reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

NataK - fajna ta huśtawka, ale droga :szok:. Około 500 zł kosztuje na internecie :confused:. No i jak zwykle nie opłacalna dla Filipka bo do 13 kg tylko (to 1,5 by mu zostało)​
 
reklama
Wracajac do chodzików, ja słyszalam, że teraz sie ich już nie poleca, więc my nie będziemy kupować i jakoś postaramy się obejść bez tego.
Luxik ja i tak Cię podziwiam że wytrzymujesz bez słodkości, ja bym się chyba nie opanowała tyle czasu, no ale fakt że BArtusiowi akurat nie szkodzi. wiadomo, dobro naszych pociech najważniejsze.
Natalka 25, dużo zdrówka dla maluszka
Edyta, szkoda że tak się stało z postawą Maciusia, ale nie zarzucaj nic sobie, każda z nas popełnia błędy, a nikt wszechwiedzacy nie jest, dobrze, że to opisałaś, na pewno te mamy co chcą używać chodzika, zwrócą większą uwagę na postawę swoicy pociech, żeby w porę zainterweniować.
Kubala, o wadze naszych pociech, to w wątku "waga i wzrost naszych pociech":-)
Kira, ja gdzieś słyszałam że dzieci często zaczynają właśnie raczkować najpierw do tyłu więc sie nie martw, to jest w porządku.
Natalia 85, 9 miesięcy na chodzenie to naprawdę szybko ale się zdarza. zdarza sie też, że dzieci zaczynają chodzić nawet po ukończeniu roczku, czyli różnie to jest, tak i tak prawidłowo.
NataK, biedna jesteś że tam nikogo nie masz. Dobrze ze jest chociaz to forum no nie?:-)
 
hej dziewczyny zauwazylam ze pisalyscie o chodzikach, my tez bylismy przeciwni. a jednak w naszym posiadaniu znalazl sie chodzik. i Zuziulka szaleje w nim na calego. co ciekawsze zanim kupilismy chodzik jak postawilo ja sie na podlodze i trzymalo pod paszki to zuzia stala w miejscu a odkad mamy chodzik to zuziulek wie do czego sluza nozki i trzymana pod paszki chodzi. wiec nie uwazam zeby to byla zla rzecz pozdrawaim
 
kama - dzieki za podpowiedz

NataK - dla mnie jestes wielka, ja bym pewnie nie dala rady...dla mnie nawet jak jedna albo druga babcia wpadnie na 2 godz. to zbawienie ;-) wiec nie wyobrazam sobie siebie w innym, obcym miescie z dala od rodziny. Chociaz czlowiek podobno potrafi przystosowac sie do kazdej sytuacji... Trzymam za Was kciuki!!!

Hustawka fajna, a zadowolona jestes? Albo raczej czy Twoje dziecko jest zadowolone :-)
 
hej dziewczyny zauwazylam ze pisalyscie o chodzikach, my tez bylismy przeciwni. a jednak w naszym posiadaniu znalazl sie chodzik. i Zuziulka szaleje w nim na calego. co ciekawsze zanim kupilismy chodzik jak postawilo ja sie na podlodze i trzymalo pod paszki to zuzia stala w miejscu a odkad mamy chodzik to zuziulek wie do czego sluza nozki i trzymana pod paszki chodzi. wiec nie uwazam zeby to byla zla rzecz pozdrawaim

viviana lekarze nie odradzaja dlatego że dziecdku jest źle w chodziku(mysle że Piotrek tez by sobie tak szalał)chodzi o to że negatywne efekty widać po pewnym czasie stosowania :sorry2:dziecko nie wykształca odruchu obronnego w raczkach przed upadkeim bo przyzwyczaja sie do chodzika nie wie co to wywrotka i jak sie przed nia chronic itd.

