reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie pija a zyje???!!!!!

ja tam sie nie obrażam i nie oskarżam nikogo ja soków nie dosładzami nie podaje wogole sokow do rozcienczenia nie sadze aby byly zdrowe... i sie zatem wypowiedziałam o sobie, jak już napisałam ja podaje jeden soczek bo wiem ze nie mozna przesadzać podaje herbatki które są słodzone ale daje tylko tylko i pewnie nie sa specjalnie smaczne ale mojemu małemu smakują, nie jestem taka idealna moj maly za to dostaje śladowa ilosci ale jednak slodyczy, wiec nikogo nie neguje ale swoje zdanie mam, pozdrawiam.
 
reklama
czesc dziewczyny
pisze bo juz nie wiem co robic z moim 2 latkiem od okolo 2 mies odmawia picia wody ...podawalam mu lyzeczka ,troche pil z kubka nawet probowalam strzykawka ale teraz juz wcale nie chce i juz nie mam pojecia dlaczego ale martwie sie bo naprawde nie pije ani w domu ani w przedszkolu..jedyne co to pije mleko rano i wieczorem (okolo 260 ml za kazdym razem)...od malego byl niejadkiem wiec nie dawalam mu sokow bo maja duzo cukru zato wode zawsze pil a teraz nie i koniec..wiem ze zawsze w jedzeniu tez znajduje sie woda ale czy to wystarczy??? jego lekarz i dietetyczka mowia zeby go nie zmuszac ale ile moge tak czekac az sie sam przekona??? czy ktoras z was miala taki przypadek
z gory dzieki za rady

Moj syn, tez pil bardzo malo, dopiero przed 3 urodzinami rozkrecil sie w tym temacie :tak::tak: podobno tak maja dzieci dlugo karmione piersia, a moj syn wlasnie byl dlugo karmiony :tak:
Teraz pija duzo wody, sokami gardzi ;-)

Jezeli Twoje dziecko nie jest apatyczne, ladnie sie rozwija i nie ma oznak odwodnienia to sadze, ze nie powinnas sie martwic :tak:
 
Ostatnia edycja:
Napisałaś że nie pije ani w domu ani w przedszkolu, z tego co wiem to w przedszkolach dzieci dostaja sok albo herbate. Nie spotkałam sie jeszcze informacją że w przedszkolach czy żłobkach dają wode.Może spróbował soków i woda jest dla niego nie atrakcyjna. Jak widzi że inne dzieci piją kolorowe napoje to też by chciał.
Ja swojemu sykowi daję herbate malinową z dodatkiem miodu. Co z tego że teraz pozbawiacie dzieci cukru i tak jak go nadrobią oczywiście nie w zasiegu Waszego wzroku (od babci dziadka cioci sąsiadki....)
Pozdrawiam
 
Nie dziwię się, że Twoje dziecko nie chce pić czystej wody, wiele dzieci które spróbują słodkich napojów czy soków nie chce pić wody.
A to ciekawe, bo u mojego synka jest na odwrót. Woli niesłodzoną herbatę owocową i wodę od soczków. Soczek, owszem, wypije, ale po nim znów mu się chce pić, więc daję mu je baaardzo rzadko.
 
Do góry