reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka spania samemu

ja tez mam problem ze spaniem corki w lozeczku, chociaz teraz jak zasnie to przenosze ja do jej lkozeczka i budzi sie dopiero kolo 12 w nocy i tupta do nas bo jeszcze doila cyca. teraz jak przychodzi w nocy to dostaje mineralna i jak nie usne przed nia to spowrotem ja do lozeczka przenosze.

Ja jak przenoszę Gabi to budzi się odrazu:dry:
 
reklama
Moja mała tydzien temu odmówiła spania w łożeczku(miała kojec) i śpi na podłodze na kołderce. Dziwne, łóżko jest bee. I nie ma wędrówek nocnych ani nic,ale razem z łóżeczkie odmówiła zakładania pieluchy na noc(w dzien nocnik) i jak usnie to jej zakladam pieluche.Ale dziwne ze dziecko takie male juz chce spac jak mama,sama
 
Moja mała tydzien temu odmówiła spania w łożeczku(miała kojec) i śpi na podłodze na kołderce. Dziwne, łóżko jest bee. I nie ma wędrówek nocnych ani nic,ale razem z łóżeczkie odmówiła zakładania pieluchy na noc(w dzien nocnik) i jak usnie to jej zakladam pieluche.Ale dziwne ze dziecko takie male juz chce spac jak mama,sama

Recepta jest jedna ;musicie kupić malutkiej "normalne łóżko":-D Są łóżeczka dla małych dzieciaczków z boczkami żeby nie spadło. Są nawet na allegro. Mam podobny zamiar bo do kojca Gabi nie przekonam:no:
Życzę powodzenia








 
No z mężem wymyślilismy że kupimy narazie dmuchany materac zeby potrenowac spanie bez pieluszki. A na 2 urodziny(już w grudniu) kupimy taki rozładany fotel(ze względu na małą powierzchnie mieszkania) A jak spadnie z materaca to nic jej sie nie stanie a do grudnia nauczy sie ładnie spac. Ale sa plusy takiej samodzielności,śpimy do 10 rano,w dzien nic a o 20 mała już słodko kima:-)
 
Cześć dziewczyny jestem mamą dwulatki, moja Gabrysia zaczęła spać sama w łóżeczku dopiero od dwóch tyg.a to dzięki swojej przyrodniej 8 miesięcznej siostrzyczce. Kiedy zobaczyła jak Ola śpi w swoim łóżeczku, pozazdrościła jej i od tej pory zasypia w łóżeczku.Czasami w nocy przychodzi do nas(spimy w tym samym pokoju)i zostaje do rana.Nie wyrzucam dziecka, bo wiem, że ona potrzebuje bliskości jest jeszcze malutka.
 
Cześć dziewczyny jestem mamą dwulatki, moja Gabrysia zaczęła spać sama w łóżeczku dopiero od dwóch tyg.a to dzięki swojej przyrodniej 8 miesięcznej siostrzyczce. Kiedy zobaczyła jak Ola śpi w swoim łóżeczku, pozazdrościła jej i od tej pory zasypia w łóżeczku.Czasami w nocy przychodzi do nas(spimy w tym samym pokoju)i zostaje do rana.Nie wyrzucam dziecka, bo wiem, że ona potrzebuje bliskości jest jeszcze malutka.

Moja Gabi musiała by poczekac jeszcze z 9m-cy:-) na maluszka bo starszej siostrze nie zazdrości
 
No z mężem wymyślilismy że kupimy narazie dmuchany materac zeby potrenowac spanie bez pieluszki. A na 2 urodziny(już w grudniu) kupimy taki rozładany fotel(ze względu na małą powierzchnie mieszkania) A jak spadnie z materaca to nic jej sie nie stanie a do grudnia nauczy sie ładnie spac. Ale sa plusy takiej samodzielności,śpimy do 10 rano,w dzien nic a o 20 mała już słodko kima:-)

Suuper pomysł!!! Męża szwagierka zamiast łóżeczka kupiła materac(tylko że zwykły) i maluch na nim śpi. W łóżeczku i kojcu nie chciał spać
 
Dziewczyny kupiłam materac,no i mała jest zachwycona,pierwszej nocy spadła,ale obylo sie bez żadnych siniaków. Co 2 noc śpi bez pieluchy,no i raz sie zsika a raz nie. a popołudniowe drzemki to co 3 dni sobie robi tylko
 
Dziewczyny kupiłam materac,no i mała jest zachwycona,pierwszej nocy spadła,ale obylo sie bez żadnych siniaków. Co 2 noc śpi bez pieluchy,no i raz sie zsika a raz nie. a popołudniowe drzemki to co 3 dni sobie robi tylko

Wspaniale!!! Gratulacje!! Może ja wyjme materacyk z kojca (bo mam taki normalny) i zobaczymy może u nas też podziała???
 
reklama
Ale sa plusy takiej samodzielności,śpimy do 10 rano,w dzien nic a o 20 mała już słodko kima:-)
szyko przestała spać w dzień moja jeszcze nie wytrzymuje a jak próbuje to jest za bardzo marudna musi zdrzemnąc się chociaż pół godzinki

a co do samodzielnego zasypiania
to ja jestem zwolenniczką
konsekwencji.
moja córcia ma prawie dwa latka i zasypia sama.
fakt będąc u rodziny musiałam koło niej leżeć bo nie było łóźeczka i
wiedziałąm , że jak ją zostawie to zaraz "ucieknie" i tak po
powrocie przez jakiś czas leżałam z małą w pokoju aż zasnęła ale bez
trzymania za rączki itp.
samodzielne zasypianie to umiejętność której trzeba nauczyc podobnie
jak siusiania do kibelka
wink.gif

wieć po kąpieli, mleku jest buziak dla tatusia, bajeczka i do łóżka.
pozwalam zabrać jakąś zabawkę i już.
wychodzę gaszę światło i tyle , chwile się pobawi i zasypia.
nie ma picia jeszcze 2 razy, nie ma tatusia itp.
rutyna i konsekwencja
 
Do góry