reklama

niezgrabne słówka

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez Szu Szu, 11 Czerwiec 2005.

1. Szu Szu

Szu Szu Zaciekawiona BB

Jakie niezgrabne słówka wypowiadają wasze dzieci? Myślę, że niektóre są warte, aby je uratować przed zapomnieniem.
    Zaczynam...
    Moja bratanica na kolor niebieski mając 2 latka długo mówiła "usiekie", a niebieskie mydełko to było "usiekie umełko".
    Piotruś Pan, to był "Prrrtuś Pan".

Pozdrawiam.

2. monciapl

monciapl Fanka BB :)

Mój skarbek zamiast misiu, mówi mosiu, tata to Maciyj,kokek, piłka to oczywiście bam bam.
    Najbardziej mnie zaskoczyła i raz w czasie wizyty u koleżanki zobaczyła żółwia i z szerokim uśmiechem zaczeła wołać, po raz pierwszy zresztą, ......... ziaba. :D :D :D :D :D :D :D

Pozdrawiam Monika i Martynka

3. reklama
  4. Katka

Katka Użyszkodnik ;)

A moja Zuzia np. na żółwia mówi ,,HAPS" bo one tak otwierają buzię jakby miały hapsnąć i ostatnio zaczęła mówić dzięukuję i brzmi to czasem,,DZIĘ" a czasem ,,GIĘ"

5. Agnexx

Agnexx Gość

A ja podam przykłady z bliższej i dalszej rodziny ;D
    munia - mucha,
    kąpku - kąpiel,
    balan - Sebastian,
    myju - mycie,
    Palik - Patryk
    ;)

6. Mama-Agnieszka

Mama-Agnieszka Fanka BB :)

Moaj córcia dawniej mówiła na swojego przyjaciela Franka-siaka,Marcin(tatuś) -cincin,zamknij drzwi-dambi.
    Teraz mówi już wszystko i trochę brakuje mi tego uroczego seplenienia.

7. minozka

minozka Fanka BB :)

najbardziej utkwilo mi w pamieci jak Emilka mówiBa:

japam - zlapalam
    plepluBam -wypluBam

8. kanga_aga

kanga_aga Fanka BB :)

u nas jest pieiek - piesek, baba - babcia, mama tata ( wiadomo) ale najbardziej dziwne jest coś w stylu idzi - wypowiadane w duzym "podnieceniu" porzez Anke .. hmm ciągle się zastanawiam co to idzi znaczy - bo najpierw myślałam ze to chodzi o chodź, albo idę,. ale teraz już sama nie wiem

9. amelka

amelka Zaciekawiona BB

Ba to są buty na siostrę zamiast Natalka woła stacha ,na pieniądze mówi ziziki a na mięsko mówi jęko,na nogę mówi moga,więcej grzechów nie pamiętam

10. reklama
  11. Katka

Katka Użyszkodnik ;)

a Zuzia np. na babcię mowi ,,TAPCIA" a czasem jej wychodzi ,,CIAPCIA"..:)

12. blaszako

blaszako Fanka BB :)

Moje ulubione słowo Kasi to "kepucz" chyba nie musze tłumaczyc ;)

Poleć forum