reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze propozycje książkowe

Ja ostatnio nic nie czytałam ale to może dlatego, że namiętnie oglądam położne, porodowke i inne programy dla mam ; D Ale przyznam, że mam ochotę przeczytać dobrą książkę. W domu została mi tylko jedna gra o tron ale nie mogę się jakoś za nią zabrać. Może dlatego, że ja czytam raczej innego rodzaju książki. Ale w sumie lepsze to niż nic :)
 
reklama
Zaczęłam "W otchłani mroku" Krajewskiego. Czytała któraś z was poprzednie części? Na razie dobrze mi się czyta, ale jestem ciekawa waszych opinii.


edit.
skończyłam, jak ktoś lubi kryminały z historią w tle to polecam, ja mam kilka zastrzeżeń ale w sumie dobrze się czytało, może sięgnę po coś jeszcze.
 
Ostatnia edycja:
Myslalam, ze piszecie tu o ksiazkach dotyczacych dzieci (wychowania itp.). A chcialam w zwiazku z tym polecic ksiazki:

- "The happiest baby on the block", Harvey Karp <-- jak radzic sobie z noworodkami, ktore bardzo duzo placza tzw. "colicky babies"
- “Każde dziecko może nauczyć się spać”, Anette Kast-Zahn, Hart­mut Mor­gen­roth <-- pomogla mi, metoda tam opisana, gdy synek (ponad 1.5 roczny) nie chcial spac sam w lozeczku swoim
- "Wychowanie bez porazek", Thomas Gordon <-- bardzo ciekawa ksiazka; zmienila moje podejscie do dziecka
- "Jak uniknac bledow wychowawczych", Osvaldo Poli <-- dosc mocno skupia sie na wychowawcach (matce) i pomaga zrozumiec, ze calkowite poswiecenie (zapomnienie o sobie) dla dziecka jest szkodliwe dla wszystkich; dopiero na koniec lektury ja docenilam

Bardzo polecam przeczytanie tych ksiazek.
 
ameryka - myślę, ze jak najbardziej można polecać też książki dzieckowe:-D
Jeśli chodzi o Harvey'a Karpa to polski tytuł "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy", przeglądałam w księgarni, ale wstrzymałam się bo a nóż trafi się spokojne dziecko, jak tylko będą jakieś problemy z płaczem, kolką to pewnie zastanowię się nad kupnem. O trikach ze spowijaniem i szumieniem słyszałam już zresztą...

Ja na razie dostałam od przyjaciółki Zawitkowskiego "Mamo, tato co ty na to" i "Język niemowląt" Tracey Hogg - takie podstawy dla zielonych, dopiero zaczęłam czytać wiec jeszcze nie mam pełnego obrazu;-)
 
Agatka hi hi hi nie czytam teraz nic o podtekscie erotycznym bo mi sie chce a nie mozna:)
 
reklama
reklama
Do góry