reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze przepisy

Wszystkie wymienione składniki oprócz mleka w proszku rozpuścić w garnuszku :) A mleko w proszku dodawać potem podczas miksowania mikserem. I dodawać aż zacznie się robić gęste i mikser zacznie ciężej pracować. Nie podam Ci dokładnie ile, bo nigdy nie odmierzam i daję na oko.
 
reklama
Izaaa Iza... spadlas mi z njieba jeju wafle mam juz za soba cos pysznego jeju juz nie chce mowic iloe tego zjadlam musialam dorabiac..palce lizac... niebo w gebie... tylko ja nie powinnam ale zrobilm mezowi na imprezke mala hihih a jutro z rana za tort SIE BIORE NASZEJ kASI :):-D
 
Zrobiłam szybko dobrą saładke, podaje przepis:
salatka z brokulem
rózyczki brokulu, czerwona cebula w pokrojona w pórka, posiekane jaja na twardo.
sos: łyzka ketchupu, łyzka majonezu, łyzka jogurtu, pierz, sol;
i do tego ser fetta z bazylia

smacznego
 
Zrobiłam szybko dobrą saładke, podaje przepis:
salatka z brokulem
rózyczki brokulu, czerwona cebula w pokrojona w pórka, posiekane jaja na twardo.
sos: łyzka ketchupu, łyzka majonezu, łyzka jogurtu, pierz, sol;
i do tego ser fetta z bazylia

smacznego


Asiu rozumiem ze te brokuły trzeba ugotowac w wodzie????a jaka jest ta cebula pokrojona w piorka? czyli jak pokroic? nie drobno siekac tylko w takie paski>?a jajka siekac jak na salatke warzywna? bazylia? to liscie bazyli czy co? ale j ciemna w kuchni jestem!!! hahahah:-D
 
różyczki Brokuł gotuje we wodzie - troche ja sole i słodze - szczypke - ja wole takiego twardego wiec gotuje bardzo krótko, wtedy też ładniej wygląda (czasem jednak sie szybciej rozgotuje - i tak smaczne)

Cebule jak lubisz - bo ja wiole grubiej w paski ale ze mąz za cebulą średnio to mu siekam dość drobno

Jajko ciut grubiej jak do saładki warzywnej (różyczki brokuła sa duze i jak sie zrobi mak to giną

Ja robie tak ze jako bruł i cebule zalewam sosem z sola i pieprzem a obok w naczyniu fete sypie bazylią (suszoną przyprawą) i potem mieszam razem. Ale to w oryginale mi zabrakło dziś bazyli i wzięłam gotowy zestaw przypraw do sałatek(bazylia tez w nim była)
 
Jako doświadczone cioteczki kuchareczki napewno macie jakies przepisy na swieta :-) podzielcie sie ze mna, bo z moja ksiazką kucharską to ja chyba bym musiała wszystkie produkty świata kupić:-p może jakieś faszerowane jajeczka, jakas ciekawa przekaska no i co podajecie na goraco :-) będę dźwięczna :-)
 
Ciasto SUPER MAZUREK

składniki na placki

45 dkg mąki (niecałe 1/2 kg)
1 jajko
1 żółtko
1 czubata łyżka proszku do pieczenia
1 cukier waniliowy
5 łyżek cukru
20 dkg margaryny
5 łyżek sładkiej śmietany

Mąkę usiekac z margaryną dodać reszte składników, rozdzielić na 2 placki upiec ok 30 min (z termoobiegiem pieke na 2 blachach razem

Masa:
placek
2 łyżki kakao
1 łyżka Cukru pudru
200 ml śmietany
orzechy, migdały rodzynki
powidła
Jeden placek pokruszyć w garnku dodać 2 łyżki kakao, płaską łyżkę cukru pudru, śmietanę słodką (200 ml - ok szklanki)- podgrzać do uzyskania jednolitej masy dodać orzechy i bakialie wg uznania

Drugi placek smaruje sie powidłami na to kłaść mase z drgiego placka (ja jesczee na 1/2 placka sypie wiórki kokosowe - bo lubie a maz nie :).
 
reklama
uuu no prosze, chetka na pierozki to byl moj I symptom! Cale Miedzyzdroje za nimi zlecialam i znalazlam :) bar mleczny tam gdzie diabel mowi dobranoc. Nie wiedzialam co sie dzieje a to byl 2 tydz ciazy :)
 
Do góry