reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NIFTY czy SANCO?

reklama
Ja dalej czekam na odpowiedź, ale znalazłam bardzo fajny artykuł Mamy ginekolog choć nie obejmuje on SANCO, a obejmuje Maternit Genome, który jak się wydaje, ma największy zakres

 
Z tego co się "wy wiedziałam" akurat w moim przypadku w grę wchodzi sanco lub sanco plus tylko i wyłącznie, ponieważ jest to badanie ogolnogenowe, ale wykrywa aberracje tylko powyżej 7 milionów zmian, czyli takie konkretniejsze. Nifty bada konkretne 94 choroby, więc SANCO bada genowo, ale teoretycznie nie jest tak bardzo czuły, bo musi to być konkretnie powyżej iluś tam zmian w genie. Także to jest główne co się dowiedziałam jeśli chodzi o te badania. NIFTY jest bardziej czule, ale tylko na konkretne choroby, za to SANCO jest mniej czule, ale bada ogólnie genowo. Tak staram się najprościej jak mogę, nie wiem czy pomogłam 😂😂
 
I jak wyszły testy?Mam wysokie prawdopodobieństwo zespołu Downa,USG super a papa źle . Chciałam robić Sanko,lekarz zalecił Nifty pro
 
Do góry