reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedrożny jeden jajowód

Dziewczyny teraz zgłupiałam. Zadzwoniłam do gabinetu mojego lekarza i rozmawiałam z położną, która była przy badaniu. Była w szoku, że jajowód jest niedrożny. Na zdjęcia w trakcie hsg patrzył rentgenowiec, lekarz i polozna i wszyscy stwierdzili, że kontrast przepłynął słabiej niż w prawym, ale przepłynął… już sama nie wiem co myśleć
 
reklama
Dziewczyny teraz zgłupiałam. Zadzwoniłam do gabinetu mojego lekarza i rozmawiałam z położną, która była przy badaniu. Była w szoku, że jajowód jest niedrożny. Na zdjęcia w trakcie hsg patrzył rentgenowiec, lekarz i polozna i wszyscy stwierdzili, że kontrast przepłynął słabiej niż w prawym, ale przepłynął… już sama nie wiem co myśleć
Byłam w dość podobnej sytuacji! Chociaż mnie trzej lekarze powiedzieli, że kontrast przepływa słabiej, ale jednak przepływa, nikt nie wyrokował, że to niedrożność. Tego się więc trzymaj!!!
 
Cześć Kochane.
Odebrałam wczoraj wyniki badania hsg: lewy jajowód mam niedrożny. Potrzebuje porady albo jakiś szczęśliwych historii jak wyglądają starania z jednym niedrożnym jajowodem. Pomóżcie co dalej? Nie ukrywam, że jestem załamana. Nie spodziewałam się takiego wyniku, tym bardziej ze podawanie kontrastu było bezbolesne…
O pierwszą ciążę starałam się pół roku. Wreszcie w cyklu stymulowanym sie udało i urodziłam zdrowa dziewczynkę. Po 1 roku znów zazelismy się starać o dziecko. Trwało to 1,5 roku pomimo wzorowych wyników. Skierowano mnie na sono hsg. W badaniu wyszedł prawy jajowód nie drozny. Po HSG w kolejnym cyklu zaszłam w ciążę a owulacja była po nie droznej stronie. Pół roku po porodzie znów zaszłam w ciążę i owulacja również była po nie droznej stronie jak mówił mi lekarz. Głowa do góry i powiedzenia 🙂
 
Do góry