reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze przepisy

dZIEWCZYNY wIELKIE DZIEKI !!!!!! ALE BEDZIE U MNIE W KUCHNI SIE DZIALO JUZ SIE NIE MOGE DOCZEKAC MUSZE TYLKO SKLADNIKI KUPIC :) śLICNIE Wam dzikeuje :):-D
 
reklama
Iza no cos mi tu nie gra a co sie robi z tymi 2 puszkami mleka? to ze gotuje w widzie na gazie tyle to wiem ale co znimi dalej i co z tym karmelem gdzie on nic nie jaze jakas magia zle to rozumiem chyba:zawstydzona/y:
 
normalnie reka mi spuchla od przepisywania tego.... no ale co sie nie robi dla swoich zachcianek :)wrazie czego licze na wasza pomoc :) pierw zaczne od torcika bo mi kacha smaka narobila hihihihi i latwy sie wydaje do zrobienia :):-D
 
Lady słoneczko, jak pogotujesz 2.5 godziny na gazie puszkę mleka słodzonego to zmieni się w karmel i po ostudzeniu będziesz mogła otworzyć i obsmarować nim spody :) I wsio :)
 
Przyznaj się lepiej, że zaczynasz od torcika bo on aż ocieka alkoholami hhihihi :))
A sknickers też prościzna, zapewniam, ja nie lubię trudnych przepisów, bo lubię na łatwiznę iść i leniuszek jestem troszkę. No i mam zegar w piekarniku na gaz zepsuty więc robię na oko a i tak zawsze wyjdzie, o ile nie przypalę.

Aaaaale sobie pospałaaaam... ziew.
 
hahahahahahahahaha nie nie nie ja to abstynencja pierwsza klasa hahhaha

Dobrze ze powiedzialas bo Wzyciu bym na to nie wpadla a o tym slodkim mleku to mowisz o tym do kawy w puszce?
 
Tak, są dwa rodzaje, ale nas interesuje tylko słodzone (takie niebiesko-czerwone na etykiecie, ma więcej czerwieni).
Dobrze, że niedawno upiekłam snickersa, bo mogłabym się nie oprzeć pokusie, na samą myśl o karmelu ślinka mi cieknie.
 
czekoladowe kokosanki

25 gad czekolada deserowa (tu polecam najtańszą Tescową)- starta na grubej tartce / posiekana
2 białka
szczypta soli
1/2 szklanki cukru
kilka kropli olejku wanilowego lub cukier waniliowy
1,5 szklanki wiórków kokosowych

tak wg przepisu ale ja robie na oko ile czego mam - jak np zostaja mi jakieś białka po innym cieście, jak mam jakas podróbke nutelli co mi z czegoś została to też daje

2 blachy można wyłożyć pergaminem lub posmarowć mmargaryną i posypać bułką tartą

2/3 czekolady rozpuścić na wodzie lub w mikrofali i wystudzić

ubić białka ze szczypta soli

oddać cukier i (c wanikowy lub olejek)

jak bedzie szytne dodać stopioną czekolade (czasem daje jeszcze troch kakao)

i wiórki kokosowe i reszte posiekanej czekolady

Nakładać łyżeczką na obie blaych (zachowując odstęp pomiędzy ciachami)

pieke 20 -25 min w 160 stopniach mają byc chrupkie na wierzchu u wilgne w środku, można polac czekoladą na wierzchu Ja pieke razem obie blachy jedna na środku druga na dole żeby było szybciej :)
 
reklama
no ktoś tu chciał przepis na torcik, to polecam taki mniam, mniam:tak::-)

Tort Finezja

Składniki :


Ciasto kawowe:
3 białka
10 dkg cukru pudru
3 dkg mielonej kawy

Ciasto kokosowe:
6 białek
20 dkg cukru pudru
20 dkg kokosu
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Ciasto orzechowe:
4 jajka
20 dkg cukru pudru
4 żółtka
1/3 tabliczki gorzkiej czekolady
2 dkg bułki tartej
10 dkg mielonych orzechów włoskich
1 łyżeczka proszku do pieczenia


Krem:
2 kostki masła
5 żółtek
½ szklanki mleka
10 dkg cukru
20 dkg chałwy waniliowej
40 dkg śmietany 18%
1 opakowanie płatków czekoladowych

Wykonanie ciasta kawowego :

Oddzielić żółtka od białek, białka ubić na sztywno z cukrem potem powoli dodawać kawę i delikatnie wymieszać. Ciasto wyłożyć na tortownice wyłożoną papierem i piec w temp. 180 stopni około 20 min. Gdy ciasto zaczyna odchodzić od formy to znaczy, że jest już upieczone.



Wykonanie ciasta kokosowego:

Oddzielić żółtka od białek, białka ubić na sztywną pianę z cukrem potem powoli wsypać kokos i proszek do pieczenia. Ciasto wyłożyć na tortownice wyłożoną papierem i piec w temp. 180 stopni około 30 min. Na jasnozłoty kolor.



Wykonanie ciasta orzechowego:

Oddzielić żółtka od białek, białka ubić na sztywno z cukrem potem powoli dodawać żółtka i wymieszać a potem wsypać orzechy, bułkę tartą, proszek do pieczenia i startą na tarce czekoladę – wszystko razem delikatnie wymieszać. Ciasto wyłożyć na tortownice wyłożoną papierem i piec w temp. 180 stopni około 30 min. Gdy ciasto zaczyna odchodzić od formy to znaczy, że jest już upieczone.


Wykonanie kremu :

Żółtka utrzeć z cukrem do białości i zalać wrzącym mlekiem i cały czas mieszając doprowadzić do wrzenia. Naczynie z masą zdjąć z ognia i pozostawić do ostudzenia. Masło ucieramy na krem i po trochę dodajemy masę jajeczną nie przerywając ucierania. Gdy powstanie jednolita masa dodajemy chałwę i dalej ucieramy a potem dodajemy śmietanę i nadal ucieramy.
Ciasto orzechowe smarujemy 1/3 kremu i przykrywamy ciastem kawowym, delikatnie je przyciskamy. Ciasto kawowe smarujemy 1/3 kremu i przykrywamy ciastem kokosowym. Wierzch i boki tortu smarujemy pozostałą częścią kremu i posypujemy płatkami czekoladowymi.
smacznego ;-)
 
Do góry