reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze podwójne wózki

oj widziałam jak to wygląda w lutym w moim terenie z miesięcznym dzieckiem w tym koszu i ja tego za chiny na zimę nie chcę. moze i na lato ok ale na zimę ledwo sie w tym mieścilo dziecko w kombinezonie i kocyk a do tego kocyk był ośnieżony więc wiem co widziałam. Za to zwykła gondolę okrywam ochraniaczem, mogę założyć nawet folie i spacerować nawet jak pada śnieg.
Ja mam tako jumpera i dostawkę bugypod bo nie chciałam wymieniać wózka. Ale jeździłam tymi oboma i na spacery ok :) a zakupy i tak robimy bez dzieci ;)
 
reklama
kamgda - ja rozważąłam zakup tego wózka (i żałuję, że nie udało się przekonać do tego męża i mojej mamy, która mocno argumentowała na nie z powodu ceny, ale ona z tych bardzo oszczędnych), ale widziałam go na żywo, miałam okazję "pomacać" i zdecydowanie go polecam :tak:
Jak ostatnio moja mama pchała naszego używanego cosatto duet lite (a było co pchać, bo u nas rok po roku i syn swoje waży) i zauważyła, ze jest co pchać, to jej delikatnie przypomniałam, że gdyby był jogger, to by nawet nie czuła, że coś pcha ;-)
 
W sumie ten wózek to póki co jedyny jaki biorę pod uwagę min. ze względu na to że potem można go użyć jako pojedynczy. A moja jedyna obawa jest taka, że wydam dużo kasy na wózek którego nie wykorzystam w pełni bo moja 14m. córka już nieźle chodzi, a kolejny poród za 3 miesiące. Biorę jeszcze pod uwagę dostawkę buggypod, ale ona z kolei jest b. wąska i obawiam się że będzie niewygodna.
 
U mnie syn nie spieszył się z chodzeniem....
Ale nam wózek potrzebny był przede wszystkim na wyjazdy do miasta (lekarz, od święta zakupy - tak, to chłopu listę robię i modlę się, żeby nie przekombinował i myślę "o czym zapomniałam" :-D); na codzień nie potrzebny nam tandem - na spacery starcza pojedynczy wózek dla małej, a syn drepcze - idziemy na miarę jego możliwości; kilkaset metrów (w dwie storny) i tak nam średnio zjmuje pół godziny, a rzadko kiedy i ja mam ochotę na dłuższy pobyt na dworze o tej porze roku. Z kolei latem mogę "wyrzucić" dzieci na podwórko i też mam czyste sumienie i czas, żeby to czy tamto porobić, albo ksiązkę poczytać patrząc między linijkami na maluchy ;-)

Mała podpowiedź - na allegro widziałam wózek bardzo podobny do joggera, ale tańszy (sprowadzany ze Stanów, ale nawet z przesyłką wychodził taniej - jak ja się rozglądałam). A może używany?
z drugiej strony ten wózek też zawsze możesz jeszcze za dobre pieniądze sprzedać, bo wózek jest naprawdę świetny i używane sztuki zawsze rozchodziły się bardzo szybko
 
A pamiętasz jak się nazywał ten wózek? Ja widziałam upperbaby vista, ale jest niedostępny w Polsce. Używanych widziałam kilka sztuk, ale aktualnie nie w Poznaniu, a przy używanych to tylko odbiór osobisty wchodzi w grę... Niestety raz się nacięłam. Dziękuję za porady zdecyduję się na ten wózek, a nie na kombinację z dostawkami. Tak na pewno będzie nam wygodniej.
PS. Najlepszego w Nowym Roku!!!
 
no właśnie nie pamiętam nazwy - coś na s chyba było; przeszukałam allegro i nie znalazłam już, a pamiętam że były ze dwie oferty i nawet na tablicy też był...
tak mi się przypomniały, jak przeglądałam allegro -jes jeszcze kolcraft duo i abc zoom design, które są nieco podobne, a ciut tańsze
a koleżanka z dziećmi w identycznym wieku jak moje, zakupiła iCandy pear...


edit

kto szuka, ten znajdzie ;-)
tyle że cena jeszcze wyższa od joggera, a wtedy była fajna aukcja, gdzie wychodziło dużo taniej......
casualplay s-twinner


http://www.**********/casualplay-s-twinner-wozek-blizniaczy-z-wkladkami,d1386.html
 
Ostatnia edycja:
Znam te wozki. iCandy niby fajny, ale siedziaska chyba sa zbyt blisko siebie(fajny dla bizniakow) Co do zooma to jest wiele dluzszy jak select(porownywalam na zywo) a z kolcrafta to juz sie pojedynczego nie zrobi. Wiec select to najbardziej optymalna wersja.
 
Ostatnia edycja:
Drogie Multimamy, jakiś czas temu pytałam Was o zdanie odnośnie wózków dla rodzeństwa. Ostatecznie zdecydowałam się na Baby Jogger... no właśnie, może któraś z Was miała podobny problem - moja "kruszynka", która w tej chwili ma 3 miesiące już prawie wyrosła z gondoli!!! nie ma mowy o spaniu z rączkami "do góry" bo jest zbyt wąsko (do tego jeszcze kombinezon zimowy), a długość jest na styk. Siedzenie spacerowe to typ "kubełkowy", także nie rozkłada się na płasko jak typowe siedzisko spacerowe. No i jestem w kropce, nie ma opcji, żeby gondola wystarczyła do szóstego miesiąca:( nie wiecie może, czy do tego wózka można zamontować jakąś inną, większą gondolkę? Nie chciałabym się pozbywać wózka po 3 miesiącach, bo poza tym rozmiarem gondoli spisuje się bardzo dobrze:-(
 
reklama
Do wózka można zamontować foteliki maxi cosi na adapterze (209zl) i byc moze mozna w ten sposob zamontowac inna gondole... Ale trzebaby dokladnie sie zorientowac u sprzedawcy. Skoro Twojej dzidzi ciasno w gondoli, to domyślam się, że fotelik sam. też jest już ciasny?
 
Do góry