reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Nasze powroty do pracy....

Renee29

Mama sierpniowa'06
Rozwiązania
0
Kurcze, nie wiem jak Wy, ale ja już się martwię jak to będzie jak skończy mi się macierzyński, bo zostawić takie maleństwo...........:no: :-( , tym bardziej, że za bardzo nie mam jej z kim zostawić:-(.No a żłobek w żadnym wypadku nie wchodzi w grę, a na opiekunkę to mnie za bardzo nie stać.Tak myślałam żeby może pójść chociaż na kilka miesięcy na wychowawczy, ale nie moge przeginać bo umowę mam tylko do sierpnia przyszłego roku i zależy mi na tym aby mi ją przedłużyli.
A jak wygląda sprawa u Was, wracacie do pracy zaraz po macierzyńskim???

reklama

mija79

Patrysiowa mama
Rozwiązania
0
Ja mam trochęlepiej.Jeśli można tak to ując.Po macierzyńskim zarejestrowuję się jako bezrobotna.Przysługuje mi zasiłek przez pół roku,więc do maja-czerwca nie muszę się martwic.Postanowiłam jednak od marca zacząc szukac pracy.Z szukaniem teraz różnie więc lepiej wszesniej zacząc.Patrycji też nie mam za bardzo z kim zostawic.Mama moja i mąż pracują zmianowo 24na 48.Teściowa do 14,teściu raz od rano raz po południu.Tata do 15.Trzeba będzie tak kombinowac żeby z małą zawsze ktoś był/Niewiadomo jaką ja pracę znajdę.Jednak narazie niewyobrażam sobie zostawiac jej na dłużej z kimś innym niż ja.

Megi80

Mama Krzysia i Oleńki
Miasto
Ostrówek - mazowsze
Rozwiązania
0
To ja mam zupełny luz :tak: - ide na wychowawczy maksymalnie. Prace mam byle jaką (służba zdrowia) a umowe mam na stałe; jak dobrze pójdzie to załapie sie jeszcze na płatny macierzyński (2 lata z 3) :happy:. Napewno przez 2 lata będe na wychowawczym a potem albo w pracy zmieni sie o 180 stopni (wątpie) albo będe szukać nowej pracy - po znajomości ;-) .

edi

mamusia Wojtusia
Rozwiązania
0
Ja po macierzyńskim mam do wykorzystania prawie 2 miechy urlopu,więc wychodzi mi,że wróce do pracy pod koniec lutego i wtedy wkroczy niania.
Nianię już mamy,sprawdzona i niedroga.Prcaowała u sąsiadów i brala 500zl. za prawie 10 godzin dziennie,a my tyle nie potrzebujemy:-) więc liczymy na to,że jakoś damy radę.

kanga_aga

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
ja po urodzeniu Ani wróciłam do pracy po 3,5 miesiąca.. było ciężko nie ukrywam, ale miałam poczucie, że nie jest tragicznie bo z Anią zostawał tata - jak ja wracałam do domu to on szedł do swojej pracy.. nie mogliśmy inaczej, bonas po prostu ani na opiekunke ani na wychowawczy stać nie było..
teraz po macierzynskim ( konczy mi się 2 giego stycznia) zamierzam maxymalnie wykożystac urlopy - zaległy to mi do końca lutego wyjdzie i trochę zaliczkowo za 2007 rok - jakos do połowy marca chcę być w domu - Franek będzie miał trochę więcej niz pół roku a Ania już będzie chodzić do przedszkola .. jak do tej pory nie wiem co zrobimy teraz z Frankiem,bo mąż ma inną pracę i raczj nie będziemy mogli robic tak jak wcześniej , na opiekunke nas nie stac ( w Warszawie to koszt rzędu 1000 zł i więcej) a żłobek.. cóż żłobek to jak Franek skończy rok .. raczej go poślemy.. Ania tez chodziła do żłobka dopóki ja w ciąże nie zaszłam ( jak miała 1,5 roku to ją posłaliśmy) i wcale źle nie było.. wprost przeciwnie.. jestem zwolenniczką żłobków.. nie czułabym się dobrze z opiekunką w domu - obcy człowiek sam na sam z moim dzieckiem .. wystarczy jak się napatrze na opiekunki z cudzymi dziećmi na placu zabaw.. brrr. wolę żłobek, bo tam przynajmniej wszystko jest pod kontrolą..

mycha12

Wrześniowe mamy'06
Rozwiązania
0
Ja wracam do pracy. Macierzynski konczy mi sie 9 stycznia ale mam jeszcze zaległy urlop ok 22 dni więc mam zamiar go wykorzystać. Wróce więc do roboty ok 9 lutego. Z dzieckiem będzie chyba moja mama chociaż jeszcze nie wiem na 100 %.

Renee29

Mama sierpniowa'06
Rozwiązania
0
Dziewczyny a jak to jest z płatnością na wychowawczym???To jest jakiś procent wynagrodzenia czy stała kwota???

Megi80

Mama Krzysia i Oleńki
Miasto
Ostrówek - mazowsze
Rozwiązania
0
Reneen wychowawczy jest płatny ale tylko wtedy kiedy należy Ci sie rodzinne na dziecko (dochód na osobe 504 zł).
Wypłace je również MOPS. Płatne są 2 lata z 3 lat wychowawczego. I jest to kwota 400 zł miesięcznie - niedużo ale zawsze coś ;-).

luczynka

Mama Oliwci i Witusia :)
Miasto
Rybnik
Rozwiązania
0
A ja na szczescie nie pracuje nigdzie na stale wiec nie musze zostawiac mojego Malenstwa z nikim obcym. Jendak od przyszlego weekendu wracam na studia :-( Fakt ze tylko co drugi weekend piatek-sobota ale dla mnie to i tak koszmar, zostawiac Oliwke z tesciowa na dwa cale dni :sick: Tym bardziej ze ona uwaza ze dziadkom wolno rozpuszczac dziecko do granic no i co do pogladow na temat ubierania i karmienia dziecka kompletnie sie nie zgadzamy bo ona ma jescze te sprzed 30 lat :confused: no oi co chwilke sie scinamy, obawiam sie wiec ze moze mi zepsuc dziecko nawet tymi kilkoma godzinami w miesiacu, eh...

ALe Wam dZiewczyny szczerze wspolczuje ze musicie zostawic sowje Kruszyny, ja poki co nie wyobrazam sobie isc do pracy. Na szczescie moge sobie na to pozwolic.

reklama

Megi80

Mama Krzysia i Oleńki
Miasto
Ostrówek - mazowsze
Rozwiązania
0
Luczynko ja również mam ten komfort, że moge sobie pozwolić na wzięcie całego wychowawczego a w kadrach mi powiedziały, że najpierw po macierzyńskim mogę jeszcze dokończyć wychowawczy na Krzysia a potem wziąć na Olę. W sumie więc posiedzę pare latek z dziećmi - no chyba, że tak mi dadzą w kość, że sama od nich ucieknę do pracy :-D .

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry