z malformacjami kapilarnymi

jeżeli masz jakieś pytania to mój mail tomch0@o2.pl

Pozdrawiam
 
na pewno córka moja ma naczyniaka kapilarnego-tak powiedział chirurg dzis go zadrapała leciała krew

też nie wiem jak zabezpieczac przed słoncem czy smarowac czyms -i jak uciskac> ? lekarz mi nic nie powiedział szukam innego...

tomch0 chyba przejde na te forum o naczyniakach choc na razie cięzko mi sie w nim połapac
 
Mój syn urodził się z naczyniakiem przy górnej wardze. Na początku jego znamię wyglądało jak malutka czerwona kropeczka. Zaczęliśmy szukać pomocy i odpowiedzi na pytanie „co z tym zrobić”. Znaleźliśmy informacje na forum o chirurgu z Gdańska który leczy naczyniaki. Diagnoza naczyniak jamisty-zalecenie leczenie propranolem. Zaczęłam czytać o tym leku, że to lek na serce, mocny. Włączył się bardzo duży strach przed jego ewentualnym podaniem. Poza tym że inni lekarze od pediatry, dermatologa na chirurgu skończywszy twierdzili ze naczyniak sam zniknie do roku i nie kwalifikuje się do leczenia lekiem. Dlatego nawet przez głowę mi nie przeszło aby podawać ten lek dziecku.
Naczynik powiększał się systematycznie. kiedy syn mial 7 miesięcy, zaczął wchodzić na górna wargę. Trafiliśmy do doktora Bagłaja - jedynego chirurga we Wrocławiu zajmującego się naczyniakami. Pan doktor potwierdził że zostawiamy go, nie leczymy, sam zacznie znikać lub lekko rozjaśniać się. W późniejszym okresie włączymy laser.

Naczyniak nie zmniejszał się. Z każdym miesiącem wyglądał na większy. Bardziej bordowy. Do tego był twardy.
Zupełnie przypadkiem trafiliśmy na kardiologa, doktor Kukawczyńską. Okazało się że Pani doktor od lat zajmuje się leczeniem naczyniakow u dzieci. Wizyta u Pani doktor zmieniła wszytko. Przyznam że podeszłam do niej bardzo nieufnie, po wcześniejszych doświadczeniach.
Pani doktor zaleciła leczenie propranolem, wytłumaczyła jak on działa, jakie są efekty jakie mogą być skutki. Synkowi zostały podane leki, już po miesiącu widać było efekty. Naczyniak stał się bardziej miękki, mniej nabrzmiały, zacząć się lekko zmniejszać.
Obenie dziecko ma 13 miesięcy i jest niesamowita poprawa. Gdybym trafiła do Pani doktor na początku naszej drogi, podałabym lek na samym początku.
Opisuje to historie ponieważ mam nadziej że rodzice dzieci z naczyniakami będą mieli może jakiś punkt odniesienia. Sama takiego szukałam niestety nie znalazłam.
Proponuje oprócz wizyty u chirurgów, skonsultować się jeszcze z kardiologiem dziecięcym. Ponieważ to pod jego opieka musi się znaleźć dziecko podczas leczenia propranolem.
Dodam że jak najszybsze podanie leku skrócić może jego leczenie. Im starsze dziecko, tak jak było to w moim przypadku, tym leczenie się wydłuża. Warto tez wiedzieć że lek podaje się do momentu kiedy dzięki nie skończy roku, potem nie ma to już sensu.
Warto wiedzieć że jest jeszcze taka opcja...
 
Pojawiają się u około 2-3% noworodków. Najbardziej narażone są na nie wcześniaki i noworodki płci żeńskiej. Większość naczyniaków pojawia się w ciągu pierwszych trzech lub czterech tygodni życia. Niektóre jednak obecne są na skórze maleństwa już w chwili narodzin. Na początku wyglądają jak płaskie, czerwone lub fioletowe plamki, mogące się objawić w dowolnym miejscu. Wraz z upływem czasu stają się coraz większe i grubsze. Naczyniaki mogą rosnąć przez 10 miesięcy, a czasem nawet przez rok. Po upływie tego czasu wkraczają w fazę bierną, po której następuje faza ostatnia, w trakcie której samoistnie się kurczą. Mniej więcej połowa znamion zniknie zanim maluch skończy 5 lat. Do ukończenia przez dziecko 10. roku życia po 90-95% naczyniaków nie będzie już śladu. W większości przypadków leczenie jest absolutnie zbędne. Wyjątek stanowią sytuacje, kiedy znamiona znajdują się w miejscach, w których ich wzrost mógłby zagrażać prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu. Dotyczy to obszarów blisko oka lub ust. Ewentualnego leczenia mogą również wymagać naczyniaki, które często krwawią. Jeśli Wasz skarb ma tego typu problem, skonsultujcie się z pediatrą, lub dermatologiem dziecięcym, który omówi z Wami odpowiednie leczenie. Warto znać przyczyny i objawy potencjalnych dolegliwości, które mogą spotkać nasze maleństwo. Jednak odpowiednia pielęgnacja pozwala nie tylko uchronić przed nimi dziecko, ale również daje okazję do wielu godzin wspólnej zabawy.

Dr n. med. Piotr Krzeski
Witam, Panie dr moja córka ma naczyniak jamisty i przestał rosnąć tylko zaczął wysychać wydostaje się ropa z krwią, wydarzyła się taka sytuacja że pod wpływem wydostania się tych płynów przykleił się bodziak i ruszania się dziecka odkleił się jakby strupek, zaschnięta skórka na tym naczyniaku zrobiła się ranka która bardzo boli dziecko nie da się dotknąć położyć. Przepisał nam dermatolog maść z antybiotykim i maść demalibour i zaklejam plastrem z opatrunkiem ale za każdym razem co zmieniam rana jest cały czas świeża i boli co zrobic zeby to się zasklepilo wyschło? Proszę o pomoc
 
reklama
Witam, Panie dr moja córka ma naczyniak jamisty i przestał rosnąć tylko zaczął wysychać wydostaje się ropa z krwią, wydarzyła się taka sytuacja że pod wpływem wydostania się tych płynów przykleił się bodziak i ruszania się dziecka odkleił się jakby strupek, zaschnięta skórka na tym naczyniaku zrobiła się ranka która bardzo boli dziecko nie da się dotknąć położyć. Przepisał nam dermatolog maść z antybiotykim i maść demalibour i zaklejam plastrem z opatrunkiem ale za każdym razem co zmieniam rana jest cały czas świeża i boli co zrobic zeby to się zasklepilo wyschło? Proszę o pomoc
Skontaktuj się z lekarzem, który specjalizuje się w naczyniakach. Podaję link do wiarygodnej strony (możesz tam też zadać pytanie, ale raczej potrzebujecie pilnej konsultacji lekarskiej na żywo a nie tracenia czasu w Internecie). Niektóre poradnie są na NFZ, ale pewnie jest długo czas oczekiwania, chyba że dostaniesz skierowanie na cito
 
Do góry