Ja uważam że jesli dziecko spedza np godzinke w chodziku dziennie to nic mu sie nie stanie bo poprobuje chodzenia i w chodziku i tak normalnie bez niego:tak:Grunt żeby nie wsadzac tam dziecka non stop bo wiadomo to duże odciążenie dla rodzica dziecko sobie smiga a my możemy sie czyms zająć...Nikt nie twierdzi że jak dziecko bedzie w chodziku to na 100 % bedzie cos nie tak...Ja w kazdym badz razie nie kupie obejdzie sie bez:dry::tak:Zreszta każda mama ma swój rozum i postapi jak uważa za słuszne...
 
Viviana - fajnie że znowu zajrzałaś. Śliczności ta twoja Zuza. Wygląda jak mały aniołek.
Co do chodzików, to podobno są też złe na stawy biodrowe, ja nie kupuję, babciom też powiedziałam żeby nie kupowały - ja wolę chuchać na zimne:cool2:. Nam ortopeda powiedziła że problemy ze stawami mogą się odezwać nawet w wieku 50 lat, jeśli będzie zła profilaktyka teraz - ja mu zaufam​
 
kubala spoko dajemy rade, od niedawna jestem na forum i bardzo sie cieszę, ze chociaz tak mam kontakt ze swiatem i z kobietkami-matkami ktore tez przechodzą przez trudy macierzynstwa-razem razniej no nie? przyzwyczailam sie juz do "samotności" i ciszy, ale brakuje mi rodzinki i starych znajomych, za 2 tygodnie mina trzy lata odkad tu jestesmy-boze jak ten czas leci:szok: czasami nie do konca dociera do mnie fakt, ze jestem matka, ze mam juz swoja wlasna rodzinke, jakos nie potrafie odciąc sie od moich bliskich, ktorzy zostali w Polsce i zaczac zyc wlasnym zyciem- za bardzo tęsknię, bylo mi tam tak błogo...
często miewam swoje "smutki", ale mam Kubę moje małe światełko,moją pszczólkę ktora jakos trzyma mnie na nogach i wspolnie dajemy rade :tak:, ale początki macierzyństwa wcale nie były dla mnie takie łatwe, troche inaczej sobie to wszystko wyobrażalam, ah niewazne było, mineło...
Fajnie, ze jesteście dziewczyny :-)
Kubala jesli chodzi o hustawke, to maly ja uwielbia, ma ja od urodzenia- byl to jego pierwszy gadżet, bardzo przydatna na "gorsze" dni i sprawdzala sie na kolki, cichutka muzyczka, bujanko, cieply okladzik na brzusio i było git. teraz czesto lezy sobie w niej spokojnie i slucha muzyczki np. po jedzonku-nie wiem tylko jak długo jeszcze bedzie go bawic, musze znalezc instrukcje i sprawdzic do ilu kg. mozna jej uzywac.pozdrawiam:-)
 
My tez chodzika nie kupimy i od niikogo nie dostaniemy ;-), bo juz wszystkim powiedziałam, ze nie chcemy....

NataK- rozumiem co przechodziłas, bo my tez łatwo nie mielismy... najpierw kiepskie przybieranie na wadze i tydz,. w szpitalu - koszmar, pozniej kolki i zapalenie ucha... tyle, ze ja nie byłam sama. Ale masz rację, było minęło ... :-):-):-)

viviana - śliczna córcia

M i ł e j niedzieli dla wszytstkich!!!!!
 
reklama
Witam w niedzielę!
Widzę że temat chodzików na czasie.... :-) ja jestem przeciw i też nie mam takiego na stanie :-)
Co do takiej huśtawki jak ma chyba Nata to ostatnio w Mamo to ja baaaardzo odradzali takie huśtawki.....ale każda z nas wie co dla maluszka jest najlepsze :-)
Karolki faktycznie że Karol dużo zjada :-) ale może teraz ma taki etap :-) niech mu na zdrowie wyjdzie !!!!! Dalej jesteście na pepti? Jak kupy?
Kuba je 3razy po 180ml mleka, słoiczek obiadku z mięskiem i słoiczek deserku.

Mamy Kubusiów macie rację że te nasze pociechy to rozrabiaki :-) ja się pod tym podpisuję ;-)
 
Do góry