reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Negatyw czy błedny test?

reklama
Hej dziewczyny. Miałyście może doczynienia z testem Clear Blue digital? Uzyskałam dziś dziwny wynik. Na ulotce, oraz w filmiku znalezionym na YouTube, powinien wyjść minus w przypadku braku ciąży, u mnie wyszło coś dziwnego. Załaczam zdjęcia w komentarzu. Jedno z moim wynikiem, a drugie z wynikami, które podaje producent. Na innym forum wyczytałam, że to błąd, ale chciałabym zapytać Was o zdanie. Pozdrawiam.
Ja mialam dokładnie tak samo. Niby plus przebijał, ale tylko kreska pozioma biała. To jest negatyw. Często tak jest w tych testach.

IMG_20200809_082230.jpg
 
Młoda, ale to nie jest tak, że jeśli test ma np czułość 25 to jak beta jest 25 to nagle magicznie druga kreska się domalowuje ☺️
Czułość 10 czy 25 oznacza, że orientacyjnie jest 25. Jeśli wychodzi bladioch to znaczy, że test wykrył hormon, ale wartość jest mniejsza. Dlatego ta druga kreska jest do porównania. I to też jest z możliwością dużego przestrzału.
Clearblue są bardzo, bardzo czule. Jeśli wychodzi blada kreska u nich tzn, że np beta jest niższa niż te 25, ale hormon jest większy niż nie ciążowy. Dlatego wychodzi słynny bladzioszek 😁 trochę blada kreska oznacza trochę stężenia z poziomu 25 😅
To tak samo jak z testami owulacyjnymi. Pik jest od wartości 80. Cały cykl wychodzi blada kreska. Ale gdy wyjdzie wartość np 40 to test ją wyłapie tylko wyjdzie bledsza kreska od kontrolnej.
Jeśli będzie np 120 to wychodzi kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej. To tak w skrócie. Te testy działają na tej samej zasadzie. Tylko przy ciążowych wartości są o wiele niższe. Dlatego potocznie mówimy, że test jest "negatywny".
Przy ciążowym ceni się gdy test wyłapuje najniższa wartość, przy owulacyjnym lepiej jak test jest mniej czuły. Bo przecież nie chcemy widzieć, że jest hormon LH. Nas obchodzi duże stężenie tego hormonu.

Jeśli chodzi o to, że w moczu stężenie jest niższe to prawda. Ale beta przyrasta skokowo. Nie ma czegoś takiego, że się mnoży razy 2 stężenie krew vel mocz. W moczu hormon jest po prostu obecny dwa dni później ☺️
Zresztą w medycynie nie ma nic czarnego ani białego ;) mnie tam już nic nie zdziwi 🙂
 
Młoda, ale to nie jest tak, że jeśli test ma np czułość 25 to jak beta jest 25 to nagle magicznie druga kreska się domalowuje [emoji3526]
Czułość 10 czy 25 oznacza, że orientacyjnie jest 25. Jeśli wychodzi bladioch to znaczy, że test wykrył hormon, ale wartość jest mniejsza. Dlatego ta druga kreska jest do porównania. I to też jest z możliwością dużego przestrzału.
Clearblue są bardzo, bardzo czule. Jeśli wychodzi blada kreska u nich tzn, że np beta jest niższa niż te 25, ale hormon jest większy niż nie ciążowy. Dlatego wychodzi słynny bladzioszek [emoji16] trochę blada kreska oznacza trochę stężenia z poziomu 25 [emoji28]
To tak samo jak z testami owulacyjnymi. Pik jest od wartości 80. Cały cykl wychodzi blada kreska. Ale gdy wyjdzie wartość np 40 to test ją wyłapie tylko wyjdzie bledsza kreska od kontrolnej.
Jeśli będzie np 120 to wychodzi kreska testowa ciemniejsza od kontrolnej. To tak w skrócie. Te testy działają na tej samej zasadzie. Tylko przy ciążowych wartości są o wiele niższe. Dlatego potocznie mówimy, że test jest "negatywny".
Przy ciążowym ceni się gdy test wyłapuje najniższa wartość, przy owulacyjnym lepiej jak test jest mniej czuły. Bo przecież nie chcemy widzieć, że jest hormon LH. Nas obchodzi duże stężenie tego hormonu.

Jeśli chodzi o to, że w moczu stężenie jest niższe to prawda. Ale beta przyrasta skokowo. Nie ma czegoś takiego, że się mnoży razy 2 stężenie krew vel mocz. W moczu hormon jest po prostu obecny dwa dni później [emoji3526]
Zresztą w medycynie nie ma nic czarnego ani białego ;) mnie tam już nic nie zdziwi [emoji846]
Ale ja nie mówię że test nie może wykryć mniejszego stężenia niż ma czułość np 25 ale chodzi o to że jak beta z krwi jest np 7 to w moczu jest o minimum połowę mniej czyli np w moczu ma 3.5 więc żaden test nie wykryje tak wczesnej ciąży. No nie ma opcji nikt mnie do tego nie przekona. Nie i koniec kropka.
 
Ale ja nie mówię że test nie może wykryć mniejszego stężenia niż ma czułość np 25 ale chodzi o to że jak beta z krwi jest np 7 to w moczu jest o minimum połowę mniej czyli np w moczu ma 3.5 więc żaden test nie wykryje tak wczesnej ciąży. No nie ma opcji nikt mnie do tego nie przekona. Nie i koniec kropka.
Oj to jesteś w dużym błędzie :)
Ja najpierw zrobiłam test o czułosci 10. Bladzioch ale widoczny na zdjeciu, wrzucałam nawet tutaj. Tego samego dnia beta i wynik 7 :)
Można? Można
 
reklama
Nie wiemy dlaczego tak jest ... Moja koleżanka miała betę 190 i sikańce negatywne ja miałam betę 2.8 i bladziochy na testach także szanuję to że się to nie wierzysz ale są na tym świecie rzeczy których nie da się jednoznacznie wytłumaczyć.
@mrufka a co u Ciebie? Kojarzę Cię z innego wątku ale później się wycofałam z forum i nie wiem jak się potoczyło u Ciebie
 
Do góry