reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niskie beta HCG, niski przyrost

reklama
Dziekuje, ze pytasz, dzis 27dpt czyli moj 6tc i 2 dzien i beta znowu slabo urosla bo z 352,3 po czterech dniach do 497,5. Na usg jednak niespodzianka dla mnie bo pecherzyk 4,8 mm co przeciez ponoc niemozliwe jest przy takiej becie, raczej przy becie ok 1000 widac pecherzyk. Mam przyjsc na kolejne usg za tydzien to bedzie 7tc i 2 dzien. Lekarka oszczedna w wyrokowaniu, nie moze wykluczyc, ze za tydzien bedzie widac wiecej i ciaza sie rozwinie, ale mi sie wydaje, ze pecherzyk powinien byc wiekszy dzisiaj 6tc i 2 dzien..
To super, oby wszystko szło po Twojej myśli :) Twój lekarz musiał mieć bardzo dobry sprzęt, że pęcherzyk było widać przy takiej becie. Ja byłam na USG, ale niestety lekarz nie zobaczył pęcherzyka, sprzęt pewnie ma słaby bo na NFZ, a ja już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Pytałam go czy to może być pozamaciczna, ale stwierdził, że raczej nie bo endometrium jest pogdubione (18mm) i widoczne jest ciałko żółte. Ale na tym etapie (5t+5) wydaje mi się, że chociaż ten pęcherzyk powinien być...
 
To super, oby wszystko szło po Twojej myśli :) Twój lekarz musiał mieć bardzo dobry sprzęt, że pęcherzyk było widać przy takiej becie. Ja byłam na USG, ale niestety lekarz nie zobaczył pęcherzyka, sprzęt pewnie ma słaby bo na NFZ, a ja już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Pytałam go czy to może być pozamaciczna, ale stwierdził, że raczej nie bo endometrium jest pogdubione (18mm) i widoczne jest ciałko żółte. Ale na tym etapie (5t+5) wydaje mi się, że chociaż ten pęcherzyk powinien być...
 
Ale jesli widzial ciałko żólte to ono jest własnie w pęcherzyku ciązowym, wiec pecherzyk musiał byc widoczny. U mnie widoczny wczoraj tylko ten pecherzyk ciązowy 4,8 mm, ale w srodku narazie nie widac było ani ciałka żoltego ani zarodka. W jakim ty jestes teraz momencie ciązy? To ty mi pisalas wczesniej ze w 6tc byl u ciebie tylko widoczny pecherzyk ciazowy 2,8 mm ?
 
Ale jesli widzial ciałko żólte to ono jest własnie w pęcherzyku ciązowym, wiec pecherzyk musiał byc widoczny. U mnie widoczny wczoraj tylko ten pecherzyk ciązowy 4,8 mm, ale w srodku narazie nie widac było ani ciałka żoltego ani zarodka. W jakim ty jestes teraz momencie ciązy? To ty mi pisalas wczesniej ze w 6tc byl u ciebie tylko widoczny pecherzyk ciazowy 2,8 mm ?
Pewnie masz na myśli pęcherzyk żółtkowy a nie ciałko żółte ;)
 
reklama
Ale jesli widzial ciałko żólte to ono jest własnie w pęcherzyku ciązowym, wiec pecherzyk musiał byc widoczny. U mnie widoczny wczoraj tylko ten pecherzyk ciązowy 4,8 mm, ale w srodku narazie nie widac było ani ciałka żoltego ani zarodka. W jakim ty jestes teraz momencie ciązy? To ty mi pisalas wczesniej ze w 6tc byl u ciebie tylko widoczny pecherzyk ciazowy 2,8 mm ?
W ciałko żółte przekształca się pęcherzyk Graffa po pęknięciu (ulokowane jest w jajniku), w przypadku ciąży mówimy o pęcherzyk żółtkowym i ten widoczny jest w macicy w obrazie USG.
 
Do góry